Големина

Ширина:

70.9 mm

Висина:

145 mm

Длабочина:

6.95 mm

Тежина:

144 g

HUAWEI P9

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.2" FHD екран, 2.5D
1080p (1920 x 1080)
16.7 M бои

Процесор

HUAWEI Kirin 955 (64-bit), Octa-Core (4 x 2.5 GHz A72 + 4 x 1.8 GHz A53)

Оперативен систем

Android™ 6.0

Меморија

3 GB RAM*
32 GB ROM*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

EVA-L19:
4G TDD LTE: Band 38 / 39 / 40 / B41
4G FDD LTE: Band 1 / 3 / 4 / 7 / 20
3G TD-SCDMA: Band 34 / 39
3G UMTS: 850 / 900 / AWS / 1900 / 2100 MHz (Band 5 / 8 / 4 / 2 / 1)
2G GSM:
SIM1: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
SIM2: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
EVA-L09:
4G TDD LTE: Band 38 / 39 / 40
4G FDD LTE: Band 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28
3G UMTS:
800 (B6,Japan) / 800 (B19,Japan) / 850 / 900 / AWS / 1900 / 2100 MHz (Band6 / 19 / 5 / 8 / 4 / 2 / 1)
2G GSM:
SIM1:850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

GPS

GPS / A - GPS / Glonass / BDS

Поврзаност

Wi-Fi 2.4G / 5G,a/b/g/n/ac
Wi-Fi Direct
BT4.2 USB Type C (High Speed USB)

Сензори

Сензор за отпечатoци, G-сензор, Жироскоп, Компас,
Акцелерометар
Сензор за амбиентално светло
Сензор за близина

Камера

Задна камера:
Двоjна 12 MP камера , F2.2
Leica
BSI CMOS
Двоeн LED блиц
Предна камера
8 MP, F2.4

Аудио

Аудио формат: MP3, MIDI, AMR-NB, AAC, AAC+, eAAC+, AMR-WB, WMA2-9, RA, PCM, OGG, and FLAC
Аудио фаjл: MP3, MP4, 3GP, WMA, OGG, AMR, AAC, FLAC, WAV, MIDI, and RA

Видео

Видео Формат: 4K video, H.265, H.264, H.263, MPEG-4, MPEG-2, RV7-10, Xvid, VP8, WMV9
Видео Фаjл: 3GP, MP4, WMV, RM, RMVB, and ASF

Image

формат: PNG, GIF (static), JPEG, BMP, WEBP, and WBMP
фајл: PNG, GIF, JPEG, BMP, WEBP, and WBMP

Emotion UI

EMUI 4.1

Батерија

3000 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Dual SIM Support

EVA-L29 / EVA-L19: да
EVA-L09: не

NFC

EVA-L29 / EVA-L19: не
EVA-L09: да

Во кутијата

Моб.телефон x 1
Слушаклки x 1
Полнач x 1
USB кабел x 1
Упатство x 1
Гаранциона картичка x 1
*Disclaimer: specifications may change without notice, images are for illustration purpose only. Colour may vary, colours and features may not be available in all market, please check with local retailers for exact offer.