Големина

Ширина:

74.5 mm

Висина:

144.5 mm

Длабочина:

10.8 mm

Тежина:

180 g

HUAWEI Ascend Y600

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.0 инчен 5-point touch FWVGA 854 x 480 резолуција

Процесор

MT6572 Dual-core 1.3 GHz

Оперативен систем

Android™ 4.2 Jelly Bean

Меморија

512 MB RAM*

4 GB ROM*

MicroSD (up to 32 GB)


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

GSM/EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900

UMTS1: 900 / 2100

UMTS2: 850 / 1900 / 2100

GPS

GPS / A-GPS

Поврзаност

WiFi 802.11b/g/n, Wi-Fi Router

Bluetooth 3.0 + HS

USB 2.0 High Speed

Сензори

Акцелеметар

Сензор за близина и светло

Камера

Задна камера: 5 MP

Предна камера: 0.3 MP

Аудио

MP3, MIDI, AMR-NB, AAC, AAC+, eAAC+, WAV, OGG

Видео

H.263, H.264, MPEG4

Emotion UI

Supported

Батерија

2100 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон x 1

Батерија x 1

Полнач x 1

USB cкабел x 1

Упатство x 1