HUAWEI WATCH GT 3

HUAWEI Watch GT 3 slogan
Целодневно следење на SpO2 | Стилски дизајн | Издржлива батерија
HUAWEI Watch GT 3 KV
HUAWEI Watch GT 3 KV

Награди од глобални светски
медиуми и асоцијации

 • Android Authorty

 • Android Headlines
  Editor's Choice

Награди од глобални светски медиуми и асоцијации

 • Награди од глобални светски медиуми и асоцијации
 • Награди од глобални светски медиуми и асоцијации
 • Android Authorty

 • Android Headlines
  Editor's Choice

Вашето сфаќање
за убавината
HUAWEI Watch GT 3 Design
Вистинско ремек-дело, елегантниот бројчаник од 42 мм ја фаќа светлината на 3D заобленото стакло, давајќи сјај сличен на водена површина. Со симплистички дизајн на телото, високо-сјаен финиш, придружен со стилски ремени за модерен, софистициран изглед.
HUAWEI Watch GT 3 strap
HUAWEI WATCH GT 3 46 mm
1.43 инчи2
466 x 466 пиксели AMOLED екран во боја
Дебелина на куќиштето 11 mm2прибл. 42.6 g (без ремен)2
Ширина на ременот 22 mm
1.32 инчи2
466 x 466 пиксели AMOLED екран во боја
Дебелина на куќиштето 10.2 mm2прибл. 35 g (без ремен)2
Ширина на ременот 20 mm
HUAWEI Watch GT 3 inch
1.32 инчи
AMOLED екран во боја
HUAWEI Watch GT 3 Case
10.2 mm
Дебелина на куќиштето
HUAWEI Watch GT 3 weight
35 g
Прибл. 35 g (без ремен)2
HUAWEI Watch GT 3 strap
HUAWEI WATCH GT 3 42 mm
1.32 инчи2
466 x 466 пиксели AMOLED екран во боја
Дебелина на куќиштето 10.2 mm2прибл. 35 g (без ремен)2
Ширина на ременот 20 mm
1.43 инчи2
466 X 466 пиксели AMOLED екран во боја
Дебелина на куќиштето 11 mm2, прибл. 42,6 g (без ремен)2
Ширина на ременот 22 mm
HUAWEI Watch GT 3 inch
1.43 инчи
AMOLED екран во боја
HUAWEI Watch GT 3 Case
11 mm
Дебелина на куќиштето
HUAWEI Watch GT 3 weight
42.6 g
Прибл. 42.6 g (без ремен)2
HUAWEI Watch GT 3 strap
HUAWEI WATCH GT 3 42 mm
1.32 инчи2
466 x 466 пиксели AMOLED екран во боја
Дебелина на куќиштето 10.2 mm2, прибл. 35 g (без ремен)2
Ширина на ременот 20 mm
HUAWEI Watch GT 3 Watch Faces
HUAWEI Watch GT 3 Watch Faces
HUAWEI Watch GT 3 Watch Faces
HUAWEI Watch GT 3 Watch Faces
HUAWEI Watch GT 3 Watch Faces
HUAWEI Watch GT 3 Watch Faces
HUAWEI Watch GT 3 Watch Faces
Сите ваши стилови,
секогаш присутни
Добијте изглед кој одговара на вашиот стил. Изберете од: outer space, спортска тема, минималистички дизајн и уште илјадници позадини3, со помош на копчето Always On за да го подобрите вашето расположение. Мешајте стилови со разновидноста на ремени - Viton погодни за кожата, стилски ремчиња од телешка кожа и елегантни ремчиња инспирирани од Милано, кои ќе ви помогнат да блеснете во секоја прилика.
Точност надвор од границите на времето
Точно следење на отчукувањата на срцето
Новонадградениот модул за отчукувања на срцето вклучува осум фото-диоди во кружен распоред и два комплети на извори на светлина, комбинирани со заоблена стаклена леќа за удобно носење, притоа намалувајќи ги надворешните пречки на светлината. Алгоритмот за вештачка интелигенција е надграден за поефикасно да ги филтрира бучните сигнали, овозможувајќи прецизно следење на отчукувањата на срцето дури и за време на напорни вежби и подобрување на точноста на здравствените податоци како што е кислородот во крвта.
Dual-Band Five-System GNSS
