Големина

Ширина:

72.6 mm

Висина:

146.8 mm

Длабочина:

7.5 mm

Тежина:

147 g

HUAWEI P9 lite

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.2 инчен FHD 1920 x 1080 резолуција

Процесор

Kirin650 Quad-Core 2.0 GHz + Quad-Core 1.7 GHz , 64-bit

Оперативен систем

Android 6.0 + EMUI 4.1

Меморија

RAM: 2 GB*
ROM: 16 GB*
Micro-SD Slot до 128 GB


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

L21
4G: FDD B1 / B3 / B7 / B8 / B20
3G: UMTS B1 / B2 / B8
2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

GPS

GPS / AGPS / Glonass

Поврзаност

Wi-Fi 2.4 GHz 802.11b/g/n, Wi-Fi direct
Wi-Fi hotspot, Micro-USB
NFC (L21)

Сензори

Сензор за отпечатoци
Жироскоп
Дигитален Компас
Акцелерометар
Сензор за амбиентално светло
Сензор за близина

Камера

Задна Камера
13 MP BSI AF
Предна Камера
8 MP FF
LED блиц

Аудио

MP3, MID, AMR, AWB, 3GP, MP4, M4A, AAC, WAV,OGG, FLAC

Видео

3GP, MP4, WEBM, MKV

Emotion UI

EMUI 4.1

Батерија

3000 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Моб.телефон x 1
Слушаклки x 1
Полнач x 1
USB кабел x 1
Упатство x 1
Гаранциона картичка x 1
*Disclaimer: specifications may change without notice, images are for illustration purpose only. Colour may vary, colours and features may not be available in all market, please check with local retailers for exact offer.