Големина

Ширина:

93 mm

Висина:

182.7 mm

Длабочина:

6.8 mm

Тежина:

228 g

HUAWEI P8 max

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

6.8" 1920 x 1080 IPS, 326 PPI

Процесор

Hisilicon Kirin octa-core, GPU: Mali-T628 MP4

Оперативен систем

Android 5.0 (Lollipop) + Emotion UI 3.1

Меморија

ROM: 64 GB*
RAM: 3 GB*
Micro SD (up to 64 GB)


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

LTE (до 300 Mbit/s DL /50 Mbit/s UL)
DC-HSDPA+ (до 42 Mbit/s DL/5.76 Mbit/s UL)

GPS

GPS / A-GPS / Glonass / BDS Location & Navigation

Поврзаност

IEEE 802.11ac/a/b/g/n, 2.4 & 5 GHz
BT 4.0

Сензори

Акцелерометар
Компас
Сензор за близина
Сензор за амбиентално светло
Жироскоп

Камера

Задна камера: 13 мегапикселна камера, OIS, RGBW сензор, со DSLR- процесор, 1080p видео снимање / репродукција 1080p видео; F2.0; двоен LED блиц
Предна камера: 8 MP камера

Аудио

Audio: MP3、MIDI、AMR-NB、AMR-WB、AAC、AAC+、eAAC+、PCM、WMA
Video: H.263、H.264、MPEG-4、MOV、ASF、RM、RMVB
Picture: PNG、GIF、JPEG、BMP、WEBP、WBMP
3.5 Audio Jack
1080P Video out

Видео

Кодек: MPEG-4, H.264, H.263, VP8, RV7-10, Xvid, WMV9
Формат: *.3gp, *.mp4, *.m4a, *.rm, *.rmvb, *.wmv
Слики: PNG, GIF (Static only), JPEG, BMP
3.5 mm headset

Emotion UI

Emotion UI 3.1

Батерија

4360 mAh*, Li-Po,
Видео репродукција: нормално до 16 часа;
Wi-Fi / веб: до 10 часа


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон x 1
Слушалки x 1
Полнач x 1
USB кабел x 1
Упатство x 1
Информација за безбедност x 1
Игла за вадење на SIM карта x 1