Поддржувајќи GPS, Beidou, GLONASS, Galileo и QZSS сателитски системи, часовникот нуди посилни перформанси против пречки, што ефикасно ја подобрува силата и стабилноста на сигналите на отворено. Вашите тренинзи може точно да се снимаат и секоја капка пот е важна. Сигналите со двоен опсег, L1 и L5, на HUAWEI WATCH GT 3 обезбедуваат повисока моќност на сигналот, овозможувајќи точно позиционирање.
Типичен режим на
HUAWEI WATCH GT 3 42 мм1
7дена
Издржлив век на батеријата, безжично полнење
HUAWEI WATCH GT 3 поддржува безжично полнење4, така што можете да го користите телефонот за да го наполните кога ќе го заборавите полначот и ќе се збогувате со нервозите поврзани со траење на батеријата. Со целосно полнење, HUAWEI WATCH GT 3 од 46 мм трае до 14 дена1, а HUAWEI WATCH GT 3 од 42 мм трае до 7 дена1, така што сте целосно подготвени да го следите секој ваш тренинг и да не пропуштите никаква здравствена проверка.
Добивките може да
започнат
HUAWEI Watch GT 3 Sport
HUAWEI Watch GT 3 skiing
Подгответе се за неочекуваното
Часовникот го покажува времето на изгрејсонце и зајдисонце секој ден, поддржува прикажување на различни фази на месечината и ве информира за промените во реално време. Вградениот висински барометар го следи моменталниот воздушен притисок во реално време и ве предупредува во случај на драстични промени пред почетокот на екстремни временски услови, додавајќи дополнителна заштитна направа за вашите авантури на отворено.
HUAWEI Watch GT 3 Running
HUAWEI Watch GT 3 Running
HUAWEI Watch GT 3 Running
HUAWEI Watch GT 3 Running
HUAWEI Watch GT 3 Running
Вашиот личен тренер за трчање со вештачка интелигенција
HUAWEI WATCH GT 3 може да ги процени вашите атлетски способности врз основа на вашите податоци за трчање и да ви обезбеди научен и професионален план за трчање5 за вашата секојдневна подготовка за трчање, без разлика дали сте почетник или напреден трчач, и да ви обезбеди целосни насоки за следење. За време на циклусот на обука, програмата за обука може да се прилагодува автоматски и редовно врз основа на вистинското извршување на курсот и повратните информации од податоците, помагајќи ви да ја подобрите ефикасноста на тренингот и да ги постигнете вашите цели за трчање со поголема леснотија.
HUAWEI Watch GT 3 Running
Вежбајте и станете професионалец
Врз основа на индикаторите за следење како што се темпото, отчукувањата на срцето и растојанието на трчање, интелигентно го проценува индексот на трчање и стресот на тренинг, како и оптоварувањето на тренингот, нивото на опоравување и отчукувањата на срцето, обезбедувајќи професионални совети за обука за подобро планирање на интензитетот на тренингот и време за подобрување на квалитетот на обуката.
HUAWEI Watch GT 3 Running
Враќање на патот на навигацијата
Со прецизна офлајн навигација, HUAWEI WATCH GT 3 нуди функција за враќање на рутата која може да ве води назад кога ќе изгубите насоки. Како искусен водич, тој дава гласовни предлози за проценетото време на пристигнување, преостанатото растојание и препорачаните рути кога истражувате нови дестинации. Кога ќе завршат тренинзите, тој автоматски генерира рути за патување на апликацијата Huawei Health, за да можете да споделувате6 и да ги поканите вашите пријатели да се придружат или да ги зачувате за идни посети.
HUAWEI Watch GT 3 Cycling
Возење велосипед
HUAWEI Watch GT 3 Cycling
HUAWEI Watch GT 3 yoga
HUAWEI Watch GT 3 water resistant
Возење велосипед /  Јога /  Пливање
Пуштете ја омилената музика
