HUAWEI Mate 10 Pro

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Врвен дизајн

   Дизајниран за да ѝ даде живот на Вашата визија; уживајте во извонредното искуство при гледање со технологијата HDR 10.

   • Екран FullView
    на HUAWEI

   • Исконски
    дизајн

   • Напреден
    материјал

   • Водотпорност

   HUAWEI-Mate-10-Pro-design
   HUAWEI-Mate-10-Pro-design
   Екранот FullView на HUAWEI е прекрасен 6 инчен екран со размер 18:9, речиси без рамка и технологија HDR10 за интензивно живи и светли бои.

   ИСКОНСКО МАЈСТОРСТВО

   Препознатливата лента ги истакнува камерите со двојна леќа, ја отелотворува совршената симетрија на супериорниот дизајн на паметниот телефон. Ергономското заоблено стакло удобно лежи на дланката и дава исто толку добро чуство како и што изгледа.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-design

   НАПРЕДНИ МАТЕРИЈАЛИ

   HUAWEI Mate 10 Pro доаѓа со цврсто и робустно стаклено куќиште од напред и назад, со што се постинува уникатно елегантен дизајн. Се користи иновативна техлологија со која задното зацврстено стакло се загрева до 700℃ пред да се обликува, со цел да се добие врвниот стил.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-design

   ИЗРАБОТЕН ЗА ВАШИОТ СЕКОЈДНЕВЕН ЖИВОТ

   Со оцена IP67 за отпорност на вода и прашина, HUAWEI Mate 10 Pro може да се справи со секакви животни околности.*
   HUAWEI-Mate-10-Pro-design
   *HUAWEI Mate 10 Pro е отпорен на вода и прашина и е тестиран во лабораторија со контролирани услови со оцена IP67 според стандардот 60529 на МЕК. Отпорноста на вода и прашина не се трајни и отпорноста може да се намали како резултат на вообичаено абење. Не обидувајте се да го полните водениот HUAWEI Mate 10 Pro. Гаранцијата не покрива штети од течност.

   Врвни перформанси

   Првиот процесор Kirin AI во светот Ви овозможува побрзо, посилно и беспрекорно искуство со паметен телефон.

   • Роден е брз

   • NPU

   • Останува брз

   HUAWEI-Mate-10-Pro-performance
   Процесорот Kirin 970 ја зголемува брзината, реакцијата и ефективноста преку платформата за обработка AI и посветената NPU (Единица за обработка на нервни мрежи).

   НОСЕЊЕ НА ПЕРФОРМАНСИТЕ КОН НОВИ ВИСИНИ

   HUAWEI Mate 10 Pro е паметен, брз и приспособлив, ги разбира и веднаш реагира на секојдневните ситуации. Со врвната технологија од 10 nm, 8 јадредниот процесор и 12 јадрениот графичка картичка, HUAWEI Mate 10 Pro има врвни перформанси со молскавични брзини, користејќи многу помалку енергија.
   NPU е технолошки напредок кој ги овозможи способностите за обработка AI, а кои ја зголемуваат ефективноста до 50х и перформансите до 25х*. Со оглед на тоа што NPU кај HUAWEI Mate 10 Pro функционира независно, за разлика од стандардната обработка во облак, Вашата приватност е осигурана.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-performance
   HUAWEI-Mate-10-Pro-performance
   HUAWEI-Mate-10-Pro-performance
   *Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Направена е споредба со процесор 4 x Cortex A73 во истото сценарио на обработка AI.

   ОДРЖУВАЈТЕ СИ ГО ТЕЛЕФОНОТ ВО БЕСПРЕКОРНА СОСТОЈБА

   Kirin 970 е создаден да научи како да го користи Вашиот HUAWEI Mate 10 Pro, предвидувајќи ги најефикасните режими за работа и оптимални перформанси, со цел да се оддржи во добра состојба.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-performance

   Долготрајна моќ

   Целодневна употреба за корисници кои постојано го користат со паметно користење на батеријата.*

   • 4000 mAh*

   • Паметно користење
    на батеријата

   • Брзо полнење
    (SuperCharge) на HUAWEI

   • Сертификат за
    безбедност TÜV

   HUAWEI-Mate-10-Pro-performance
   HUAWEI-Mate-10-Pro-performance
   *Вообичаена вредност. Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Траењето на батеријата зависи од околностите на користење.
   *Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Лабораториска средина на тестирање: температура 25 ℃, релативна влажност: 45% до 80%. Со употреба на полначот за брзо полнење на HUAWEI телефонот се наполни од 1% на 4G мрежа во состојба на мирување.

