Големина

Ширина:

72.05 mm

Висина:

150.1 mm

Длабочина:

7.45 mm

Тежина:

Околу 143 g

HUAWEI P smart

*Димензиите на производот, тежината на производот и слични спецификации се само како теоретски вредности. Вистинските мерки меѓу поедини производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на вистинскиот производ.

Боја
  • Golden
  • Црна
  • Blue

Дисплеј

5.65" FHD+ (2160*1080)

Оперативен систем

EMUI 8.0 (врз основа на Android O)

Меморија

3GB + 32GB*

*Заради ограничувања на моќта на процесирање на CPU, меморијата што оперативниот систем и однапред инсталираните апликации ја користат, вистинското место што им е достапно на корисниците може да биде помало од наведениот капацитет на меморијата. Активниот простор на меморија може да се промени како резултат на ажурирање апликации, кориснички операции и други поврзани фактори.

Камера

Предна: 8MP, F2.0 ; Задна: 13MP+2MP двојна камера

Батерија

3000 mAh*

*Типична вредност. Вистинскиот капацитет може малку да варира. Тој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Вистинскиот капацитет на батеријата за секој поединечен телефон може да биде малку поголем или помал од номиналниот капацитет на батеријата.

Мрежа

FIG-LX1:
Примарна картичка: 
2G: GSM/GPRS/EDGE:850/900/1800/1900
3G: UMTS:850/900/2100/1900
DC 42M:2100
4G: FDD:B1/B3/B7/B8/B20
Секундарна картичка:
GSM: 850/900/1800/1900

Поврзаност

802.11 b/g/n, 2.4G BT4.2, USB 2.0

NFC

Поддржува само FIG-LX1

Сензори

Сензор за отпечатоци
Сензор за близина
Сензор за амбиентална светлина
Компас
Гравитациски сензор

Процесор

Kirin 659 16nm Octa core, 2.36GHz*4+1.7GHz*4

GPS

GPS, AGPS, Glonass

Dual SIM Support

Сите FIG-LX1, FIG-LA1, FIG-LX2, FIG-LX3 модели имаат верзии со една и со две сим картички.

Во кутијата

Телефон
Полнач
USB кабел
Водич за брзо стартување
Гарантна картичка
Алатка за вадење картичка
TP заштитна фолија