HUAWEI nova 9
 • HUAWEI nova 9
Starry Blue,Black
 • Висина

  160 мм

  Ширина

  73.7 мм

  Длабочина

  7.77 mm

  Тежина

  прибл. 175 g (вклучувајќи ја и батеријата)

  *Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерења помеѓу одделни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.

 • Големина на екран

  6.57 инчи

  *Со дизајн на заоблени агли на екранот, дијагонално должина на екранот е 6.57 инчи кога се мери според стандардниот правоаголник (вистинската површина за гледање е помала).

  Боја

  1.07 милијарди бои

  Тип

  OLED, стапка на освежување до 120 Hz рамка. 300 Hz стапка на земање примероци на допир

  Резолуција

  FHD+ 2340 x 1080 пиксели

  *Резолуцијата измерена како стандарден правоаголник, со дизајн на заоблени агли, ефективните пиксели се помали.

 • Qualcomm Snapdragon ™ 778G 4G

  Процесор

  Окта-јадро, 4 x Cortex-A78@2.42 GHz + 4 x Cortex-A55@1.8 GHz

  Графички процесор

  Adreno ™ 642L

 • 8 GB RAM меморија + 128 GB ROM

  Достапната внатрешна меморија може да биде помала бидејќи дел од внатрешната меморија е зафатена од софтвер.

 • Ultra Vision камера од 50 MP (отворна бленда од f/1.9)

  Камера со ултра широк агол од 8 MP (отворна бленда од f/2.2)

  Камера со длабочина од 2 MP (отворна бленда од f/2.4)

  Макро камера со 2 MP (отворна бленда f/2.4)

  *Пикселите на фотографијата може да варираат во зависност од режимот на снимање.

  Режим на автоматско фокусирање

  Фазен фокус, контраст фокус

  Стабилизација на слика

  AIS

  Режим на зумирање

  Дигитален зум

  Резолуција на слика

  Поддржува до 8192 x 6144 пиксели

  *Вистинската резолуција на сликата може да варира во зависност од режимот на снимање.

  Видео резолуција

  Поддржува до 3840 x 2160 пиксели, поддржува видео со Ultra slow motion 720p@960fps.

  *Вистинската резолуција на видеото може да варира во зависност од режимот на снимање.

  *720p@960fps се имплементира врз основа на технологија на алгоритам за интерполација на рамка за вештачка интелигенција.

  Режим на снимање на задна камера

  Vlog, Создавач на приказни, АИ-камера, Ултра широк аголен објектив, Ноќ, Портрет, Висока резолуција, Фото, Про, Видео, Видео со двоен приказ, Супер макро, Панорама, Time Lapse, Slow motion, Отвор, Налепници, Документи, подвижна слика, филтер, тајмер, снимање насмевки, аудио контрола, ултра снимка, рафално снимање

 • Портретна камера од 32 MP (отворна бленда f/2.0)

  *Вистинската резолуција на сликата може да варира во зависност од режимот на снимање.

  Резолуција на слика

  Поддржува до 6528 x 4896 пиксели

  *Вистинската резолуција на сликата може да варира во зависност од режимот на снимање.

  Видео резолуција

  Поддржува до 3840 x 2160 пиксели, поддржува видео со Ultra slow motion 720p@240fps.

  *Вистинската резолуција на видеото може да варира во зависност од режимот на снимање.

  Режим на снимање на предна камера

  Vlog*, Бавно затворање*, Создавач на приказна*, Ноќ, Портрет, Видео, Бавно снимање, Заостанување на времето, Панорама, Филтер, Налепници, Снимање насмевки, Аудио контрола, Тајмер

   

  *Поддржано по надградбата на програмирањето на HOTA.

 • 4300 mAh (типична вредност)

  *Капацитетот на батеријата е 4200 mAh.

  ** Типична вредност. Вистинскиот капацитет може малку да се разликува. Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Вистинскиот капацитет на батеријата за секој поединечен телефон може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

  *** Не-отстранлива батерија. Отстранувањето на батеријата може да предизвика оштетување на уредот. За да ја замените или поправите батеријата, посетете овластен сервисен центар HUAWEI.

 • HUAWEI SuperCharge (максимум 66 W)

  *Потребен е кабел и полнач за HUAWEI SuperCharge.

 • Модел 1

  NAM-LX9 (двојна SIM-картичка)

  Примарна SIM картичка

  4G FDD LTE: Бендови 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 66

  4G TDD LTE: Опсези 34 / 38 / 39 / 40 / 41

  3G WCDMA: Бендови 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19

  2G GSM: опсези 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)

  Секундарна SIM картичка

  4G FDD LTE: Опсези 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 66

  4G TDD LTE: Опсези 34 / 38 / 39 / 40 / 41

  3G WCDMA: Бендови 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19

  2G GSM: опсези 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)

  Модел 2

  NAM-LX9 (единечна СИМ-картичка)

  Примарна SIM картичка

  4G FDD LTE: Опсези 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 66

  4G TDD LTE: Опсези 34 / 38 / 39 / 40 / 41

  3G WCDMA: Бендови 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19

  2G GSM: опсези 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)

  *Во верзија со двојна SIM картичка, било кој слот за картичка може да се постави за да ја собере примарната или секундарната SIM картичка.

  *Функциите достапни на мрежата во живо зависат од ситуациите на мрежата на операторот и распоредувањето поврзани услуги.

 • WLAN

  2.4 GHz и 5 GHz, 802.11a/b/g/n/ac/ax, 2 x 2 MIMO, HE160, 4096 QAM, 8 Звук на просторен тек MU-MIMO.

  Преземете и прикачете максимална физичка стапка до 2.88 Gbps.

  *Потребна е поддршка за рутер.

  Bluetooth

  Bluetooth 5.2 , поддршка BLE 、 SBC 、 AAC 、 LDAC.

  USB

  USB Type-C, USB 2.0

  Слушалка

  USB Type-C слушалка

 • GPS (L1 + L5 двојна лента) / AGPS / GLONASS / BeiDou (B1I + B1C + B2a Tri-band) / GALILEO (E1 + E5a двоен опсег) / QZSS (L1 + L5 двоен опсег) / NavIC

 • Сензор за гравитација

  Сензор за отпечатоци

  Жироскоп

  Компас

  Сензор за амбиентална светлина

  Сензор за близина

 • Аудио

  HUAWEI Histen

  *.mp3, *.mp4, *.3gp, *. ogg, *.amr, *.aac, *.flac, *.wav, *.midi

  Видео

  *.3gp ,*. Mp4

 • Режим за читање, режим на запишување, режимот за емулација на картички (плаќање со SIM картичка,* или HCE) е поддржан.

  *SIM -картичката што се користи за плаќање на SIM -картичката може да се вметне само во слотот за SIM1 -картичка.

 • Телефон (вградена батерија) x 1

  Полнач x 1

  USB Type-C кабел x 1

  Водич за брз почеток x 1

  Алатка за исфрлање x 1

  Гарантна картичка x 1 (зависи од пазарот)

  *Може да варира на различен пазар. Предмет на вистинскиот производ.