Големина

Ширина:

71.8 mm

Висина:

143.1 mm

Длабочина:

9.7 mm

Тежина:

160 g

HUAWEI Y6 Pro

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.0" HD

Процесор

MT6735P 4 × 1.3 GHz

Оперативен систем

Android™ 5.1

Меморија

2 GB RAM + 16 GB ROM*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

HUAWEI Y6 Pro TIT-AL00

FDD-LTE Band: 1 / 3

TDD-LTE Band: 38 / 39 / 40 / 41

UMTS: 900 / 2100 MHz

All of them support GSM / GPRS / EDGE: 900 / 1800 / 1900 MHz


HUAWEI Y6 Pro TIT-U02

UMTS: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

All of them support GSM / GPRS / EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

GPS

GPS / AGPS

Поврзаност

Bluetooth 4.0,WI-FI 802.11 b/g/n, поддържа Wi-Fi hotspot,Wi-Fi direct

Сензори

Жироскоп, Близост, Осветеност

Камера

Основна: 13 MP AF ; Предна: 5 MP FF

Аудио

WAV, MP3, MP2, AMR, MIDI, Vorbis, AAC, AAC+, FLAC, OGG

Видео

MP4, H.264, H.263, DIVX, XVID, MKV, WebM

Emotion UI

Emotion UI 3.1 Lite

Батерија

4000 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон / Зарядно / USB кабел / Кратко ръководство