Големина

Ширина:

72.87 mm

Висина:

143.97 mm

Длабочина:

10.2 mm

Тежина:

178 g

HUAWEI Y635

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Дисплеј

5.0 инчен FWVGA (480 x 854)

Процесор

MSM8916 Quad core 1.2 GHZ

Оперативен систем

Android 4.4 + HUAWEI EMUI 3.0

Меморија

RAM : 1 GB*

ROM: 8 GB*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

Y635-L01

FDD-LTE B1 / B3 / B7 / B8 / B20

UMTS 900 / 1900 / 2100 MHz

GSM/EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz


Y635-L01

FDD-LTE B1 / B3 / B7 / B8 / B20

UMTS 900 / 1900 / 2100 MHz

GSM/EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz


Y635-L03

FDD-LTE B2 / B4 / B5 / B7 / B12 / B17

UMTS 850 / AWS / 1900 / 2100 MHz

GSM/EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz


Y635-L21

FDD-LTE B1 / B3 / B7 / B8 / B20

UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

GSM/EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz


Y635-L02

FDD-LTE B1 / B3 / B7 / B28

UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

GSM/EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz


Y635-CL00

FDD-LTE B1 / B3 + TD-LTE B41

CDMA 800

GSM900 / 1800 / 1900 MHz


Y635-TL00

TD-LTE B38 / B39 / B40

TD-SCDMA B34 / B39

GSM900 / 1800 / 1900 MHz

GPS

GPS / A-GPS / GLONASS

Поврзаност

Wifi 802.11b/g/n, support Wi-Fi hotspot, Wi-Fi

Сензори

G-sensor

Камера

Rear Camera: 5 MP AF

Front Camera: 2 MP

Аудио

MP3, MIDI, AMR-NB, AAC, AAC+, eAAC+, PCM

Видео

H.263, H.264, MPEG-4

Emotion UI

EMUI 3.0

Батерија

2000 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

Во кутијата

Телефон

Полнач

USB кабел

Батерија 2000 mAh

Слушалки

Упатство