HUAWEI MediaPad M2 8.0

HUAWEI MediaPad M2 8.0
Amplify Your Excitement - HUAWEI MediaPad M2 8.0

Засилете ја Вашата Возбуда

Засилете ја Вашата Возбуда

Музика за Вашите Уши И Вашите Очи

Кога го дизајниравме новиот HUAWEI MediaPad M2 8.0 самите поставивме цел за создавање компактен таблет кој ќе биде комбинација од најсовремен дизајн и врвно забавно доживување. Исходот е првиот светски 8 инчен целосно метален 4G таблет.

HUAWEI MediaPad M2 8.0
 • 7.8 mm Тенок
 • Метално тело технологија
 • Музика дизајн

Гледајте го видеото

Гледајте го видеото

Неверојатни Звуци. Напредна Аудио Технологија

Јасни високи тонови, длабок и побогат бас и подетален звук. Мошне едноставно, HUAWEI MediaPad M2 8.0 нуди најдобро аудио доживување.

Неверојатни Звуци. Напредна Аудио Технологија
 • Двојни Звучници
 • Голема комора
 • harman/kardon
 • SmartPA
 • SWS 2.0

Гледајте ги работите како што никогаш не сте ги виделе.

Екранот со висока резолуција на HUAWEI MediaPad M2 8.0 ви овозможува неверојатни детали и живописни, реални бои.

Гледајте ги работите како што никогаш не сте ги виделе
 • 8" FHD дисплеј
 • Color Plus
 • Sun View
 • Eye Care
Amplify Your Excitement - HUAWEI MediaPad M2 8.0

Гледајте го видеото

Ослободете ја моќта

Убав од надвор, ѕвер од внатре. HUAWEI MediaPad M2 8.0 нуди неверојатни перформанси со подобра графика, побрз процесор и поголема издржливост на батеријата.

Ослободете ја моќта

Kirin 930 Octa-Core 64 Bits

HUAWEI MediaPad M2 8.0 е турбо-придвижуван од страна на нашите најнапредни чипови, поточно од осум чипа кои паметно ги префрлаат јадрата во зависност од апликацијата која работи.

Amplify Your Excitement - HUAWEI MediaPad M2 8.0

Поврзете го вашиот HUAWEI MediaPad M2 8.0 на ултра-брзите 4G LTE мрежи за да сурфате, гледате и споделувате со брзини кои засекогаш ќе ви го променат начинот на употреба на таблетот.

 • 4G LTE
 • 802.11ac Wi-Fi

HUAWEI MediaPad M2 8.0 ги подржува најновите 802.11ac Wi-Fi стандарди и е до 44.3% побрз од другите таблети при поврзувањето со Wi-Fi мрежите.

Повеќе звук и повеќе визија. И повеќе време да уживате во тоа. Благодарение на огромната 4800 mAh батерија, HUAWEI MediaPad M2 8.0 има моќ да го задоволи вашето уживање во слушањето на музика до 30 часа со едно полнење.

 • 4800 mAh батерија