HUAWEI P20

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   huawei-p20-product-kv

   huawei-p20-product-kv-title

   huawei-p20-product-kv-title

   Во жестока потрага по фотографирање со паметен телефон, HUAWEI P20 воведува целосно нова камера Leica Dual Camera. Животот поминува со брзина на светлината, уверете се дека ќе го фотографирате секој прекрасен момент со HUAWEI P20, каде што врвната технологија на камерата се спојува со визионерскиот креативен дизајн.

   Уметноста на светлината

   Новиот HUAWEI P20 е инспириран од сјајните бранови на светлосна енергија што го исполнуваат нашиот космос. Неговиот закривен стаклен облик ги спојува концептите на сила и светлина за вистински осветлувачки дизајн на паметен телефон.

   * Бојата која се прелева е достапна во Twilight и Pink Gold.
   Самрачно и полноќно синиот HUAWEI P20 има високо сјаен горен слој направен со таканареченото заштитно премачкување под вакуум со „висока цврстина“ и со премачкување со оптички градиент со нано-вакуум. Површината е исто толку издржлива како и тие на другите производи на HUAWEI, но нејзиниот слој со висок сјај може да покаже мали знаци на абење со текот на времето. Доколку ова ве загрижува, препорачуваме да го споите телефонот со погодна футрола прикачена за мобилниот телефон или со каква било друга соодветна заштитна футрола.

   huawei-p20-gradient-purple

   Новиот Full View екран на HUAWEI

   Со прецизност дизајнирана до последен пиксел, новиот FullView екран на HUAWEI оживува на 5.8*инчниот RGBW екран, овозможувајќи светлосен дисплеј и притоа трошејќи помалку енергија. Сензорот за отпечатоци кај заоблените краеви со паметна навигација нуди дополнителен информативен простор наместо виртуелната лента.

   * Големината на екранот се мери дијагонално од најоддалечениот раб на заоблените агли (опсегот на гледање е помал дел).

   HUAWEI P20 fullview display ultra-thin bezels HUAWEI P20 fullview display ultra-thin bezels HUAWEI P20 fullview display ultra-thin bezels HUAWEI P20 fullview display ultra-thin bezels

   Нова камера Leica Dual

   Партнерството на HUAWEI со Leica направи љубителите на совршени камери да се заљубат во фотографирањето со паметен телефон. Сега новата генерација на камерата Leica Dual од HUAWEI P20, направена да дава јасни, многу детални фотографии со професионален квалитет, ќе ве инспирира повторно да се заљубите.

   HUAWEI P20 rear side view showing leica triple camera

   Водечки сензор во индустријата

   Како што светлината поминува низ импресивните леќи со широк отвор на HUAWEI P20, се активира сензор за голема фотографија со големина на пиксел од 1.55 микрометри. Накратко, тоа значи дека повеќе светлина се апсорбира во сензорот, а повеќе светлина значи појасни, подетални фотографии со врвен квалитет дури и на слаба светлина.

   Huawei P20 photo comparison

   Фотографирање на моментите што ги живееме

   Со HUAWEI P20, можете лесно да ги снимите деталите на движечките дејствија и веднаш да ги снимите моментите на забава.

   * Следните примери на фотографии се снимени со HUAWEI P20 Pro или HUAWEI P20, сите фотографии се само за пример.

   HUAWEI P20 photo burst HUAWEI P20 photo burst

   AI Image Stabilisation

   AI Image Stabilisation на HUAWEI ви овозможува да снимате неверојатни фотографии без замагленост, фотографирање со една рака при слаба осветленост користејќи го Ноќниот режим. Повеќе не е потребен статив. Ноќниот режим исто така ги балансира сцените со висок контраст за лесни, јасни и избалансирани светлосни снимки во секоја средина.

   HUAWEI P20 low light night mode feature HUAWEI P20 low light night mode feature

   960 fps Super Slow Motion

   Направете времето да забави – до – 960 кадри во секунда со видео режимот 960 fps Super Slow Motion*. Користете го за да ги снимите и да уживате во највредните моменти од животот пред да поминат.

