Големина

Ширина:

63.8 mm

Висина:

122.6 mm

Длабочина:

10.9 mm

Тежина:

About 120 g

HUAWEI Y3

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

4. 0 инчен LCD WVGA 480 x 800 резолуција

Процесор

MTK 6582M CPU, 4 x 1.3 GHz (U03,U23,U31)

Spreadtrum 7731CPU, 4 x 1.2 GHz (U12,U42)

Оперативен систем

Android 4.4

Huawei Emotion UI 3.0 Lite

Меморија

RAM : 512 M*

ROM : 4 GB*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

UMTS: 850 / 1900 / 2100 (U03,U23,U31)

OR UMTS: 900 / 2100 (U12,U42)

GSM/EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900

GPS

GPS / AGPS

Поврзаност

HSPA+ \ WCDMA \ GPRS \ EDGE

Сензори

G-sensor

Камера

Задна камера: 5 MP FF

Предна камера: 2 MP

Аудио

WAV, MP3, MP2, AMR, MIDI, Vorbis, AAC, AAC+, FLAC, OGG

Видео

MP4, 3GP, H.264, H.263, DIVX, XVID, MKV, WebM

Emotion UI

EMUI 3.0 Lite

Батерија

1730 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон x 1

Полнач x 1

USB cкабел x 1

Упатство x 1