Size

Ширина:

171.5 mm

Висина:

241.3 mm

Длабочина:

7.1 mm

Тежина:

Околу 460 g (вклучувајќи ја батеријата)

*Големината, тежината и поврзаните спецификации на производот претставуваат само теоретски вредност. Фактичките мерки меѓу поединечни производи може да варираат. Сите спецификации се предмет на самиот производ.

Боја
  • Gold
  • White
  • Space Gray

Екран

1920 x 1200 IPS

CPU

Осум јадредн Qualcomm MSM8940

Оперативен систем

EMUI 5.1

Меморија

RAM + ROM
3 GB + 16 GB*
3 GB + 32 GB*
4 GB + 64 GB*

*Поради ограничувања во обработувачката моќ на процесорот и меморијата користена од оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичката слободна меморија на корисниците ќе биде помала од номиланиот капацитет на меморијата. Фактичката слободна меморија ќе се смени со ажурирања на апликациите, работењето од страна на корисникот и други поврзани фактори.

Мрежа

LTE CAT4 / Wi-Fi 11ac 2.4 GHz & 5 GHz

GPS

Поддржува GPS, A-GPS, GLONASS и BDS.
Забелешка: Bach-W09 не поддржува A-GPS.

Поврзаност

Стандардно: USB 2.0, со висока брзина
Поддржани карактеристики: полнење, USB OTG, USB поврзување и MTP/PTP

Сензори

Сензор за гравитација, сензор за амбиентално светло, компас, гироскоп (само Bach-L09 поддржува, Bach-W09 не поддржува)

Камера

Задна камера: 8 МР и автоматски фокус Предна камера: 8 МР и фиксен фокус

Аудио

4 звучници + 4 SmartPA
Smart channel switch
Super Wide Sound (SWS) 3.0 звучни ефекти
синхронизација и сертификација од Harman Kardon

Видео

Видео формат: *.3gp, *.mp4, *.webm, *.mkv, .ts, .3g2, .flv и .m4v,

Батерија

6660 mAh*

*Вообичаена вредност. Фактичкиот капацитет може малку да варира.
 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој производ поединечно може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.