HUAWEI Y5p

HUAWEI Y5p KV 32 GB меморија
HUAWEI Y5p KV

Извонреден FullView

Со 5.45-инчен HD bezel-less FullView Display1, HUAWEI Y5p нуди извонредно искуство. Компактното тело е идеално за користење со една рака, овозможувајќи да го имате раскошното уживањето во рака и да откриете многубројни новости спакувани во еден широк екран.
HUAWEI Y5p Full View Display HUAWEI Y5p Full View Display HUAWEI Y5p Full View Display HUAWEI Y5p Full View Display

Импресивни
свежи бои

HUAWEI Y5p доаѓа со 3 освежувачки бои, зајакнувајќи го неговиот елегантен и благ стил со ефект на боја која се прелива. Сведоци на примамливиот шарм на Midnight Black, класичниот изглед на Phantom Blue и младата енергија на Mint Green. Држете го вашиот омилен стил во рака кој има елегантен дизајн и мазен допир.
HUAWEI Y5p ID Design
HUAWEI Y5p ID Design
HUAWEI Y5p ID Design

Корисна голема
меморија

HUAWEI Y5p нуди меморија од 32 GB и дизајн со 3 слотови кои што може да сместат 2 нано SIM-картички и SD-картичка (до 512 GB)2, нудејќи доволно простор за вашите апликации, фотографии и видеа. Можете да чувате се што ви треба во овој корисен телефон и да бидете подготвени за авантура.
HUAWEI Y5p Big Storage HUAWEI Y5p Big Storage HUAWEI Y5p Big Storage HUAWEI Y5p Big Storage
2 GB + 32 GB

Забава при
секојдневните задачи

HUAWEI Y5p има батерија со голем капацитет од 3020 mAh (типичен) кој ви овозможува да гледате 17-часовни видеа3, и да продолжите со вашите рутини со поголема самодоверба, без да престанете и да ја полните на неколку часа. Оваа интелигентна карактеристика за заштеда на енергија дополнително ја подобрува ефикасноста на потрошувачката на батеријата, така што можете да ги работите дневните задачи со поголема контрола и самодоверба.
HUAWEI Y5p Big Battery

Убавина на
секоја страна

Задната камера од 8 MP HD на HUAWEI Y5p ви помага да ги снимите сите достојни моменти во животот со одличен квалитет на сликата. Режимот HDR ги подобрува деталите на фотографијата за да постигнете балансирани уметнички ефекти, дури и кога светлосните услови не се идеални. И 5 MP селфи камерата може интелигентно да се прилагоди на различна светлина што ќе ви овозможи да ја откриете сопствената убавина од повеќе зачудувачки перспективи.
HUAWEI Y5p Rear Camera HUAWEI Y5p Rear Camera HUAWEI Y5p Rear Camera
HUAWEI Y5p Rear Camera HUAWEI Y5p Rear Camera

Интелигентен
Face Unlock

Со интелигентно AI препознавање на лицето, можете да го отклучите HUAWEI Y5p со поголема брзина и практичност. Напредниот алгоритам и точното мапирање на лице ви овозможуваат да уживате во целата погодност и забава без никакви грижи.
HUAWEI Y5p Face Recognition HUAWEI Y5p Face Recognition HUAWEI Y5p Face Recognition HUAWEI Y5p Face Recognition
HUAWEI Y5p Face Recognition HUAWEI Y5p Face Recognition HUAWEI Y5p Face Recognition HUAWEI Y5p Face Recognition

EMUI10.1,
Smart Screenshot

Функцијата за колаж ви овозможува да ставите 2 - 9 слики во една рамка без никакви апликации од трети страни. Во соработка со паметниот алгоритам, сликите можат да се постават на оптималната положба според нејзината големина. Покажете им на пријателите неверојатни сценографии и шармантни селфи фотографии во еден кадар без напор.
HUAWEI Y5p EMUI10
HUAWEI Y5p APP Gallery HUAWEI AppGallery

Продавница со
разновидни апликации

HUAWEI AppGallery е официјална платформа за дистрибуција на апликации на Huawei за пребарување, преземање, управување и споделување на мобилни апликации. Продолжува да го развива екосистемот на глобални апликации за да обезбеди сигурни, избрани и диверзифицирани искуства. Уживајте во ексклузивните содржини на апликацијата, локалните активности и специјалните понуди. Дознајте повеќе
HUAWEI Y5p APP Gallery
Поставување на cookie