Поддржува повеќе од 100 спортски режими како трчање, возење велосипед, планинарење, пливање7, скокање со јаже и скијање. Без разлика дали сте во базен или се потите на терен, можете максимално да уживате во вежбањето. Можете исто така да го користите часовникот за пуштање музика8, за да можете да го усогласите времето на трчање со ексклузивен BGM и да ја избегнете монотонијата на вежбањето.
HUAWEI Watch GT 3 yoga
Јога
HUAWEI Watch GT 3 water resistant
Пливање
Подготвени за сѐ
Кога вежбате, часовникот може да се поврзе со различна спортска опрема и апликации. Срцевиот ритам и другите податоци од часовникот може да се синхронизираат со опрема како што се ленти за трчање, статични велосипеди, машини за веслање, итн., а податоците може да ги синхронизирате со главните спортски апликации од трети страни преку HUAWEI Health App, за да ви помогне да ја оцените и прилагодите вежбата со времето.9
HUAWEI Watch GT 3 app
Внимавајте на
вашето здравје
HUAWEI Watch GT 3 Sleep
Целодневно следење на SpO2
Заситеноста на крвта со кислород (SpO2) е еден од важните витални знаци што може да го одрази снабдувањето со кислород на телото. HUAWEI WATCH GT 3 автоматски обезбедува 24-часовно откривање на нивото на SpO2 без разлика кога работите, вежбате или спиете, што внимателно го штити вашето здравје деноноќно. 10
HUAWEI Watch GT 3 oxygen
Подобри навики, подобри Вие
Време е да станете, да пиете вода и да вежбате - часовникот поставува дневни цели и нуди внимателен потсетник за да ви помогне да развиете здрави навики. Формирајте конзистентен распоред за спиење за да го започнете денот со енергија. Кога се чувствувате уморни, станете, прошетајте, вдишете свеж воздух и продолжете со вашиот ден.11
HUAWEI Watch GT 3 Health overlay
Сеопфатна, 24/7 грижа
Часовникот може да го следи вашиот сон за да ви помогне да формирате рутина за спиење, да го следите пулсот, да го регулирате дишењето и да ја намалите напнатоста кога сте под стрес. Исто така, го следи вашиот менструален циклус, како и состојбите на телото12 за да ви го олесни умот, да можете да се опуштите и уживате во животот.
HUAWEI Watch GT 3 stress
HUAWEI Watch GT 3 stress
HUAWEI Watch GT 3 stress
HUAWEI Watch GT 3 stress
Повеќе
можности
HUAWEI Watch GT 3 assistant
HUAWEI Watch GT 3 Call
Остварете повици преку часовникот
Поврзете го HUAWEI WATCH GT 3 со вашиот паметен телефон преку Bluetooth кога вежбате на отворено, извршувате домашни работи или готвите и уживајте во удобноста да ја гледате листата на повици, да одговарате или одбивате повици преку часовникот.
Откријте повеќе функции
HUAWEI AppGallery нуди апликации за преземање и повеќе возбуда за истражување.13
HUAWEI Watch GT 3 download
HUAWEI Watch GT 3 download
Тука кога ви е потребен
Преземете ја одговорноста на вашиот зглоб. Повлечете надесно за да пристапите до HUAWEI Assistant · TODAY за брз пристап до временските услови и многу повеќе. Можете исто така да уживате во поголема удобност со неговите богати функции, како спортски режими, пребарување и аларм.14
Explore More Products
HUAWEI Watch GT 3 42mm
HUAWEI Watch GT 3 42mm
HUAWEI Watch GT 3 42mm
46 mm
HUAWEI Watch GT 3 46mm
HUAWEI Watch GT 3 46mm
HUAWEI Watch GT 3 46mm
42 mm
HUAWEI WATCH GT 3
Поврзете се со вашиот телефон
Апликацијата HUAWEI Health е компатибилна со уредите со Android и iOS. Кликнете на копчето подолу и научете како да се поврзете со вашиот паметен телефон.
HUAWEI Watch 3 series HUAWEI Health App
HUAWEI Watch GT 3 health app
Кој часовник
ви се допаѓа?

