HUAWEI P10

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   совршен смартфон во несовршен свет

   #PERFECT10

   гледајте го видеото

   Споделете на Facebook

   Portrait опција

   1
   10

   Portrait опција

   На светот му даваме повеќе лица

   Поддржано од Leica двојната камера која е специјализирана за портрети вашиот HUAWEI P10 има алатка која ќе ви помогне да го претворите секое лице во портрет кој вреди илјада зборови. Сега секое лице е вашиот модел.

   Споделете на Facebook

   Перформанси

   2
   10

   Перформанси

   Светот го правиме побрз

   се нарекува Кирин 960, 4 * Cortex A73 2.4GHz + 4 * Cortex A53 1.8GHz, но сите треба да знаат дека ќе остане брз како да е сосема нов од првиот до последниот ден.

   Споделете на Facebook

   Super Charger

   3
   10

   Super Charger

   На светот му даваме поголема брзина

   Досадно ви е да сте заглавени во outlet? Обидете се да полните со овој super charger и погледнете колку е тоа брзо. 30 минути на полнење е доволно за 4 часа разговор, но тоа е само почеток. Тоа е независност!

   Споделете на Facebook

   Појачано стакло

   4
   10

   Појачано стакло

   Го правиме светот појак

   Искуство со појако стакло за заштита од гребнатини и за поиздржлив екран. Клучевите или металните парички веќе нема да претставуваат опасност за HUAWEI P10. Ни птица неможе да го изгребе. Само погледнете

   Споделете на Facebook

   Leica двојна камера

   5
   10

   Leica двојна камера

   Даваме повеќе причини за селфи

   Leica предна камера која ќе ви овозможи да правите автопортрети како никогаш порано. Крцкави форми и неверојатен квалитет на Leica Portraits ќе ве натера да сакате да ги поставите сите ваши фотографии како cover слика.

   Споделете на Facebook

   Дизајн

   6
   10

   Дизајн

   го правиме светот шарен

   Обрни внимание на ова прекрасно куќиште дизајнирано со дијамантски рез. Испакната камера? Каква испакната камера? Тотално рамна и перфектно тенка. Дали спомнавме дека доаѓа во нова вчудоневидувачка зелена боја ( HUAWEI P10 Plus)?

   Споделете на Facebook

   Leica двојна камера

   7
   10

   Leica двојна камера

   Му даваме на светот повеќе брзина

   Некои ќе те прашаат зошто ние ставивме две леќи во нашата камера? Па, кога тоа ќе ви даде совршено 3D светло, неверојатно точни монохроматски портрети, 4x зум хибрид со макро-shot и воодушевувачки бои, ќе знаеш зошто. Само да го пробате

   Споделете на Facebook

   Стерео

   8
   10

   Стерео

   Му даваме на светот подобар звук

   Стерео звучници во HUAWEI P10 Plus ќе го промени начинот на кој сакате да слушате музика на вашиот смартфон. Поставете го хоризонтално вашиот телефон за да се активира вториот звучник и уживајте во стерео систем кој на секој звук ќе му даде дополнителна димензија.

   Споделете на Facebook

   Hybrid зум

   9
   10

   Hybrid зум

   Го правиме светот повозбудлив

   Тука имаме нешто со кое што би можеле да ја видите убавината во секој детал. 4x дигитален зум со кој ќе можете да се фокусирате на најмалите нешта кои ве опкружуваат. Може да биде било што, само покажете и направете прекрасен macro shot.

   Споделете на Facebook

   Fingerprint скенер

   10
   10

   Fingerprint скенер

   Го правиме светот побезбеден

   Што и да правите, можете да бидете сигурни дека единствената личност која што може да го користи вашиот HUAWEI P10 сте самите вие. Вашиот смартфон може да го допре секој, но никој нема да влезе во вашите приватни работи.

   Споделете на Facebook

   Спецификации

   Спецификации

   Оперативен систем
   Android 7 + EMUI 5.1
   CPU
   Kirin 960, astoņkodolu 2.4 / 1.8 GHz
   Меморија
   4.0 GB RAM, 64 GB. ,microSD
   Дисплеј
   5.1" FHD 1920 x 1080
   Мрежа
   LTE Cat 9 B1 / 3 / 7 / 8 / 20 / 28
   Примарна камера
   12 + 20 MPx Leica двојна камера, Hybrid AF, OIS, Dual Tone LED
   Секундарна камера
   8.0. MPx предна камера
   Батерија
   3200 mAh батерија, HUAWEI Super-полнач
   Конекција
   BT4.2, Wi-Fi 11a/b/g/n/ac, NFC, Fingerprint 3.0 (level 4), USB Type-C™
   Сензори
   Fingerprint Сензор, G-Сензор, Gyroscope сензор, Компас, Ambient Light сензор, Proximity сензор, Hall сензор, Барометар.

   :