HUAWEI P10 lite

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   HUAWEI-P10 lite-mainKVmobi

   HUAWEI-P10 lite-kv-pdpTitle HUAWEI P10 lite

   СТИЛСКИ ОДНАДВОР, МОЌЕН ОДВНАТРЕ

   СТИЛСКИ ОДНАДВОР, МОЌЕН ОДВНАТРЕ

   Ви го претставуваме HUAWEI P10 lite

   HUAWEI-P10 lite-designSectionBgmobi

   ДИЗАЈНИРАН ДА ВЕ ЗАВЕДЕ

   Инспириран од природната убавина на водата, 2.5D двострано заобленото стакло, дијамантски обработената метална рамка и чистиот дизајн го прават HUAWEI P10 lite задоволство да се држи и да се гледаат. Достапен во сафирно сино, полноќно црно, бисерно бела и платинесто златна.

   2.5D двострано заобленото стакло

   Метална рамка

   colorfulUpbgMobi

   ДОПИР НА УБАВИНА

   2.5D двострано заоблената стаклена површина е забавна на допир, убава на поглед. А, неговата 7H ранг на тврдост го прави еднаков на кварц, за да се спречат гребнатини и оштетување. Сафирската сина верзија на HUAWEI P10 lite беше инспирирана од вода, а 0.1 mm сјајниот филм под задното стакло, изгледа како да ги рефлектира брановите што се менуваат при промена на условите на осветлување.
   colorfulBottombgMobi

   ИЗДРЖЛИВ, ТЕКСТУРИРАН

   Алуминиумско и магнезиумско тело на HUAWEI P10 lite е подложено на процес на CNC што ја прави својата метална рамка посилна, поубава и потрајни. Анодна оксидација додава осветленост и спречува гребнатини. И керамичките детонации му даваат на HUAWEI P10 lite текстурална завршница и чисти рабови, така што е стилски и забавен за одржување секој пат кога ќе го собереш.
   cncprocessBgMobi

   СВЕТ ВО БОЈА

   Широката спектрална шема на RGB бои во внатрешноста на 5.2-инчниот FHD екран на HUAWEI P10 lite, додава 21 проценти повеќе бои и детали за да го долови целото богатство на светот околу вас. Екранот не е само подобар, туку е 20 проценти потенок. И навечер, режимот за удобност на очите се прилагодува, заради намалување на заморот на очите.
   colorfulUpbgMobi
   HUAWEI-P10 lite-colorImgHolder HUAWEI-P10 lite-bomb HUAWEI-P10 lite-5point2ModelMobi
   HUAWEI-P10 lite-fastSectionBgmobi

   10 МИНУТИ ПОЛНЕЊЕ - 2 ЧАСА ВИДЕО

   Новата 3000 mAh (TYP) батерија на HUAWEI P10 lite се полни побрзо и трае подолго. Акумулацијата од 10 минути, овозможува 2 часа гледање на видео, што значи дека забавата никогаш не запира. Сертифициран од 11 глобални организации, безбедносниот дизајн од 5 нивоа и технологијата за брзо полнење, ви ја даваат довербата и моќта да се движиш толку брзо колку што сакате.*

   *Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.
   Податоци за полнењето добиени од лабораториите на HUAWEI. Тестирањата за полнењето се спроведуваат на температура од 25℃, во влажност од 45% – 80%.
   Видео: Осветленоста на екранот е поставена на 60 nits, јачина на 4G сигнал со полни цртки, емитување на 720p видео датотека со слушалки на јачина на звук од 50%. Фактичките времиња ќе се разликуваат во согласност со фактичкото користење на телефонот.

   Брзо полнење

   Повеќе безбедност

   Долготрајна батерија

   БРЗО ПОЛНЕЊЕ. БЕЗ ПРОБЛЕМИ

   3000 mAh (TYP) батерија на HUAWEI P10 lite полни побрзо и трае подолго. Акумулацијата од 10 минути овозможува 2 часа гледање на видео, што значи дека забавата никогаш не запира. Сертифициран од 11 глобални организации, безбедносниот дизајн од 5 нивоа и технологијата за брзо полнење ви ја даваат довербата и моќта да се движат толку брзо колку што сакате.
   * Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Времетраењето на батеријата зависи од вистинската употреба.
   longBatteryLifeBgMobi

   ПОВЕЌЕ МОЌ, ПОДОЛГ ЖИВОТ

   Интелигентната батерија конечно пристигна. Smart Power-заштеда 5.0 го подобрува траењето на батеријата, ја намалува потрошувачката на енергија и ја оптимизира употребата на апликациите за да го продолжи времето помеѓу полнењата. Подолг животен век на батеријата, за да го напојува вашиот живот и апликациите што ги сакате.
   HUAWEI-P10 lite-screenSectionBgMobi

   Маестрално мулти-tasking

   Kirin 658 процесорот на HUAWEI ја намалува потрошувачката на енергија, ги зголемува перформансите и создава ангажирање на корисничко искуство. Современиот кориснички интерфејс на EMUI не е само побрз, убав и едноставен за навигација. И сензорот за отпечатоци отклучува HUAWEI P10 lite за 0,3 секунди за да се задржи чекор со брзината на вашиот живот

   Kirin 658

   EMUI 5.1 UX

   Сензор за отисок од прст

   KIRIN 658 ПРОЦЕСОР

   8-јадрениот Kirin 658 процесор - исклучиво за HUAWEI P10 lite - има фрефенција со брзина до 2.36 GHz и работи понапорно и побрзо, со помала потрошувачка на батеријата. Копроцесорот i5 на HUAWEI дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, го продолжува траењето на батеријата, давајќи Ви повеќе време за забава.
   HUAWEI-P10 lite-stayfastBgMobi

