• Стилот е во сооднос со функционалноста.

  Спортски неверојатен 5 инчен екран со елегантна метална рамка. HUAWEI Ascend Y600 изгледа исто толку добро како што функционира- особено со 5те точки на допир кои го помагаат овозможувањето на максимално искористување на големиот FWVGA дисплеј/екран.

 • Подготвен за сликање во секое време.

  Со својата 5 мега пиксели задна камера и 0.3 мега пиксели предна камера, сликањето никогаш не било полесно и по удобно. Истото ва=и и за снимањето на репродукција, благодарение на високо квалитетната 720Р резолуција.

 • Задоволете ја своката потреба за брзина.

  HUAWEI Ascend Y600 ви овозможува да го користите за сите задачи, функциите на пребарување и мултимедијасо брзина на светлината. Со своето моќно двојно јадро 1.3 GHz процесор и голема брзина на HSPA + можност за мрежно поврзување и извршување на повеќе задачи истовремено со неверојатна брзина ипревземање на брзината на темпото на вашиот ден.

 • Моќта на извршување.

  Високиот квалитет на батеријата од 2100 mAh Ви овозмоѓува да правите се што ви треба со само едно полнење на батеријата. Останете поврзани со паметниот телефон кој е дел од Вас и Вашиот индивидуален стил.