Size

Ширина:

107 mm

Висина:

191.8 mm

Длабочина:

8.5 mm

Тежина:

278 g

HUAWEI MediaPad T1 7.0

*Големината на производот, тежината на производот и поврзаните спецификации се само теоретски вредности. Вистинските мерки помеѓу поединечните производи може да се разликуваат. Сите спецификации се предмет на конкретниот производ.

Боја
  • Silver

Екран

7 инчен ONCELL екран чувствителен на допир
600 x 1024 резолуција
16 M бои

CPU

Spreadtrum SC7731G
Quad-core 1.2 GHz

Оперативен систем

Android™ 4.4.2 KitKat / HUAWEI Emotion UI 3.0

Меморија

RAM : 1 GB*
ROM : 8 GB*


*Поради ограничувањата во процесорската моќ на централната процесорска единица и во меморијата што ја користат оперативниот систем и однапред инсталираните апликации, фактичкиот простор што им е достапен на корисниците ќе биде помал од номиналниот капацитет на меморијата. Фактичкиот простор во меморијата ќе се менува заедно со ажурирањата на апликацијата, корисничките операции и другите поврзани фактори.

Мрежа

UMTS: B1 / B8
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

GPS

GPS / A-GPS

Поврзаност

WiFi 2.4G 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 with BLE, Micro USB 2.0

Сензори

G-сензор
акцелерометар

Камера

Задна камера: 2 MP FF
Предна Камера: 2 MP FF

Аудио

Audio Codec: MP3, MIDI, AMR-NB, AAC, AAC+, eAAC+, FLAC,
Audio File Format: *.mp3, *.mid, *.amr, *.3gp, *.mp4, *.m4a, *.wav,*.ogg,

Видео

Video Codec: MPEG-4, H.264, H.263, VP8, Xvid,
Video File Format: *.3gp, *.mp4, *.m4a, *.mkv,*.avi,
Image Codec: PNG, GIF (Static only), JPEG, BMP
Image File Format: *.png, *.gif (Static only), *.jpeg, *.bmp,*.webm
3.5mm headset

Emotion UI

Supported

Батерија

4100 mAh*


*Типична вредност. Фактичкиот капацитет може малку да се разликува.

 Овој капацитет е номиналниот капацитет на батеријата. Фактичкиот капацитет на батеријата за секој поединечен производ може да биде малку над или под номиналниот капацитет на батеријата.

In the Box

Таблет x 1
Полнач x 1
USB кабел 1 x
Кратко упатство x 1
Информации за безбедност x 1