mobile

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Nexus 6P

   Nexus 6P

   Големиот 5.7“ WQHD AMOLED дисплеј дава неверојатна јасност со 518 пиксели по инч,супериорниот преден звучник нуди остар звук.Хардверот на Nexus 6P доаѓа со најновата верзија на осум јадрениот Qualcomm ® Snapdragon sup>™ 810 v2.1 процесор со што перформансите на Nexus 6P ги прави побрзи од било кога. Долготрајната 3450мАh* батерија ви дозволува да одите на растојание со дополнителна подршка од вклучено USB type-C за брзо полнење.

   • • 3450мАh батерија*

   • *Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.
   Nexus 6P

   Nexus 6P

   Nexus 6P

   Nexus 6P

   Уживајте во најдобрите апликации на Google. Тие се Google Maps, Chrome, Google Play, YouTube,
   Photos, Gmailи многу други. Wi-Fi антената на Nexus 6P нуди брза и јака конекција
   така да ќе можете да работите и играте без никакви прекини.

   Nexus 6P