HUAWEI P30 Pro

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     ОДНОВО ГИ ПИШУВАМЕ ПРАВИЛАТА НА ФОТОГРАФИJАТА
     ОДНОВО ГИ ПИШУВАМЕ ПРАВИЛАТА НА ФОТОГРАФИJАТА

     Зумирајте за да ја истражите мистеријата на небесните ноќи, да гледате орел што лебди над дрвјата или да ги испитате фините детали на кристалот. Фатете ги најдобрите работи во вистинскиот момент и создајте своја визија за иднината. HUAWEI P30 Pro нагласува нов врв во фотографирањето со паметни телефони.

     Откријте го
     потенцијалот
     ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ВИДЕАТА

     Уживање
     во бојата

     Црпејќи инспирација од чудесното небо, HUAWEI P30 Pro ја одразува прекрасната боја на светлина и простор. Сведочи за убавината на розевата зора, пладневното небо, мистериозната зора и темнината на ноќта.

     0
     1
     2
     3
     Breathing Crystal
     Aurora
     Black
     Систем за супер камера

     Пионер во
     фотографирањето

     Осмелете се да импресионирате. Системот на четворна камера Leica ја приспособува вашата фотографија за да ви помогне да го видите светот во целост. Овој ненадминат систем на супер камера вклучува објектив SuperZoom, супер чувствителна камера од 40 MP, ултра широкоаголен објектив од 20 MP и TOF-камера HUAWEI којашто ви дава слобода да го запомните незаборавните моменти.

     p30 pro leica quad camera

     Поблиску до
     работите што ги сакате

     Новиот перископски телефото објектив со овозможува поголеми способности за зумирање во компактно тело без да се изгуби квалитетот на сликата. Заедно со заситеноста на бојата од главната камера со 40 MP и стабилноста од AIS и OIS, објективот SuperZoom нуди 10x хибриден зум1 за да го видите никогаш виденото во голема резолуција и богати детали. Освен тоа, може да ви ја донесе месечината пред очи со зум до 50x.

     Поблиску до
     работите што ги сакате

     Новиот перископски телефото објектив со овозможува поголеми способности за зумирање во компактно тело без да се изгуби квалитетот на сликата. Заедно со заситеноста на бојата од главната камера со 40 MP и стабилноста од AIS и OIS, објективот SuperZoom нуди 10x хибриден зум1 за да го видите никогаш виденото во голема резолуција и богати детали. Освен тоа, може да ви ја донесе месечината пред очи со зум до 50x.

     huawei p30 pro 50X digital zoom
     1x
     SUPERZOOM

     Претворете ја
     водата во уметност

     Фотографирањето со долга експозиција и AIS на HUAWEI е совршен партнер за патување за да се сними најдобро што може да го понуди природата. Претворете ги немирните реки или смирувачките океански бранови во ваши лични уметнички ремек-дела.4

     Редефинирана
     перспектива

     Ултраширокоаголната леќа носи прекрасна убавина во пространоста на планинската долина и величественоста на небото. Откријте ја магијата на природни погледи од поширока перспектива.

     Редефинирана
     перспектива

     Ултраширокоаголната леќа носи прекрасна убавина во пространоста на планинската долина и величественоста на небото. Откријте ја магијата на природни погледи од поширока перспектива.

     Спектакуларен
     макро свет

     Светот е твој. Откриј го од 2.5 см блиску. Погледнете ги најдобрите детали во животот со вистински макро објектив. Бидете изненадени од исклучителниот детал пронајден во деликатната структура на природата.

     Откријте како
     зрачите

     Предната камера со 32 MP на HUAWEI P30 Pro ќе ве препознае интелигентно за да направи мајсторски самослик опфаќајќи го лицето во контура со точна осветленост и острина. Самосликот ќе свети со неверојатни детали, дури и при премногу изразена заднинска светлина или за време на ноќна забава.

     Вие сте режисерот
     p30 pro low light photo sample

     Живеј го Моментот

     HUAWEI P30 Pro го користи сензорот SuperSpectrum за поголема светлина за да ги фати моментите во темнината, како што се сурфање на бранови и трчање по должината на плажата. Со оваа импресивна видео снимка при слаба осветленост, можете да ги пренесете спомените во живот.

     Донесете го уживањето кај вас

     Држете го растојанието, но сé уште сведочете за возбудлива приказна. Независно каде сте на вашето планинарење, сеуште можете да зумирате за да го видите дивиот свет кој си игра на другата страна на дрвјата.

     Лесно во движење

     Снимајте возбудливи видеа при скијање на планина. Професионалниот AIS плус OIS во HUAWEI P30 Pro го прави рачното видео беспрекорно и стабилно.

     huawei p30 pro dual view video

     Видете ги двете страни на приказната

     See Both Sides of the Story

     Две задни камери работат во исто време, овозможувајќи ви да ја гледате целата сцена и да ја видите убавината во детали. Уживајте во секој момент од различни перспективи со HUAWEI Dual-View Video.5

     One Touch
     AI Video Editor

     The upgraded HUAWEI Vlog’s features and effects are pre-installed in the HUAWEI P30 Pro for simple editing. A simple touch produces your own cinematic masterpiece. Highlight videos are automatically edited with dramatic filters, different speed and unique background music.6 You can also add some texts to name the unforgettable memory.