   * 0.25s снимени во 960 fps режимот за Супер бавно движење е еднакво на приближно 8s од стандардно видео.

   HUAWEI P20 super slow motion

   Selfie to Self-Portrait

   Предната камера со 24 МР* значи дека секое селфи кое ќе го направите ќе изгледа одлично. Нема ако, нема но. Дава живописни, јасни, импресивни фотографии преку ден или навечер, зумирани или од далеку.

   * Со 24.8 MP CMOS сензор

   HUAWEI P20 front camera detailed view

   Приемник

   Сензори

   Предна камера

   3D Осветлување за портрет

   HUAWEI P20 ја користи својата 3D технологија за моделирање на лицето со AI, за да ги следи контурите на вашите особини, приспособувајќи се за најдобри „селфиња“. 3D осветлувањето за портрет исто така, нуди бројни ефекти на осветлување со квалитет како во студио за да ги претвори брзите селфиња во впечатливи портрети.

   * Дадената фотографија не е фотографирана со производот, туку е само за пример.

   HUAWEI P20 3D portrait lighting feature HUAWEI P20 3D portrait lighting feature HUAWEI P20 3D portrait lighting feature HUAWEI P20 3D portrait lighting feature HUAWEI P20 3D portrait lighting feature HUAWEI P20 3D portrait lighting feature

   Master AI

   Со поддршка на Master AI, HUAWEI P20 може да идентификува 19 различни категории во реално време*. Професионалните вештини за фотографирање како осветлувањето и други поставувања, автоматски се приспособуваат со AI, па затоа вашата фотографија е апсолутно најдобра што може да биде.

   * Категориите кои ги идентификува вклучуваат: Мачка, храна, група, природни бои, одблизу, вечерно фотографирање, текст, зеленило, портрет, куче, огномет, сино небо, цвеќиња, сцена, документ, зајдисонце, снег, водопад и плажа.

   HUAWEI P20 camera
   • HUAWEI P20 AI objects and scenes recognition
   • HUAWEI P20 AI objects and scenes recognition
   • HUAWEI P20 AI objects and scenes recognition
   • HUAWEI P20 AI objects and scenes recognition
   • HUAWEI P20 AI objects and scenes recognition
   HUAWEI P20 camera HUAWEI P20 camera

   New Leica Colour

   Користејќи вграден AI на ниво на чипсет, системот за фотографирање во HUAWEI P20 може да ја препознае сцената што ја врамувате и автоматски да ја балансира бојата на вашата фотографија.

   HUAWEI P20 AI colour optimisation HUAWEI P20 AI colour optimisation

   Фотографирано со Chen Jili

   Professional Framing

   Кога фотографирате, HUAWEI P20 веднаш ќе понуди интелигентни предлози за подобрување на вашето дело, доведувајќи ги вашите фотографии до професионални стандарди без никакви дополнителни напори.

   HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature HUAWEI P20 AI framing suggestion feature

   Kirin 970 со вграден NPU

   Фотографскиот систем со AI на HUAWEI P20 е чипсетот Kirin 970 кој содржи голем број нови премиум додатоци и креативни алатки за супериорно искуство со паметни телефони.

   HUAWEI P20 kirin 970 chipset

   Поголема моќност која трае подолго време

   На HUAWEI P20 се наоѓа многу моќна батерија која безбедно и брзо се полни и ја задржува својата моќност многу подолго. Со HUAWEI SuperCharge* моќната батерија од 3400 mAh** може брзо да се полни за максимална удобност.

   * Користете ги кабелот и полначот HUAWEI SuperCharge.
   ** Стандардна вредност. Засновано врз резултати од лабораториски тестови на HUAWEI. Времетраењето на батеријата зависи од реалната употреба.

   HUAWEI P20 long lasting battery and supercharging capacity HUAWEI P20 long lasting battery and supercharging capacity

   Дознајте повеќе за серијата HUAWEI P20