   БАТЕРИЈА ДИЗАЈНИРАНА ДА ТРАЕ

   Со батерија од 4000 mAh, водечка во индустријата, опремена со режим за паметно користење на батеријата кој учи од однесувањето на корисниците за паметно да ги распредели ресурсите, бескорисното трошење на енергија е минимализирано, а животот на батеријата е максимализиран.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-battery HUAWEI-Mate-10-Pro-battery

   ВО БЕЗБЕДНИ РАЦЕ

   Технологијата за брзо полнење SuperCharge на HUAWEI не само што обезбедува целодневна употреба со едно 20-минутно полнење*, безбедносниот систем од 15 слоеви има сертификат за безбедност од TÜV Rheinland.

   HUAWEI-Mate-10-Pro-battery

   HUAWEI-Mate-10-Pro-battery
   *Вообичаена вредност. Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Траењето на батеријата зависи од околностите на користење.
   *Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Лабораториска средина на тестирање: температура 25 ℃, релативна влажност: 45% до 80%. Со употреба на полначот за брзо полнење на HUAWEI телефонот се наполни од 1% на 4G мрежа во состојба на мирување.
   *Сите податоци на претходните страни претставуваат теоретски вредности добиени во внатрешните лаборатории на HUAWEI преку тестови извршени во одредени услови. За повеќе информации, погледнете ги горенаведените детали за производот. Реалните податоци може да варираат кај поединечни производи, верзии на софтвер, апликации и фактори од средината. Сите информации зависат од користењето.

   Интелигентнa фотографија

   Совршено сликање на секој совршен момент.

   • Нова Leica двојна камера
    со оптика f / 1.6

   • Препознавање во
    реално време

   • Боке ефект
    потпомогнат од AI

   HUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   HUAWEI-Mate-10-Pro-camera HUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   Перформансите AI на HUAWEI и новата двојна камера Leica прават фотографии со исклучителен квалитет и минимален труд.

   НОВА ДВОЈНА КАМЕРА LEICA
   СО ОПТИКА f / 1.6

   Со новата двојна камера Leica со оптика f / 1.6, лесно може да правите слики со ефект на плитка длабочина на поле, кристално јасни слики во слаба светлина и незамаглени слики од предмети во движење. Монохроматскиoт сензор од 20MP и RGB сензор со 12 MP со оптичка стабилизација на сликата собира повеќе светлина со цел да се работи според експертски стандард.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-camera HUAWEI-Mate-10-Pro-camera

   ПРЕПОЗНАВАЊЕ ВО РЕАЛНО ВРЕМЕ
   НА ТЕРЕНОТ И ПРЕДМЕТИ ПОТПОМОГНАТО ДО AI

   Со алгоритми за интелигентно фотографирање, HUAWEI Mate 10 Pro во реално време препознава разни видови терени и предмети*, автоматски ги приспособува боите, контрастот, светлината, изложеноста итн., со цел да се добијат живописни, остри, совршено врамени фотографии.
   *цвекиња, сино небо, растенија, ноќно сликање, храна, зајдисонце / изгрејсонце, текст, плажа, снег, портрет итн.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-camera HUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   • HUAWEI-Mate-10-Pro-cameraHUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   • HUAWEI-Mate-10-Pro-cameraHUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   • HUAWEI-Mate-10-Pro-cameraHUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   • HUAWEI-Mate-10-Pro-cameraHUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   • HUAWEI-Mate-10-Pro-cameraHUAWEI-Mate-10-Pro-camera
   HUAWEI-Mate-10-Pro-camera

   БРИЛИЈАНТЕН БОКЕ ЕФЕКТ, СОВРШЕНИ ПОРТРЕТИ

   Потпомогнат од AI да „учи“ од меморијата на портретни фотографии, HUAWEI Mate 10 Pro може беспрекорно да примени професионален боке ефект со поместување на фокусот врз предметот на фотографијата, за совршени портрети и самослики.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-camera

   Интелигентно мобилно искуство

   Останете поврзани каде и да Ве однесе животот

   • Врвна поврзаност

   • Појасни повици

   • AI Accelerated
    Translator

   HUAWEI-Mate-10-Pro-experience
   Уживајте во ултра брзи брзини при спуштање и супериорен телефонски сигнал.

