• Дизајниран за Совршенство

  Со својата мазна надворешна контура, раб тенок 7.7 мм и безгрешни линии, HUAWEI P8 lite е совршено избалансиран да лежи во вашата рака. Најчистиот израз за концептот на дизајнот обезбедува удобност, леснотија и стабилност за секој момент од вашиот живот.

 • Слики богатство

  HUAWEI P8 lite има извонредна способност за фотографирање благодарение на неговата задна 13 MP камера и професионалните спецификации. И тоа не е се. Феноменалната 5 MP предна камера овозможува да се направат одлични фотографии, како одличен-изглед на селфи.

 • Направете го вашето сјајно селфи

  Уметноста на селфито само што се префрли на следното ниво со режимот убавина, паметна функција која ти овозможува да се потенцираат твоите најдобри карактеристики. Режимот убавина го препознава сопственикот на HUAWEI P8 lite и применува претходно прилагодени поставки за убавина што го прават секое селфи како меморија за богатство.

 • Јасни фотографии Ден и Ноќ

  Со ниска осветленост при фотографирање може да се направат фотографии навечер со извонредна прецизност и јасност. Деталите се остри, боите се светли и секоја слика изгледа природно, дури и во најтемни услови.

 • Паметни Перформанси

  HUAWEI P8 lite е придвижуван од осум јадрен-64 битен Kirin 620 процесор кои поддржува HDR фотографии, и 1080p HD видео кодирање и декодирање. Процесорот исто така подржува ултра-брз 4G LTE Cat4 со брзини до 150 Mbps.

 • Моќта на музиката

  Аудио звучниците на HUAWEI P8 Lite ги надминуваат границите на другите паметни телефони благодарение на зголемената вградена звучна комора, повеќето аудио технолофии за подобрување на фреквенцијата и намалување на шумот HDR. Секој звук што ќе се вклучи е појасен, поостар и подетален.