   УБАВИНА. МОЌ. БРЗИНА

   Во ексклузивно партнерство со Google, оперативниот систем на HUAWEI P10 lite е почист, поедноставен и подобро функционира со вашиот живот. Најчестите функции сега може да се завршат во само 3 чекори. Машинското учење ослободува моќ за поголема брзина и поврзување, револуционизирајќи ги вкупните перформанси на HUAWEI P10 lite.
   HUAWEI-P10 lite-uiBg HUAWEI-P10 lite-uiBgMobi

   МОМЕНТАЛНО ОТКЛУЧУВАЊЕ

   Новиот безбедносен сензор за отпечатоци од HUAWEI P10 lite е еден од најбрзите и најнапредните уреди од било кој HUAWEI уред: 0,3 секунди. Допрете, отворете, откријте. Отклучете го вашиот живот.
   HUAWEI-P10 lite-finger HUAWEI-P10 lite-fingerMobi
   HUAWEI-P10 lite-section4BgMobi

   САМО СО ПОТЧУКНУВАЊЕ

   За првпат досега, сопствената Knuckle Sense технологија на HUAWEI е прикажана во Lite серијата. Направете кратенки со потчукнување и цртање на екранот, за снимање на слики од екранот и видео снимка од екранот, за да можете полесно да споделувате филмови и клипови.

   Knuckle Sense Технологија

   ПОТЧУКНУВАЊЕ. ЦРТАЊЕ. СПОДЕЛУВАЊЕ

   Нацртајте S за "поголема снимка од екранот" за да снимите цела статија и долги слики. Споделување на социјалните мрежи: побрзо и полесно од било кога.

   ДВОЈНО ПОТЧУКНУВАЊЕ: БРЗО СНИМАЊЕ

   Направете најбрзи слики од екранот и видео запис од екранот во вашиот живот. Двојно потчукнување со еден прст: екранот. Допрете два пати со два прста: снимање на екранот. Споделете ги работите што ве натера да се насмевнете.
   HUAWEI-P10 lite-recodingModel HUAWEI-P10 lite-recodingModelMobi HUAWEI-P10 lite-recodingKnockle HUAWEI-P10 lite-recodingbgMobi
   HUAWEI-P10 lite-section5BgMobi

   НИКОГАШ НЕ ПРОПУШТАЈ БРИЛИЈАНТЕН МОМЕНТ.

   Новиот мод за портрети на предната 8 MP камера со технологија за препознавање на лице, автоматски создава естетски фотографии со природно боке ефект, кои се убави и лесни за снимање. Моќната задна камера од 12 MP и сензорот со пиксел поголем од 1,25 μm додаваат професионална камера во внатрешноста на HUAWEI P10 lite.

   Портрет мод

   Слаба светлина

   Брз фокус

   8MPSelfieBgMobi

   СЕЛФИ НА СУПЕР ЅВЕЗДА

   Едно потчукнување, едно неверојатно селфи. Модот за портрети на HUAWEI P10 lite на предната камера од 8 MP ја користи технологијата на лицето за да направи стилско селфи со природен ефект на боке. Портретите со професионален квалитет се поостри, појасни и секогаш поубави.
   HUAWEI-P10 lite-8MPSelfieBgPad
   HUAWEI-P10 lite-lowlightBgMobi HUAWEI-P10 lite-lowlightBgPad

   СЛАБА СВЕТЛИНА. СИЛНА СВЕТЛИНА

   Задната 12MP камера со пиксел од 1,25 μm, доловува 20 проценти повеќе светлина за подобри фотографии при услови на слаба осветленост. Сонцето, зората или вечерните фотографии сега имаат повеќе јасност, поголема острина и помалку „бучава“, што ви дава слобода да фотографирате одлично насекаде.
   HUAWEI-P10 lite-grayHold
   HUAWEI-P10 lite-fastfocusBgMobi

   БРЗ ФОКУС

   Камерата HUAWEI P10 lite се отвора, фокусира и лови слики побрзо од многуте конкурентни паметни телефони, и е опремена со режими за автоматско фокусирање PDAF и CAF. Никогаш не пропуштајте кадар.

   * Сликите и прикажаните содржини од производот на претходните страници се дадени само како упатување. Вистинските карактеристики и спецификации на производот (што ги вклучуваат, но не се ограничени на изгледот, бојата и големината), како и вистинските прикажани содржини (што вклучуваат, но не се ограничени на позадините, корисничките интерфејси и иконите) може да се разликуваат.

   ** Сите податоци на претходните страници се теоретски вредности со кои интерните лаборатории на Huawei се стекнале по пат на тестови извршени под особени услови. За повеќе информации, погледнете ги горенаведените детали за производот. Вистинските податоци може да се разликуваат како резултат на разликите во одделните производи, верзиите на софтверот, условите при примена и факторите од животната средина. Сите податоци се предмет на вистинска употреба.

   *** Како резултат на промените коишто настануваат во реално време, а се однесуваат на сериите на производот, производството и факторите што се однесуваат на набавката, а со цел да се обезбедат точни информации, спецификации и карактеристики за производот, Huawei може да прави приспособувања на текстуалните описи и сликите дадени на претходните страници за информации во реално време, со цел тие да соодветствуваат со работата, спецификациите, индексите и компонентите на вистинскиот производ. Информациите за производот се предмет на такви промени и приспособувања без претходно известување.

   :