   ПОБРЗА, УЛТРА СТАБИЛНА КОНЕКЦИЈА

   Технологијата за интелигентното пребарување и префрлање на мрежата значи дека Вашиот HUAWEI Mate 10 Pro ќе остане поврзан, дури и кога се движите при големи брзини.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-experience HUAWEI-Mate-10-Pro-experience

   ЗБОРУВАЈТЕ СОВРШЕНО ЈАСНО

   Оваа вградена опција значи дека дури и најслабиот шепот* кон HUAWEI Mate 10 Pro ќе биде јасно слушнат од другата страна. Технологијата AI на HUAWEI Mate 10 Pro ги подобрува и го појачува тонот кај повиците со слаб тон*, додека пак повиците со бучава во позадина** се трансформираат во разговори со висок квалитет поради напредната технологија AI за поништување на амбиенталниот шум.
   *Во внатрешни услови со просечно ниво на јачина на звукот и ехото, како што се тивка соба за состаноци, канцеларија и дневна / спална соба.
   **Сообракај, железничка станица и аеродром се главни гласни средини на кои се фокусира AI.

   ПРЕВЕДУВАЧ ВО РЕАЛНО ВРЕМЕ

   Инстантно преведување на текст, глас, разговор и слики на повеќе од 50 јазици со забрзување потпомогнато од AI. Со однапред инсталираниот „Преведувач“ може брзо да преведете групни или еден на еден разговори преку уредите.Заедно со AI-екосистемот на HUAWEI Mate 10 Pro оваа апилкација може да преведе текст и слики побрзо од кога било.

   Интелигентен кориснички интерфејс

   Интуитивен и едноставен, новиот EMUI 8.0 го доведува користењето на нови нивоа.

   • Лесно проектирање

   • Паметен екран

   HUAWEI-Mate-10-Pro-emui
   Опремен со иновативни и опции лесни за користење, UI на HUAWEI Mate 10 Pro е брз, со брза реакција и интуитивен. Вградениот NPU ја отвара вратата кон нова ера на паметни апликации, создавајќи екосистем на девелопери фокусиран на AI.

   ДОБИЈТЕ ОГРОМЕН ЕКРАН

   Не сакате да носите глувче или тастатура со себе? Претворете го Вашиот телефон во мобилна подлога на допир!
   HUAWEI Mate 10 Pro нуди целосно компјутерско искуство кога ќе се поврзе со безжична тастатура и глувче во исто време.
   Поврзете го вашиот HUAWEI Mate 10 Pro на поголем екран, пренесете го или продолжете го екранот на Вашиот паметен телефон. Личните известувања, повици и пораки ќе останат приватни така што ќе се појавуваат само на телефонот.
   Обезбедете си мобилна забава преку извонредна авантура на големиот екран!
   Уживајте во повеќе игри на Google Play.
   HUAWEI-Mate-10-Pro-emui HUAWEI-Mate-10-Pro-emui HUAWEI-Mate-10-Pro-emui HUAWEI-Mate-10-Pro-emui HUAWEI-Mate-10-Pro-emui
   Google Play и логото на Google Play се заштитни знаци на Google LLC.

   ПАМЕТЕН ЕКРАН

   HUAWEI Mate 10 Pro е лесен за користење, благодарејќи на режимот за користење со една рака. Едноставно копчето за основниот екран и панелот за брз пристап поставете го каде сакате на екранот и подготвени сте.
   Со еден допир може да работите на две апликации една до друга на прекрасниот екран на телефонот.*

   *Некои апилкации не ја поддржуваат оваа опција.

   HUAWEI Mate 10 Pro е подготвен за гледање на колоните како на таблет, со што работата на телефонот е лесна како на компјутер.

   HUAWEI Mate 10 Pro PARTNER