Големина

Ширина:

72.94 mm

Висина:

147.20 mm

Длабочина:

7.60 mm

Тежина:

околу 147 г. (со батеријата)

HUAWEI P9 lite 2017

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.2-inch FHD display

Процесор

Kirin 655, Octa-Core (4 x 2.1 GHz + 4 x 1.7 GHz)

Оперативен систем

Android™ 7.0 + EMUI 5.0

Меморија

3 GB RAM + 16 GB ROM*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

4G: FDD: PRA-LA1 / LX1 / LX3
4G: FDD / TDD: PRA-LX2 Nano-SIM картичка
3G: UMTS
2G: GSM

GPS

GPS / AGPS / Glonas

Поврзаност

Wi-Fi 802.11b/g/n, 2.4 GHz + BT4.1

Сензори

Сензор за отпечаток од прст, Сензор за близина, Сензор за светлина, Компас, Сензор за убрзување, Индикатор за состојбата на телефонот

Камера

Задна камера: 12 MP
Предна камера: 8 MP

Аудио

*.mp3, *.mid, *.amr, *.awb, *.3gp, *.mp4, *.m4a, *.aac, *.wav, *.ogg, *.flac, *mkv

Видео

*.3gp, *.mp4, *.webm, *.mkv

Батерија

3000 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Уред, Полнач, USB-C кабел, Уред за отворање, Слушалки, Упатство.