Големина

Ширина:

74.2 mm

Висина:

153.5 mm

Длабочина:

6.98 mm

Тежина:

Околу 165 g

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Боја
  • Dazzling Blue
  • Ceramic White
  • Dazzling Gold
  • Graphite Black
  • Mystic Silver
  • Rose Gold
  • Greenery

Дисплеј

5.5 inch FHD
2560 x 1440 (2K)
16 M бои, 540 PPI

Процесор

HUAWEI Kirin 960 CPU, Octa-core 4 x Cortex A73 2.4 GHz + 4 x Cortex A53 1.8 GHz

Оперативен систем

Android™ 7.0

Меморија

VKY-AL00: 4 GB RAM + 64 GB ROM, 6 GB RAM + 128 GB ROM, 6 GB RAM + 256 GB ROM*
VKY-L09 / VKY-L29: 4 GB RAM + 64 GB ROM, 6 GB RAM + 128 GB ROM*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

VKY-AL00
Главна SIM картичка:
LTE FDD: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20
TD-LTE: Bands 38 / 39 / 40 / 41 (100 M)
UMTS (WCDMA) / HSPA+ / DC-HSDPA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
TD-SCDMA: Bands 34 / 39
CDMA: BC0 (800 MHz), Само за кинескиот телеком (Копнениот дел на Кина + Макао, Кина)
GSM / EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Секундарна SIM картичка:
UMTS (WCDMA): Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
CDMA: BC0 (800 MHz), Само за кинескиот телеком (Копнениот дел на Кина + Макао, Кина)
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Забелешка: Двата слота за SIM картичка можат да се користат и за главна и за секундарна картичка.
VKY-L09:
Главна SIM картичка:
4G TD-LTE: Bands 38 / 39 / 40
4G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 29;
3G UMTS (WCDMA) / HSPA+ / DC-HSDPA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
2G GSM / EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

VKY-L29
Главна SIM картичка:
4G TD-LTE: Bands 38 / 39 / 40 / 41 (100 MHz)
4G FDD LTE: Bands 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 29
3G UMTS (WCDMA) / HSPA+ / DC-HSDPA: Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
2G GSM / EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Секундарна SIM картичка (Поддржува само говорна комуникација):
3G UMTS (WCDMA): Bands 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

GPS

GPS / Glonass / Galileo / BDS

Поврзаност

Bluetooth 4.2
802.11ac/a/b/g/n, 2.4G / 5G
USB 2.0

Сензори

Сензор за отпечаток на прст, G-сензор, гироскоп, компас, сензор за амбиентално светло, сензор за близина, Хол сензор, IR

Камера

Главна камера
20 MP Monochrome + 12 MP RGB, F1.8
OIS (оптичка стабилизација на слика)
Dual-tone Flash
PDAF + CAF + Laser + Depth Auto Focus
2x Hybrid Zoom
4K Video Recording

Предна камера
8 MP AF, F1.9

Аудио

Аудио формати: mp3 / mp4 / 3gp / wma / ogg / amr / aac / flac / wav / midi / ra Поддржува 192 Khz / 24 bit

Видео

3gp / mp4 / wmv / rm / rmvb / asf

Emotion UI

EMUI 5.1

Батерија

3750 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

NFC

Поддржува

Во кутијата

Телефон / Слушалки / Полнач / USB-C кабел/ Алат за отворање / Упатство/ Заштита за екран/ Маска*

*Маската е опционална.

*Одрекување од одговорност: спецификациите можат да се изменат без известување, сликите се само за илустрација. Сите бои и карактеристики може да не се достапни на сите пазари. Ве молиме контактирајте ги локалните препродавачи за точна понуда.