Големина

Ширина:

68.8 mm

Висина:

139.8 mm

Длабочина:

6.5 mm

Тежина:

124 g

HUAWEI Ascend P7

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.0 инчен FHD 1920 x 1080 резолуција

16 M бои

Процесор

Hisilicon Kirin 910T

Quad-core 1.8 GHz

Оперативен систем

Android™ 4.4 .2 KitKat / Huawei Emotion UI 2.3

Меморија

RAM : 2 GB*

ROM : 16 GB*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

FDD LTE: B1 / B3 / B7 / B8 / B20

UMTS: B1 / B2 / B5 / B8

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

GPS

GPS / A-GPS / Glonass

Поврзаност

NFC, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 with BLE, Micro USB 2.0

Сензори

G-сензор

Акцелеметар

Сензор за близина и светло

Сензор за амбиентално светло

Компас

Камера

Задна камера: 13 MP AF BSI F2.0, со блиц

Предна камера: 8 MP FF

Аудио

Audio Codec: MP3, MIDI, AMR-NB, AMR-WB, AAC, AAC+, eAAC+, AAC-LC, FLAC, WMA2-9, RA

Audio File Format: *.mp3, *.mid, *.amr, *.3gp, *.mp4, *.m4a, *.wav,*.ogg, *.ra

Видео

Video Codec: MPEG-4, H.264, H.263, VP8, RV7-10, Xvid, WMV9

Video File Format: *.3gp, *.mp4, *.m4a, *.rm, *.rmvb, *.wmv

Image Codec: PNG, GIF (Static only), JPEG, BMP

Image File Format: *.png, *.gif (Static only), *.jpeg, *.bmp

Emotion UI

Supported

Батерија

2500 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон x 1

Полнач x 1

USB кабел x 1

Упатство x 1

Информација за безбедност x 1

Игла за вадење на SIM карта x 1

NFC етикета x 1