HUAWEI P20 lite

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   HUAWEI P20 lite back and front display HUAWEI P20 lite back and front display HUAWEI P20 lite back and front display
   HUAWEI P20 lite back and front display

   НОВАТА КОЛЕКЦИЈА НА СТИЛОТ

   Најдоброто штотуку се подобри

   Нурнете во екранот од новата генерација на екрани со целосен приказ, FullView HUAWEI. Создаден за живот во движење без никакви компромиси, HUAWEI P20 lite има елегантен компактен кадар кој е речиси целосно распространет на својот 5,84-инчен Full HD екран.

   * 5.84-инчниот FHD+екран на HUAWEI P20 се мери дијагонално од најоддалечениот раб на заоблените агли (опсегот на гледање е незначително помал).

   HUAWEI P20 lite vibrant fullview display

   И тело и душа

   HUAWEI Р20 lite го доведе боите на повисоко ниво. Предајте ѝ се на бојата клајнова сина (Klein Blue), светла нијанса која вклучува сјајна текстура на нанометарско ниво. Исто така, е достапен во длабоката боја полноќно црна (Midnight Black) за да се спротивстави на динамичноста на Full HD екранот, префинетата класична платинесто златна (Platinum Gold) и боја на јапонска цреша (Sakura Pink) со богат бисерен тон.

   HUAWEI P20 lite metallic thin body with fingerprint sensor

   Да се види е да се поверува

   HUAWEI P20 lite има 2280 x 1080 FHD+ екран со 96% NTSC супер палета на силни бои. Тоа значи дека сè што гледате на овој екран не може да биде побогато, подинамично и подетално, од фотографиите што ги правите до сè што вклучува најновиот комплет.

   HUAWEI P20 lite full hd vivid colors

   Создаден да се истакне

   HUAWEI P20 lite има нова повисока дефиниција, поширок агол, предна камера со 16 мегапиксели со големина на пиксел од 1.0 μm и широк агол FOV од 78°, оваа камера е создадена за сликање пријатели, семејство и правење „селфиња“ кои вреди да се објават на социјалните мрежи. Со широк отвор од F2.0 и 3D функцијата за ретуширање која користи интелигентно препознавање и мапирање на лицето за приспособување на осветленоста и сенката, можете да сметате и на извонредни портрети и фотографии направени одблизу.

   HUAWEI P20 lite 16 megapixels front camera

   Сензор за близина и амбиентална светлина

   приемник

   предна камера

   Извонредна фотографија на слаба светлина

   Фотографирањето при слаба светлина отсекогаш било проклетството на фотографирањето со дигитален паметен телефон. Сега, новата интелигентна технологија за осветлување на LCD на HUAWEI P20 lite ги исфрла заматените фотографии со слаб квалитет. Со спектар од 11 температури на бои за интелигентен ребаланс на светлината во различни режими на осветлување и 4 во 1 светлосен спој, секоја слика излегува јасна и светла на каква било светлина.

   HUAWEI P20 lite intelligent light technology – light rebalancing

   Камера со две леќи

   Задната камера со двојна леќа на HUAWEI p20 lite ги исполнува сите карактеристики што една камера треба да ги има, дури и повеќе. Врвните 16-инчни леќи со големина на пиксел од 1,12 μm и отвор F2.2 се направени за да привлечат повеќе светлина и да имаат поголема перцепција на длабочина на боја, овозможувајќи ви да направите остри и спремни фотографии секогаш кога ви се потребни. Заедно со професионалните леќи Bokeh од 2 МР – како и леќи од 5Р + 3Р за предметот и позадината – телефонот прави фасцинантни фотографии и внесува реална јаснотија во мешавината.

   HUAWEI P20 lite 16 + 2 megapixels dual-camera

   EMUI 8.0

   Новиот EMUI 8.0 на HUAWEI има фино подесен интерфејс кој ја оптимизира брзината и перформансите на HUAWEI P20 lite за побрзо и непречено работење.

   HUAWEI P20 lite with EMUI 8.0 – Artificial Intelligence HUAWEI P20 lite with EMUI 8.0 – Artificial Intelligence HUAWEI P20 lite with EMUI 8.0 – Artificial Intelligence

   Отклучување со препознавање на лице

   HUAWEI P20 lite се отклучува со поглед. Ако гледате во вашиот екран помалку од секунда – поточно 800 милисекунди – можете брзо и сигурно да пристапите до вашиот телефон. Изграден од сложени алгоритми и податоци за споредба на лице, функцијата за препознавање на лице обезбедува сигурност на високо ниво која штити од недозволен пристап до слики и видеа. Тоа значи дека вашиот телефон не може да се отклучи додека спиете или со помош на слика од вас насочена кон него.

   Woman using the facial recognition in HUAWEI P20 lite

   Брзо полнење

   Безбедното полнење со голема брзина е препознатлива карактеристика на HUAWEI P20 lite. Брзата технологија* на полнење со висок напон од 9V2А ви овозможува брзо и безбедно да го наполните телефонот кога немате многу време. Со познатата технологија за распределба на ресурси на HUAWEI, трошењето на батеријата се намалува на минимум и траењето на батеријата се зголемува, осигурувајќи се сета таа енергија да трае подолго.

   *Вистинската брзина на полнење може да варира во зависност од амбиенталната средина и сценариото за користење.

   HUAWEI P20 lite USB C fast charging 2.0

   Двоен Bluetooth

   HUAWEI P20 lite поддржува двоен Bluetooth, што е неопходно за модерните мултитаскинг личности. Тоа значи дека можете да останете поврзани и додека вежбате така што ќе ги поврзете паметната алка и слушалките со вашиот телефон. Или поврзете ја Bluetooth навигацијата во автомобилот и притоа користете ги вашите слушалки за рацете да ви останат слободни.

   Two people using dual Bluetooth technology in one HUAWEI P20 lite

   Интелигентен инженеринг

   HUAWEI P20 lite е создаден за подолго време да се задржи на врвот. Технологијата за машинско учење на HUAWEI заедно со EMUI 8.0 може да го разбере однесувањето на вашиот паметен телефон. Врз основа на тоа како се однесувате со вашиот уред, HUAWEI P20 lite ќе го предвиди најефикасниот режим, ќе ја зачува трајноста на батеријата, ќе ги подобри перформансите и ќе направи вашиот телефон подолго време да работи полесно и побрзо.

   HUAWEI P20 lite optimized speed and performance through EMUI 8.0