HUAWEI MediaPad T1 8.0

 • Допрете во неверојатниот дизајн.

  Инспирирано од нежната и елегантна форма на крилата на лебед,HUAWEI MediaPad T1 8.0 лизга беспрекорно во Вашите раце.
  Прецизната технологија исто така ја прави рамката потенка и полесна за користење површината, авионскиот тип на алуминиум кој се наоѓа на задниот тел дава прекрасен изглед.

 • Живописни бои. Прекрасен диспеј.

  A 1280x800 IPS дисплејот репродуцира повеќе од 90% од Adobe RGB обоениот простор за да долови посветли бои и контрасти. Со својот 16:10 сразмерен екран исто така ќе добиете 20% поголема слика на дисплејот од 4:3 сразмерниот екран додека 178° широкиот агол допринесува за природно ротирачки екран.

 • Вклучи се и наполни се со енергија.

  Сега можете да го зајакнете потенцијалот на Вашиот уред без да ја жртвувате батеријата. Со 4800 mAh батерија, може да добиете и до 16 часови интернет пребарување, 36 часа за 3G аудио повици и до 13 часа нон-стоп забава како и неверојатни 20 часа на стенд бај. Време е да добиете многу повеќе од Вашиот уред.

 • 1.2 GHz четворо јадрена технологија. Енергијата станува многу помоќна.

  1.2 GHz четири јадрениот Qualcomm процесор придружен со Android 4.3 Jelly Bean му дава на таблетот HUAWEI MediaPad T1 8.0 моќени перформанси. Без разлика дали се работи за гледање на HD филмови, играње на игри или работење на некоја важна презентација, се изгледа и функционира побрзо и подобро. Енергијата само што беше надградена со поголема моќност.

 • Уметноста на технологијата ја зборува својата големина.

  HUAWEI MediaPad T1 8.0 поддржува 2G/3G говорни повици и гарантира чиста, јасен комуникација секаде. И на крајот искуството на подобар звук е пропратен со прекрасен и лесен за користење дизајн.

 • Можност да се направи повеќе. Се во исто време.

  Со специјалната лебдечка видео функција на HUAWEI MediaPad T1 8.0 , немора повеќе да вртите напред назад повеѓу два различни екрани додека го гледате Вашиот омилен филм- наместо тоа гледајте се симултано . Ова е уште еден начин на кој HUAWEI MediaPad T1 8.0 овозможува повеќе.