Големина

Ширина:

77.3 mm

Висина:

163.5 mm

Длабочина:

8.8 mm

Тежина:

околу 196.8 g

HUAWEI P smart Z

*Големината на производот, тежината на производ и поврзаната спецификација се само теоретски вредности. Реалните мерки помеѓу поединечните производи може да бидат различни. Сите спецификации се предмет на реалниот производ.

Боја
  • Midnight Black
  • Emerald Green
  • Sapphire Blue

Дисплеј

Големина на екран: 6.59 инчи
Вид на екран: TFT LCD (LTPS)
Бои на екран: 16.7 M
Резолуција на екран: 2340 x 1080
Екран PPI: 391

Процесори

Hisilicon Kirin 710F

Оперативен систем

EMUI 9.0 (врз основа на Android 9)

Меморија

4 GB + 64 GB

*Поради ограничувањата во обработувачката моќност на процесорот, меморијата што ја користат оперативниот систем и претходно инсталираните апликации, вистинскиот простор достапен за корисниците може да биде помал од наведениот капацитет на меморија. Вистинскиот простор за меморија може да се промени поради ажурирања на апликациите, дејствијата на корисникот и други поврзани фактори.

Камера

Предна камера: 16 M FF
Задна камера: 16 M + 2 M

Батерија

4000 mAh* (Вообичаена вредност)

*Вообичаена вредност. Вистинскиот капацитет може малку да се разликува.
 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Вистинскиот капацитет на батеријата за секој поединечен телефон може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Мрежа

LTE FDD / WCDMA / GSM

Поврзаност

Wi-Fi Hotspot
Wi-Fi Direct
Bluetooth
УСБ Тип-C

Локација

GPS / GLONASS / AGPS

NFC

Поддржува

Сензори

Сензор за отпечаток
Сензор за амбиентална светлина
Дигитален компас
Сензор за гравитација
Сензор за жироскоп

Во кутијата

Телефон (со вградена батерија) x 1
Полнач x 1
Кабел Тип-C x 1
Водич за брзо вклучување x 1
Гаранција (Зависно од пазарот) x 1
Алатка за отстранување x 1
Слушалки x 1
TP заштитна фолија x 1 (прикачена на телефонот пред испорака)
(Забелешка: Предмет на реалниот производ.)