Големина

Ширина:

72.1 mm

Висина:

143.5 mm

Длабочина:

8.5 mm

Тежина:

125 g

HUAWEI Y6

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.0" (1280 x 720) HD IPS

Процесор

Qualcomm MSM8909

Оперативен систем

Android 5.1 + HUAWEI EMUI 3.1

Меморија

RAM : 1 / 2 GB* (Dual Sim)

ROM : 8 GB*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

FDD-LTE / WCDMA / GSM

GPS

GPS / AGPS / Glonass

Поврзаност

HSPA+ \ WCDMA \ GPRS \ EDGE (only DL)

Сензори

G-sensor

Камера

Задна камера: 8 MP FF

Предна камера: 2 MP

Аудио

3gp、mp4、webm、mkv

Видео

mp3、mid、amr、awb、3gp、mp4、m4a、aac、wav、ogg、flac、mkv

Emotion UI

EMUI 3.1

Батерија

2200 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон x 1

Батерија (1730 mAh) x 1

Полнач (5 V / 550 mA) x 1

USB кабел x 1

Упатство х 1

Гаранција х 1