     Иконски визионерски дизајн
     p30 pro dewdrop display
     p30 pro dewdrop display

     Прекрасна елеганција

     Апсолутната елеганција во 3D со двојно заоблено стаклено тело го прават HUAWEI P30 Pro ремек-дело. OLED-екранот од 6.476 дава неверојатни бои и подобро гледање.

     huawei p30 pro huawei p30 pro huawei p30 pro

     Интелигентен допир,
     апсолутна удобност

     Држете го HUAWEI P30 Pro удобно со една рака, додека понапредниот сензор со отпечаток на прст во екранот брзо го отклучува.

     Интелигентен допир,
     апсолутна удобност

     Држете го HUAWEI P30 Pro удобно со една рака, додека понапредниот сензор со отпечаток на прст во екранот брзо го отклучува.

     huawei p30 pro

     Слушајте со новата технологија

     Наместо традиционален преден звучник, HUAWEI P30 Pro користи HUAWEI акустична технологија за приказ со цел да овозможи поголем екран и зголемена површина за слушање. Електромагнетната акустична левитација ќе проектира звук од вибрациите на екранот до вашето уво.

     Подготвен за
     истражување

     За авантуристичките души, HUAWEI P30 Pro располага со заштита IP687, односно отпорен на вода и прашина. Ќе бидете безбедни од ненадејни прскања или пад во вода.

     Дует на моќност и брзина
     HUAWEI P30 Pro Kirin 980 huawei p30 pro chipset

     Скок кон иднината

     Kirin 980 е првиот процесор за мобилни уред во светот со 7nm со подобри перформанси и пониска потрошувачка. Овој иновативен чип надополнет со 8 GB RAM-меморија и 256 GB мемориски простор,8 открива дека станува збор за моќно куќиште на HUAWEI P30 Pro.

     7NM

     процесор

     256GB

     капацитет

     8GB

     RAM-меморија

     Исклучителна трајност, доживејте повеќе

     Доживувајте повеќе секој ден со целосна поддршка на долготрајната батерија од 4200 mAh9 со интелигентна технологија за штедење на енергијата.

     HUAWEI P30 Pro 4200 mAh battery

     Се полни
     за минути

     Полнењето не е повеќе проблем, туку безболна задача. Наполнете го телефонот до 70% за 30 минути10 пред да излезете од дома или на пауза за кафе.

     Намести, наполни

     Наместете го HUAWEI P30 Pro и оставете го да се полни безбедно според TÜV 15 W за брзо безжично полнење без грижа11 за кабли или жици. Кога треба да одиш, само земи си го телефонот.

     Споделувањето значи дека се грижите

     Функцијата на HUAWEI P30 Pro за брзо полнење може да ги полни слушалките, четката за заби или да спаси телефон од некој пријател од исклучување.12 Полнењето е сега воедно и споделување.

     Скок кон иднината

     Kirin 980 е првиот процесор за мобилни уред во светот со 7nm со подобри перформанси и пониска потрошувачка. Овој иновативен чип надополнет со 8 GB RAM-меморија и 256 GB мемориски простор,9 открива дека станува збор за моќно куќиште на HUAWEI P30 Pro.

     huawei p30 pro supercharge huawei p30 pro fast charge huawei p30 pro fast charge huawei p30 pro fast charge
     huawei p30 pro wireless charge huawei p30 pro wireless charge huawei p30 pro wireless charge
     huawei p30 pro wireless charge huawei p30 pro supercharge cable huawei p30 pro supercharge cable
     huawei p30 pro reverse charge huawei p30 pro reverse charge huawei p30 pro reverse charge

     Се полни
     за минути

     Полнењето не е повеќе проблем, туку безболна задача. Наполнете го телефонот до 70% за 30 минути10 пред да излезете од дома или на пауза за кафе.

     Намести, наполни

     Наместете го HUAWEI P30 Pro и оставете го да се полни безбедно според TÜV 15 W за брзо безжично полнење без грижа11 за кабли или жици. Кога треба да одиш, само земи си го телефонот.

     Споделувањето значи дека се грижите

     Функцијата на HUAWEI P30 Pro за брзо полнење може да ги полни слушалките, четката за заби или да спаси телефон од некој пријател од исклучување.12 Полнењето е сега воедно и споделување.

