Global
Global ( EN )
Africa
Algeria ( French )
Angola ( Português )
Botswana ( EN )
Congo ( FR )
Egypt ( EN )
Egypt ( العربية )
Ethiopia ( EN )
Ghana ( EN )
Jordan ( EN )
Kenya ( EN )
Mauritius ( EN )
Morocco ( FR )
Namibia ( EN )
Nigeria ( EN )
South Africa ( EN )
Tanzania ( EN )
Tunisia ( FR )
Uganda ( EN )
Zambia ( EN )
Asia Pacific
Australia ( EN )
Azerbaijan ( Azərbaycan )
Bangladesh ( EN )
Cambodia ( EN )
China ( 简体中文 )
Hong Kong, China ( 繁體中文 )
India ( EN )
Indonesia ( Indonesian )
Japan ( 日本語 )
Kazakhstan ( Pусский )
Laos ( ລາວ )
Malaysia ( EN )
Myanmar ( ျမန္မာ )
Nepal ( EN )
New Zealand ( EN )
Philippines ( EN )
Singapore ( EN )
South Korea ( 한국어 )
Sri Lanka ( EN )
Taiwan, China ( 繁體中文 )
Thailand ( ภาษาไทย )
Turkey ( Türk )
Uzbekistan ( Pусский )
Vietnam ( Tiếng Việt )
Europe
Austria ( DE )
Belarus ( Pусский )
Belgium ( Dutch )
Belgium ( French )
Bulgaria ( Български )
Czech ( čeština )
Croatia ( Hrvatski )
Denmark ( Dansk )
Estonia ( Eesti )
Estonia ( Pусский )
Finland ( Suomi )
France ( FR )
Germany ( DE )
Greece ( Ελληνικά )
Hungary ( magyar nyelv )
Italy ( IT )
Latvia ( Latvijas )
Latvia ( Pусский )
Lithuania ( Lietuvos )
Macedonia ( македонски )
Netherland ( Dutch )
Norway ( Norsk språk )
Poland ( Polski )
Portugal ( Português )
Romania ( Român )
Russia ( Pусский )
Serbia ( Cрпски jезик )
Slovakia ( Slovensky )
Spain ( Español )
Sweden ( Svenska )
Switzerland ( DE )
Switzerland ( FR )
Ukraine ( Український )
United Kingdom ( EN )
Latin America
Argentina ( Español )
Bolivia ( Español )
Brazil ( PT )
Chile ( Español )
Colombia ( Español )
Costa Rica ( Español )
Dominican Republic ( Español )
Ecuador ( Español )
Guatemala ( Español )
Jamaica ( EN )
Mexico ( Español )
Panama ( Español )
Paraguay ( Español )
Peru ( Español )
Uruguay ( Español )
Venezuela ( Español )
Middle East
Kuwait ( EN )
Kuwait ( العربية )
Pakistan ( EN )
Saudi Arabia ( العربية )
Saudi Arabia ( EN )
UAE ( EN )
UAE ( العربية )
Farsi ( FA )
Levant ( EN )
North America
Canada ( EN )
Canada ( FR )
United States ( EN )

Remember my choice for next time?

Супер сила за цел ден
Никој не заслужува да добие ненадеен и фрустрирачки прекин додека се забавува со својот мобилен телефон. Huawei Y6 Pro поседува 4000 mAh батерија што ти дава можност за долготрајно користење без загриженост. Благодарение на различните режими за заштеда на енергија, уредот може да издржи 24 часа во режим на подготвеност, само со 10% набој. По потреба користете го Huawei Y6 Pro како полнач за други уреди, обезбедувајќи 15 часа за користење на податоци 39 часа време за разговор, 48 часа постојано користење, како и 90 часа за светлина. Уред за твојот ритам.
Со брановиден дизајн инспириран од водената површина, Y6 Pro е вистински моден накит
Одликувајќи се со карактеристична структура се состои во 5176 бранови, Huawei Y6 Pro ќе ви го привлече вниманието уште на прв поглед. Модерен и елегантен , тој е доволно ергономски и тврд со својата метална конструкција . Дизајнот е инспириран од водата, а одржување тече со вас преку сите предизвици кои денот ги носи.
Подобар свет, подобар Ти
Huawei Y6 Pro помага на модерните луѓе да го видат светот со кристално јасна, напредна 13 мегапиксели камера, со 2,0 бленда на камерата , запазено снимање на секој детал во светот. Со 5 мегапикселна , 84 -степен предна камера , можеш да се видиш себеси појасно од било кога.
За секој значаен момент
Со 4 - јадрениот процесор , телефонот ќе биде твојот најверен партнер во секоја акција . Huawei Y6 Pro никогаш нема да те забави и може да управуваш неколку задачи истовремено со леснотија , дури и кога моментот на инспирација доаѓа неочекувано.