2019/06/18

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетикаhot press

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до одреден степен може да се користат за да го одразуваат стилот и вкусот на корисникот.


hot press

Како глобален производител на мобилни телефони, Huawei постојано настојува да одговори на потребите и барањата на потрошувачите. Токму со таа цел на крајот од март беше претставена новата генерација на мобилни телефони од P серијата. Најнов телефон од оваа серија е P30 lite кој има надграден градиент на бои и затоа може да го привлече вниманието на безброј љубители на модата.


hot press

Трите опции на бои и стилови се Midnight Black, Pearl White и Peacock Blue. Опцијата Midnight Black е темна и луксузна. Тaа ја рефлектира светлината на малите ѕвезди на ноќното небо, што го прави изгледот на телефонот романтичен и мистериозен. Опцијата Pearl White свети, а кога се држи во рака, изгледа како бел сатен на врвовите на прстите на корисникот. Чистата Peacock Blue опција создава кралско и мистериозно чувство со непредвидливиот сино-виолетов градиент.


hot press

P30 lite го вклучува традиционалниот стил на Huawei, заедно со комплементарна хардверска технологија и нов трендовски дизајн. Па така, новиот модел нема изгубено ништо од функционалноста на камерата на телефонот што е една од најатрактивните точки на P серијата. Huawei всушност отсекогаш e познат по фотографиите, особено откако Huawei P20 Pro стана првиот паметен телефон во светот со тројни камери.


hot press

Иако HUAWEI P30 lite е буџетска верзија на HUAWEI P30 серијата, и тој има тројна камера што не е ништо друго освен премиум квалитет. Иако луѓето постепено се ослободија од концептот дека пикселот е единствениот елемент кој влијае на квалитетот на фотографијата, големината на пикселите е сè уште важен показател за квалитетот на сензорот. Huawei P30 lite има 48MP примарна камера што значи дека секоја фотографија ќе биде светла и кристално јасна.


hot press

Тој има и една од надобрите предни камери. Неговата камера со 24MP се потпира на AI за да ги разубави фотографиите со што во голема мера го поедноставува процесот на ретуширање на корисникот. Кога корисникот ќе ја вклучи предната камера, функцијата за разубавување на AI автоматски го препознава и контурира лицето, менувајќи ги функциите на лицето како што се осветлувањето на зеницата, додавање на бојата на сенката на очите, боја на усната, заострувањето на носот и бришење на брчките. Исто како професионален стилски тим, функцијата за разубавување на AI автоматски се прилагодува на одделни карактеристики на лицето и убавината. Понатаму, функцијата за разубавување на AI на Huawei P30 lite може да се примени во реално време за видео повици од WeChat, овозможувајќи им на корисниците секогаш да го прикажуваат своето најдобро лице на интернет, без оглед на времето или местото.


hot press

Потрошувачот кој ја избира HUAWEI P серијата е често елегантен, трендовски и интернационален. Тој сака да биде во центарот на вниманието и да живее за раздвижениот ноќен живот во градот. Додека снимањето фотографии со слаба осветленост некогаш беше тешко, денес со Huawei паметниот ексклузивен Super Night Mode и 4-во-1 светлосната технологија за интеграција, играта се промени засекогаш. Со Huawei P30 lite, спомените на вашиот фантастичен ноќен живот може да се спасат со јасни и убави слики.


hot press

Како главен мобилен телефон кој совршено ги интерпретира новите стилови на трендови и естетика, појавувањето на Huawei P lite е одличен додаток во индустријата на мобилни телефони во 2019 година. Верувамe дека со придружба на Huawei, секој од нас може да стане тренд-сетер.