     Интелигентно искуство
     华为 P30 Pro EMUI 9.1 UX 概念

     Мерење со подобрена реалност

     Завршете ги вашите проекти од типот Направи сам со моќната алатката за мерење со подобрена реалност во HUAWEI P30 Pro. TOF-камерата на HUAWEI може точно и веднаш да измери должина, ширина и дебелина. Со помош на технологијата за препознавање лице, сега мерењето на висината на некое лице е едноставна задача со скенирање од глава до петици.

     huawei p30 pro AR measure

     Play in Motion

     Project your HUAWEI P30 Pro to a bigger screen and face towards the rear TOF camera, it will begin to detect your movement. You can immediately enjoy playing Fancy Skiing.15

     Сподели со
     OneHop

     Само еден допир од телефонот до MateBook може да испрати слики, видеа и документи за секунди. И, само со протресување и допирање на телефонот со MateBook, може да започнете да снимате видео од 60 сек на екранот од лаптопот и да го зачувате на телефонот. Исто така, можете да копирате и лепите текстови меѓу различни уреди лесно како да работите само со еден уред.13

     Дознајте повеќе за серијата HUAWEI P30
     • HUAWEI P30
      HUAWEI P30
      HUAWEI P30
      >
      HUAWEI P30

      Breathing Crystal

      Aurora

      Black

     • HUAWEI P30 Pro
      HUAWEI P30 Pro
      HUAWEI P30 Pro
      HUAWEI P30 PRO

      Breathing Crystal

      Aurora

      Black

     icon-size

     ГОЛЕМИНА

     • 71.36 x 149.1 x 7.57 mm, około 165 g (заедно со батеријата)

     • 73.4 x 158 x 8.41 mm, około 192 g (заедно со батеријата)

     icon-size

     ДИСПЛЕЈ

     • 6.1"
      FHD + 2340 x 1080

     • 6.47"
      FHD + 2340 x 1080

     icon-size

     КАМЕРА

     • Тројна камера Leica: (40 + 16 + 8 MP)
      Предна камера: 32 MP

     • Четворна камера Leica: (40 + 20 + 8 MP + TOF)
      Предна камера: 32 MP

     icon-size

     ПРОЦЕСОРИ

     • HUAWEI Kirin 980

     • HUAWEI Kirin 980

     icon-size

     МЕМОРИЈА

     • 6 GB RAM + 128 GB ROM

     • 6 GB RAM + 128 GB ROM
      8 GB RAM + 256 GB ROM

     icon-size

     СЕНЗОРИ

     • Сензор за отпечаток од прст на екран

     • Сензор за отпечаток од прст на екран

     icon-size

     БАТЕРИЈА

     • 3650 mAh (типична вредност.)

     • 4200 mAh (типична вредност.)

     icon-size

     ПОЛНЕЊЕ

     • HUAWEI SuperCharge

     • HUAWEI SuperCharge
      HUAWEI Wireless Quick Charge

     icon-size

     ОТПОРНОСТ НА ПРСКАЊЕ, ВОДА И ПРАШИНА

     • IP53

     • IP68

     Вашиот уред Huawei е достапен овде:

     • mkt
     • neptun
     • setec
     • one-vip

     Вашиот уред Huawei е достапен овде:

     • mkt
     • neptun
     • setec
     • one-vip

     1. HUAWEI P30 Pro поддржува 10x хибриден зум со фокална должина од 270 mm.
     2. Врз основа на резултатите од лабораториските тестирања на HUAWEI во споредба со сензорот на HUAWEI P20 Pro.
     3. Оваа функција ќе биде достапна само откако ќе се ажурира HOTA.
     4. Оваа функција ќе биде достапна само откако ќе се ажурира HOTA.
     5. Оваа функција ќе биде достапна само откако ќе се ажурира HOTA.
     6. Големината на екранот се мери дијагонално од најдалечниот раб на заоблените агли (видното поле е делумно помало).
     7. HUAWEI P30 Pro е оценет со IP68 за прскање, водоотпорност и отпорноста на прашина според стандардот IEC 60529 и тестиран во контролирани лабораториски услови. Отпорноста на прскање, вода и прашина не е трајна и може да се намали со тек на време при нормално користење. Не обидувајте се да полните воден HUAWEI P30 Pro. Гаранцијата не покрива оштетување од течности.
     8. RAM и ROM може да се разликуваат на различни пазари.
     9. Типична вредност. Врз основа на резултатите од лабораториските тестирања на HUAWEI. Долготрајноста на батеријата зависи од нејзиното користење.
     10. Максимални податоци. Врз основа на резултатите од лабораториските тестирања на HUAWEI. Средина за лабораториско тестирање: температура од 25 °C, релативна влажност: од 45% до 80%. Со користење на полначот HUAWEI SuperCharge од 40 W, телефонот се полнеше од 1% во мрежа 4G и статус на мирување со изгаснат екран.
     11. Максимални податоци. Достапен само со 15 W HUAWEI кабел за брзо безжично полнење. Се продава одделно.
     12. Важи само за некои уреди што поддржуваат безжично полнење.
     13. Овие функции се поддржани само на одбрани уреди HUAWEI MateBook со верзија на PC Manager 9.1 или понова. При првичната употреба, телефонот и компјутерот треба да се спарат преку HUAWEI Share. Видеата може да се префрлуваат само од мобилниот уред на компјутер. Текстуалните датотеки може да бидат во формат PowerPoint, Word, Excel и PDF. Датотеките ќе се отворат со Microsoft Office во компјутер и со апликацијата WPS на телефонот.
     Поставување на cookie