MK

Предна камера од 32 мегапиксели и задна Ultra Vision камера со 50 мегапиксели | 4K континуирано снимање видео со предна и задна камера | 7.77mm Ултра тенок дизајн
HUAWEI nova 9

Повеќе во продавницата

Смартфон

Смартфони од највисоко ниво со врвен дизајн и иновации
Смартфони од највисоко ниво со врвен дизајн и иновации
Прикажи ги сите смартфони
card-img
HUAWEI P50 Pro
 • True-Form Dual-Matrix камера
 • 6.6" True-Chroma дисплеј, 120 Hz
 • Двоен HUAWEI SuperCharge, IP68
card-img
HUAWEI nova 9

HUAWEI nova 9

 • Предна камера од 32 мегапиксели и задна Ultra Vision камера со 50 мегапиксели
 • 4K континуирано снимање видео со предна и задна камера
 • 7.77mm Ултра тенок дизајн
HUAWEI nova 9 SE

HUAWEI nova 9 SE

 • 108 MP High-Res Camera
 • 66 W HUAWEI SuperCharge
 • Креативно Vlog искуство
HUAWEI nova 8i

HUAWEI nova 8i

 • 64 MP AI Quad камера
 • 66 W HUAWEI Суперполнење
 • 6.67" HUAWEI екран без рабови
HUAWEI P smart 2021

HUAWEI P smart 2021

 • 22.5 W HUAWEI SuperCharge
 • Голема батерија од 5000 mAh
 • 48 MP MP Quad AI камера

 Преносни Kомпјутери

Разновиден екран со целосен приказ со интерактивна технологија од телефон до лаптоп
Разновиден екран со целосен приказ со интерактивна технологија од телефон до лаптоп
Прикажи ги сите преносни компјутери
card-img
HUAWEI MateBook 14s
 • 2.5K HUAWEI FullView дисплеј
 • Ултра тенко метално куќиште
card-img
HUAWEI MateBook X Pro 2021

HUAWEI MateBook X Pro 2021

 • 3K FullView дисплеј
 • Лесно метално тело
 • Huawei Share
HUAWEI MateBook D 15 2021

HUAWEI MateBook D 15 2021

 • 11th Gen Intel® Core™ процесор

Таблети

Вашиот дневен придружник за забава и продуктивност
Вашиот дневен придружник за забава и продуктивност
Прикажи ги сите таблети
card-img
HUAWEI MatePad 11
 • HUAWEI FullView екран со 120 Hz
 • HUAWEI M-Pencil и Smart Magnetic тастатура
 • HUAWEI Share
card-img
HUAWEI MatePad T 10

HUAWEI MatePad T 10

 • Моќни перформанси
 • Заштита за очите
 • Импресивен стерео звук
HUAWEI MatePad T 10s

HUAWEI MatePad T 10s

 • Full HD дисплеј
 • Заштита за очите
 • Овозможено од Харман Кардон
HUAWEI MatePad New

HUAWEI MatePad New

 • 2K FullView дисплеј
 • Импресивен, опкружувачки звук
 • Huawei Share
HUAWEI MatePad T 8

HUAWEI MatePad T 8

 • Повеќе од 80% однос меѓу екранот и телото
 • Okta-core chipset
 • 5100 mAh Батерија

Паметни часовници

Моќни карактеристики за здравје и фитнес на вашиот зглоб
Моќни карактеристики за здравје и фитнес на вашиот зглоб
Прикажи ги сите часовници
card-img
HUAWEI WATCH 3 Pro
 • Исклучителен дизајн
 • 24/7 следење на здравјето
card-img
HUAWEI WATCH 3

HUAWEI WATCH 3

 • Исклучителен дизајн
 • 24/7 следење на здравјето
HUAWEI WATCH GT 3

HUAWEI WATCH GT 3

 • Целодневно следење на SpO2
 • Стилски дизајн
 • Издржлива батерија
HUAWEI WATCH GT 2

HUAWEI WATCH GT 2

 • Kirin A1
 • Долг век на траење на батеријата
 • Паметен спортски режим
HUAWEI Band 6

HUAWEI Band 6

 • Целодневен мониторинг на SpO2
 • FullView дисплеј
 • Две недели траење на батеријата

Аудио

Безжични слушалки со неверојатен звук и интуитивни контроли
Безжични слушалки со неверојатен звук и интуитивни контроли
Прикажи ги сите слушалки
card-img
HUAWEI FreeBuds 4i
 • Активно намалување на бучавата
 • 10 часа нон-стоп музика
 • Чисто аудио
card-img
HUAWEI FreeBuds 4

HUAWEI FreeBuds 4

 • Адаптивно намалување на бучавата
 • Воздушно лесни
 • Звук со висока резолуција
HUAWEI FreeBuds Pro

HUAWEI FreeBuds Pro

 • Интелигентен динамичен ANC
 • Природна свесност и режим на глас
 • Беспрекорно поврзување со два уреди
HUAWEI FreeBuds Studio

HUAWEI FreeBuds Studio

 • Интелигентно и динамично ANC
 • Аудио со висока резолуција
 • Режим на свесност
HUAWEI Sound X

HUAWEI Sound X

 • Devialet Dual Woofers
 • Push-Push акустичен дизајн
 • Huawei Share

Изградете подобар, позелен и целосно поврзан интелигентен свет

Официјалната платформа на Huawei, од која први ќе научите се што е важно директно од нас. Овде можете да комуницирате со нашиот тим, како и со другите фанови на Huawei.

Услуга на вашиот производ