HUAWEI nova 5T

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     product
     Инспирирајте го вашиот момент 48 MP пет AI камери1
     HUAWEI nova 5T

     Боја која се забележува

     Заслепувачките бои на HUAWEI nova 5T, неверојатните текстури и рефлексивниот дизајн создаваат импресивно чувство на безграничен простор. Рафинираниот финиш и уникатната текстура го потенцираат контрастот на светлината и сенката, како и фантастично повеќеслојниот 3D ефект на рамна површина.
     HUAWEI nova 5T color blue HUAWEI nova 5T color blue

     Crush
     Blue

     HUAWEI nova 5T color purple HUAWEI nova 5T color purple

     Midsummer
     Purple

     HUAWEI nova 5T color black HUAWEI nova 5T color black


     Црна

     Отклучи за момент

     Странично поставениот сензор за отпечатоци го подобрува дизајнот додека веднаш и удобно го отклучува HUAWEI nova 5T за практично работење со една рака. Не пропуштајте ништо.
     HUAWEI nova 5T side mounted fingerprint
     HUAWEI nova 5T side mounted fingerprint HUAWEI nova 5T side mounted fingerprint HUAWEI nova 5T side mounted fingerprint HUAWEI nova 5T side mounted fingerprint HUAWEI nova 5T side mounted fingerprint

     Целосно
     имплементирање
     на убавината

     HUAWEI го притиска дизајнот на паметните телефони до границите со уште поголем сооднос на екранот со телото на целосно новиот HUAWEI nova 5T. Сокривајќи ја предната камера под екранот, екранот на HUAWEI nova 5T го задржува својот целосен интегритет, револуционизирајќи го искуството на корисниците.
     HUAWEI nova 5T screen live on the edge HUAWEI nova 5T screen live on the edge HUAWEI nova 5T screen live on the edge HUAWEI nova 5T screen live on the edge HUAWEI nova 5T screen live on the edge

     Професионални камери
     во твојот џеб

     Четирите, задни AI камери на HUAWEI, имаат зачудувачка фотографија со висока дефиниција, ултра широк агол, макро и bokeh фотографија. Камерите исто така создаваат видео записи од следното ниво. Богати, јасни слики и видеа од огромни пејзажи до прекрасни блиски кадри. Моќните алгоритми за фотографии и видео ви помагаат да добиете шарени слики и видеа со висока резолуција во секое време и на кое било место.
     HUAWEI nova 5T four AI cameras HUAWEI nova 5T four AI cameras HUAWEI nova 5T four AI cameras HUAWEI nova 5T four AI cameras
     • 16 Мегапиксели Супер широко-аголна камера
     • 48 Мегапиксели Главна
      камера
     • 2 Мегапиксели Помошна камера
      за длабочина
     • 2 Мегапиксели Макро
      Камера

     Фотографирајте ја секоја инспирација

     Водечкиот сензор од 1/2 инчи со снимање од 48 MP на дневна светлина ви дава сигурност да добиете снимки со професионален квалитет со вашиот паметен телефон. Режимот на интелигентни ноќни снимки со AI користи интелигентни сензори на светлина, звук, долго изложување и технологија на стабилизација за привремено ноќно снимање.
     HUAWEI nova 5T 48MP HD photography HUAWEI nova 5T 48MP HD photography

     Создаден за големи моменти

     Фотографиите со широк агол ги прикажуваат епските и драматичните моменти на животот. Леќите со ултра широк агол f/2.2 ја доловуваат големата слика на природата и им даваат драматично светло на портретите. Проширете ги вашите хоризонти.
     HUAWEI nova 5T ultra wide angle lens
     HUAWEI nova 5T ultra wide angle lens

     Откриј нови светови

     Постојат неоткриени светови на убавина за оние со можност да ги видат. Леќите со супер макро ви овозможуваат да фотографирате одблизу и да ве ослободат да ги истражувате и споделувате малите чуда што не опкружуваат.
     HUAWEI nova 5T macro lens
     HUAWEI nova 5T macro lens

     Издвојте се, Природно

     Ставете го вашиот предмет во центарот на вниманието со зачудувачки bokeh ефекти. Bokeh камерата напојувана од интернет провајдерите на Kirin чипсетот во реално време создава способности за обработка и професионални портрети со неверојатна убавина. Енергијата на мобилна фотографија.
     HUAWEI nova 5T bokeh effect HUAWEI nova 5T bokeh effect

     Секогаш твојот
     најубав и најдобар

     Има убавина кај сите. И сега може да биде на целосен приказ. Огромна селфи предна камера од 32 MP - сега во горниот агол - ја користи технологијата на AI за да ги истакне вашите природни уникатни убавини и индивидуални карактеристики. Фузијата 4-во-1 пиксели создава посветла, појасно селфи и технологијата на AI ја балансира изложеноста и осветлувањето додека ги оптимизира позадините. Ќе се зачудите од тоа колку прекрасно изгледате.
     HUAWEI nova 5T front selfie camera

     Моќ без многу труд со
     зачудувачка брзина

     Брз како молња, Kirin 980 чипсетот е водечки комерцијален чип со 7nm SoC, и претставува иновативен скок во искуството на корисниците. DUAL-NPU нуди извонредна способност на AI, зголемени перформанси и поголема ефикасност, што го прави HUAWEI nova 5T одговорен, забавен и возбудлив за употреба.

     Никогаш не се согласувај на компромис

     Животот е полн со големи, важни датотеки - фотографии, видеа, апликации, итн. - кои можат да ги забават другите паметни телефони. Но, 6 GB RAM меморијата на HUAWEI nova 5Т го забрзува работењето и овластувањата за повеќе апликации, додека со складирање до 128 GB ви дава простор за сите песни, филмови и апликации што ги сакате. Паметна технологија, така што никогаш не треба да правите компромис.
     HUAWEI nova 5T kirin effortless power HUAWEI nova 5T kirin effortless power
     HUAWEI nova 5T 6GB RAM 128G ROM HUAWEI nova 5T 6GB RAM 128G ROM

     Супер полнење

     Бавното полнење го успорува и вашиот живот. Особено за време на употреба. Но, батеријата на HUAWEI nova 5T од 3750 mAh2 има 22.5 W HUAWEI SuperCharge систем. Наполнете ја батеријата до 50% за само 30 минути.3
     HUAWEI nova 5T super charging HUAWEI nova 5T super charging HUAWEI nova 5T super charging

     Играј да победиш:
     GPU Турбо 

     Новата генерација GPU Turbo драматично ги подобрува перформансите на CPU и GPU-процесорот, искористувајќи го чипот Kirin 980 за револуционерно потполно искуство со игри. Поддршка на некои од најпопуларните игри во светот.4
     Поставување на cookie