Големина

Ширина:

72.3 mm

Висина:

143 mm

Длабочина:

7.9 mm

Тежина:

160 g

HUAWEI Ascend G620s

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.0 инчен HD 720 x 1280 резолуција

Процесор

Qualcomm MSM8916 Quad-core 1.2 GHz

Оперативен систем

Android™ 4.4.2

Huawei Emotion UI 3.0

Меморија

RAM: 1 GB*

ROM: 8 GB*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

GSM(GSM 850)

EGSM(GSM 900)

DCS(GSM 1800)

PCS(GSM 1900)

WCDMA Band 1(WCDMA 2100)

WCDMA Band 2(WCDMA 1900)

WCDMA Band 8(WCDMA 900)"

GPS

GPS / A-GPS

Поврзаност

WiFi 802.11b/g/n

Bluetooth 4.0

Сензори

G-сензор

Акцелеметар

Сензор за близина и светло

Сензор за амбиентално светло

Камера

Задна камера: 8MP AF со LED блиц

Предна камера: 2 MP

Аудио

AAC, AAC+, AAC+ Enhanced, MP3, Midi,AMR

Видео

MP4,H.263,H.264

Emotion UI

Supported

Батерија

Капацитет: 2000 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон x 1

Полнач x 1

USB cкабел x 1

Упатство x 1