HUAWEI nova Y70

HUAWEI nova Y70
HUAWEI nova Y70
6000 mAh голема батерија1 | 22.5 W HUAWEI SuperCharge | 6.75" HUAWEI FullView дисплеј2
HUAWEI nova Y70
Пет нешта што ќе ги сакате
Гламурот се среќава со блесокот
Се чини дека стаклената надворешност на телефонот тече низ прстите, заокружувајќи се додека очите ја следат секоја грациозна кривина. Неверојатните Crystal Blue, Pearl White и Midnight Black модели го претвораат овој танц на светлина и сенка во спектакл на бои!
Crystal Blue
Pearl White
Midnight Black
HUAWEI nova Y70 Color
HUAWEI nova Y70 Color
HUAWEI nova Y70 Color
Ја збогатува вашата недела, со скокови и граници
Батеријата од 6000 mAh на HUAWEI nova Y70 треба да се полни само двапати неделно. Можете дури и да издржите уште 12 часа од само 5% - тоа е сериозна моќ на издржување! Ви треба поттик? HUAWEI SuperCharge од 22.5 W ќе овозможи 3 часа видео со само 10 минути полнење! 3
HD Splendor на Full дисплеј
Со 6.75 инчи HUAWEI FullView Display2, и 90.26% однос на тело-екран4, HUAWEI nova го прави гледањето блокбастери попривлечно. Задоволете го вашето прекумерно гледање и останете залепени со секој поглед, благодарение на паметните, смирувачки прилагодувања на амбиенталната светлина.5
Допрете за да го снимите прекрасниот момент
HUAWEI nova Y70 доаѓа со тројна поставеност на камерата со вештачка интелигенција која е исто толку приспособлива, колку што предизвикува стравопочит. Еден допир на блендата е сè што е потребно за да се сними далечен пејзаж, бесценет портрет или безвременска интеракција.
Предна камера
8 MP f/2.0
Камера со висока резолуција
48 MP f/1.8
Камера со ултра-широк агол
5 MP f/2.2
Камера со длабочина
2 MP f/2.4
HUAWEI nova Y70 Camera HUAWEI nova Y70 Camera
Јасни фотографии
HUAWEI nova Y70 HD Photo
HUAWEI nova Y70 HD Photo
Главната камера од 48 MP располага со огромен сензор f/1.8, што пропушта повеќе светлина, за блескава јасност и детали.
HUAWEI nova Y70 HD Photo
Очи широко отворени
Оди напред, оди на широката страна! Без разлика дали се искачувате високо за да снимите голем облакодер или буквално ги проширувате вашите хоризонти, HUAWEI nova Y70 може да ве однесе и подалеку од она што сте навикнати да го гледате, со широкоаголна камера што го проширува погледот до 120 степени!
Huawei nova Y70 Ultra Wide Shot
Стандард
Ултра-широк агол
Huawei nova Y70 Depth Shot
Длабочината од 2 MP на телефонот работи со нов и подобрен алгоритам за создавање на виртуелни 3D модели до ниво на поединечни прамени коса, со што ќе се стави целосно нов минијатурен свет во фокус.
Ги доловува најдобрите моменти
Селфи камерата од 8 MP и најсовремениот софтвер за вештачка интелигенција ја измазнуваат кожата и ги истакнуваат клучните карактеристики, така што секогаш ќе можете да уживате во вашето најдобро светло!
HUAWEI nova Y70 Front Camera
Складирај повеќе,
со помалку стрес
Со 128 GB за играње и 512 GB Micro SD простор за проширување, можете да го живеете животот во потполност, без да морате да го максимизирате телефонот!
HUAWEI nova Y70 Storage
HUAWEI nova Y70 Storage
HUAWEI nova Y70 Storage HUAWEI nova Y70 Storage
Се движи на секој ритам
Аудио технологиите Histen 9.1 и HUAWEI SuperSound ги претвораат песните во возбудливи сензации. Ставете пар слушалки за ваш приватен концерт или звучникот нека стане животот на забавата!
Huawei nova Y70 HUAWEI SuperSound
IMG_ALT
Бидете поврзани со вашите сакани
Искористете го максимумот од видео повиците со MeeTime. Разговарајте со телефони и таблети на HUAWEI, до 12 личности истовремено, за HD говорни и видео повици.6 Останете поврзани со вашите најблиски каде и да одите.
Huawei nova Y70 MeeTime
Преземете контрола
Повлечете за да отворите Control Panel и да имате пристап до поставките на екранот, Wi-Fi, Bluetooth и јачината на звукот. Плус, активирајте ја паметната соработка со Device+, за да можете да уредувате телефонски датотеки директно на вашиот лаптоп или да остварувате телефонски повици на екранот на таблетот.7
Huawei nova Y70 Control Panel
Која nova ти се допаѓа?
HUAWEI nova 9
HUAWEI nova 9
HUAWEI nova 9 SE
HUAWEI nova 9 SE
HUAWEI nova Y90
HUAWEI nova Y90
HUAWEI nova Y70
HUAWEI nova Y70
Дисплеј
6.57", OLED
6.78", LCD
6.7", LCD
6.75", LCD
Стапка на освежување
120 Hz
90 Hz
90 Hz
60 Hz
Резолуција
FHD+ 2340 × 1080
FHD+ 2388 × 1080
FHD+ 2388 × 1080
HD+ 1600 × 720
Длабочина
7.77 mm
7.94 mm
8.4 mm
8.98 mm
Тежина
175 гр
191 гр
195 гр
199 гр
Задна камера
50(RYYB) + 8 + 2 + 2 MP
108 + 8 + 2 + 2 MP
50 + 2 + 2 MP
48 + 5 + 2 MP
Предна камера
32 MP
16 MP
8 MP
8 MP
Снимање со предна и задна камера
×
Dual-view видео
×
Батерија
4300 mAh
4000 mAh
5000 mAh
6000 mAh
Полнење
66 W
66 W
40 W
22.5 W
Отпечаток од прст
Под дисплејот
Странично монтиран
Странично монтиран
Странично монтиран
Меморија
8 + 128 GB
8 + 128 GB
6 + 128 GB
4 + 128 GB
  • 6000 mAh е типична вредност. Номиналниот капацитет на батеријата е 5900 mAh. Врз основа на резултатите од тестовите на HUAWEI Lab. Вистинското траење на батеријата зависи од вистинските услови на користење.
  • Со дизајн со заоблен агол на екранот, дијагоналната должина на надворешниот екран е 6,75 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина за гледање е малку помала). Екраните се набавени од повеќе продавачи, со конзистентни параметри. Сепак, поради разликите во нивните технички решенија, може да има мали разлики во ефектите на приказот низ екраните.
  • Податоците за полнење доаѓаат од лабораториите на Huawei.
  • Податоците доаѓаат од лабораториите на Huawei.
  • Овој производ не е медицински уред и оваа функција не треба да се користи за лекување.
  • Функцијата на Групниот повик од 12 страни (максимално) ќе биде достапна кога Meetime ќе се надгради во AppGallery. Резолуцијата на видеоповикот зависи од мрежните услови. За повеќе информации за тоа кој пазар и кои модели на уреди ја поддржуваат функцијата MeeTime, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei.
  • Оваа функција е применлива само за одредени уреди на Huawei. Уредот треба да се најави на истиот профил на Huawei, со вклучени Wi-Fi и Bluetooth. Уредите што претходно биле поврзани со вашиот телефон ќе бидат препознаени како доверливи уреди и ќе бидат наведени под Device+. За повеќе информации за тоа кои модели на уреди и верзија на софтвер ја поддржуваат оваа функција, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи