Global
Global ( EN )
Africa
Algeria ( French )
Angola ( Português )
Botswana ( EN )
Congo ( FR )
Egypt ( EN )
Egypt ( العربية )
Ethiopia ( EN )
Ghana ( EN )
Jordan ( EN )
Kenya ( EN )
Mauritius ( EN )
Morocco ( FR )
Namibia ( EN )
Nigeria ( EN )
South Africa ( EN )
Tanzania ( EN )
Tunisia ( FR )
Uganda ( EN )
Zambia ( EN )
Asia Pacific
Australia ( EN )
Azerbaijan ( Azərbaycan )
Bangladesh ( EN )
Cambodia ( EN )
China ( 简体中文 )
Hong Kong, China ( 繁體中文 )
India ( EN )
Indonesia ( Indonesian )
Japan ( 日本語 )
Kazakhstan ( Pусский )
Laos ( ລາວ )
Malaysia ( EN )
Myanmar ( ျမန္မာ )
Nepal ( EN )
New Zealand ( EN )
Philippines ( EN )
Singapore ( EN )
South Korea ( 한국어 )
Sri Lanka ( EN )
Taiwan, China ( 繁體中文 )
Thailand ( ภาษาไทย )
Turkey ( Türk )
Uzbekistan ( Pусский )
Vietnam ( Tiếng Việt )
Europe
Austria ( DE )
Belarus ( Pусский )
Belgium ( Dutch )
Belgium ( French )
Bulgaria ( Български )
Czech ( čeština )
Croatia ( Hrvatski )
Denmark ( Dansk )
Estonia ( Eesti )
Estonia ( Pусский )
Finland ( Suomi )
France ( FR )
Germany ( DE )
Greece ( Ελληνικά )
Hungary ( magyar nyelv )
Italy ( IT )
Latvia ( Latvijas )
Latvia ( Pусский )
Lithuania ( Lietuvos )
Macedonia ( македонски )
Netherland ( Dutch )
Norway ( Norsk språk )
Poland ( Polski )
Portugal ( Português )
Romania ( Român )
Russia ( Pусский )
Serbia ( Cрпски jезик )
Slovakia ( Slovensky )
Spain ( Español )
Sweden ( Svenska )
Switzerland ( DE )
Switzerland ( FR )
Ukraine ( Український )
United Kingdom ( EN )
Latin America
Argentina ( Español )
Bolivia ( Español )
Brazil ( PT )
Chile ( Español )
Colombia ( Español )
Costa Rica ( Español )
Dominican Republic ( Español )
Ecuador ( Español )
Guatemala ( Español )
Jamaica ( EN )
Mexico ( Español )
Panama ( Español )
Paraguay ( Español )
Peru ( Español )
Uruguay ( Español )
Venezuela ( Español )
Middle East
Kuwait ( EN )
Kuwait ( العربية )
Pakistan ( EN )
Saudi Arabia ( العربية )
Saudi Arabia ( EN )
UAE ( EN )
UAE ( العربية )
Farsi ( FA )
Levant ( EN )
North America
Canada ( EN )
Canada ( FR )
United States ( EN )

Remember my choice for next time?

Создаден за да им служи на Младите мултитасќери
Управуван од quad-core процесор, Huawei Y5 дава ефикасност и голема брзина. Инспириран од енергијата на младите, Y5 е дизајниран за да овозможи непречен и лесен мултитаскинг. Поддржан од солидна 1 GB RAM меморија, секој момент е задоволство.
Празнувајте го вашето право за да го фатите секој момент
Животот е полн со чуда, и секоја секунда се брои. Ништо не смее да ја прекине вашата способност да го фатите секој незаборавен момент од вашиот живот. 5-мегапикселна задна камера и 2-мегапикселна предна камера ги содржат сите детали на сликата што е можно, дури и во услови на недоволна осветленост и ноќно време.
Не дозволувајте деталот да ви избега
Ultra Snapshot ви овозможува да одите од заклучен екран до совршена слика инстанто за 1.2 секунди. Y5 никогаш нема да дозволи одложување помеѓу вас и вашиот ремек.
Фаќање на целата приказна
Функцијата панорама ви овозможува снимање на секој детал од крај до крај, правејќи се дека ниту еден момент дека сакате да се зачува.
Вашиот најодговорен пријател
Huawei EMUI 3.1 Lite, интерфејс изграден на Android KitKat 5.1, обезбедува суштински ефикасно корисничко искуство. Префрлувањето помеѓу апликации е непречено, што го прави секој момент поминат со уредот задоволство да го користите. Персонализацијата на  темите и заклучувањето на екранот го прави користењето на Y5 не само технолошко софистицирано, но и естетски префинето.
Шарениот дизајн, да го споделиш твојот живописен живот
Црна, бела, розова и сина, четири енергични бои носат моќна енергија во вашиот живот.Начинот на кој вашиот телефон изгледа покажа дека, не само вашиот став и карактер, туку тоа е и продолжување на вашиот стил и креативност.