Големина

Ширина:

72.6 mm

Висина:

142 mm

Длабочина:

9.6 mm

Тежина:

160 g

HUAWEI Y625

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.0 инчен LCD FWVGA 480 x 854 резолуција

Процесор

MSM 8212M CPU, 4 x 1.2 GHz

Оперативен систем

Android 4.4

HUAWEI Emotion UI 2.3 Lite

Меморија

RAM : 1 GB*

ROM : 4 GB*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

UMTS1: 850 / 1900 / 2100

UMTS2: 900 / 2100

GSM/EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900

GPS

GPS / AGPS

Поврзаност

Wi-Fi 802.11b/g/n, support Wi-Fi hotspot, Wi-Fi

Сензори

G-sensor

Камера

Задна камера: 8 MP FF

Предна камера: 2 MP

Аудио

WAV, MP3, AMR, MIDI, Vorbis, AAC, AAC+, FLAC, OGG, PCM

Видео

MP4, H.264, H.263, VC-1, DIVX, XVID, RV, MKV, WebM

Emotion UI

EMUI 2.3 Lite

Батерија

2000 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон x 1

Полнач x 1

USB cкабел x 1

Упатство x 1

Слушалки х 1

Батерија x 1