HUAWEI WATCH GT 3 (46mm)

HUAWEI Watch 3 series Wacth 3 Watch 3 Pro

HUAWEI WATCH GT 2 (46mm)

HUAWEI Watch 3 series Wacth 3 Watch 3 Pro

HUAWEI WATCH GT 3(42mm)

HUAWEI Watch 3 series Wacth 3 Watch 3 Pro

HUAWEI WATCH GT 2 (42mm)

HUAWEI Watch 3 series Wacth 3 Watch 3 Pro
Големина

46 мм
(45.9 x 45.9 x 11 мм)

46 мм
(45.9 x 45.9 x 10.7 мм)

42 мм
(42.3 x 42.3 x 10 мм)

42 мм
(41.8 x 41.8 x 9.4 мм)

Предна кутија

Нерѓосувачки челик

Нерѓосувачки челик

Нерѓосувачки челик

Нерѓосувачки челик

Екран

AMOLED

AMOLED

AMOLED

AMOLED

Ремен

Нерѓосувачки челик / кожа / флуороеластомер

Флуороеластомер / кожа

Milanese / кожа

Milanese / кожа

Траење на батеријата

до 14 дена

до 14 дена

до 7 дена

до 7 дена

GPS

5 Сателитски системи

2 Сателитски системи

5 Сателитски системи

2 Сателитски системи

Следење на
срцевиот ритам

HUAWEI TruSeen™ 5.0+

HUAWEI TruSeen™ 3.5

HUAWEI TruSeen™ 5.0+

HUAWEI TruSeen™ 3.5

Одговори на SMS

X

X

Bluetooth повици

X

Ротирачка круна

X

X

Екран со
паметна мрежа

X

X

Целодневно
мерење на SpO2

X

X

Сензор за температура
на кожата

X

X

Безжично полнење

X

X

 1. Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Вистинската употреба може да варира во зависност од разликите во производите, навиките на корисниците и промените на околината.
  HUAWEI WATCH GT 3 46 мм:
  Батеријата може да издржи 14 дена во следните ситуации: 30 минути повици преку Bluetooth секоја недела, 30 минути музика секоја недела, овозможено следење на отчукувањата на срцето, HUAWEI TruSleep™ овозможено за спиење, 90 минути вежбање секоја недела (овозможено GPS), овозможени се известувањата за пораки (50 СМС пораки, 6 повици и 3 аларми дневно), екранот се вклучува 200 пати на ден.
  Батеријата може да издржи 8 дена во следниве ситуации: 30 минути повици преку Bluetooth секоја недела, 30 минути музика секоја недела, овозможено следење на отчукувањата на срцето, HUAWEI TruSleep™ овозможено за спиење, 180 минути вежбање секоја недела (овозможено GPS), овозможени се известувањата за пораки (50 СМС пораки, 6 повици и 3 аларми дневно), екранот е вклучен 30 минути на ден.
  HUAWEI WATCH GT 3 42 мм:
  Батеријата може да издржи 7 дена во следниве ситуации: 30 минути повици преку Bluetooth секоја недела, 30 минути музика секоја недела, овозможено следење на отчукувањата на срцето, HUAWEI TruSleep™ овозможено за спиење, овозможено следење на стресот, 180 минути вежбање секој недела (овозможено GPS), овозможени известувања за пораки (50 СМС пораки, 6 повици и 3 аларми дневно), екранот е вклучен 30 минути дневно.
  Батеријата може да издржи 4 дена во следниве ситуации: 30 минути повици преку Bluetooth секоја недела, 30 минути музика секоја недела, овозможено следење на отчукувањата на срцето, HUAWEI TruSleep™ овозможено за спиење, 180 минути вежбање секоја недела (овозможено GPS), овозможени се известувањата за пораки (50 СМС пораки, 6 повици и 3 аларми дневно), екранот е вклучен 30 минути на ден.
 2. Податоците од Huawei Lab може малку да се разликуваат, погледнете го вистинскиот производ.
 3. Платеното преземање за лица на часовникот не е поддржано на телефоните со iOS.
 4. Обратното полнење е достапно само за телефоните на Huawei кои поддржуваат обратно полнење.
 5. Функцијата работи само со апликацијата Huawei Health.
 6. Функцијата за споделување работи со апликација Huawei Health.
 7. Часовникот е во согласност со барањата на стандардот ISO 22810:2010, водоотпорност 5ATM (водоотпорен до 50 м) и може да се користи за водени активности во плитки води како базени или пливање во море.
  Не е погоден за употреба во топли тушеви, бањи, сауни (парни соби), нуркање, длабоко нуркање, нуркање со платформа, плакнење под висок притисок и други активности под висок притисок на вода, висока температура и влажност или вода со голема брзина.
  Кожните и металните ремчиња не се погодни за пливање и спортски активности кои бараат поголем труд и топлина, доколку е така, се препорачува носење друг тип ремени.
  Ве молиме посетете ја веб-страницата на Huawei за дополнителни информации за водоотпорноста. Отпорноста на вода не е постојана и заштитата може да се влоши поради секојдневното користење.
 8. iOS не поддржува синхронизирање на музика
 9. Оваа функција варира во зависност од земјите или регионите. За детали, посетете ја официјалната веб-страница на Huawei.
 10. Заситеноста со кислород (SpO2) е процентот од вкупниот волумен на хемоглобин врзан за кислородот во крвта, односно концентрацијата на кислородот во крвта.
 11. Оваа функција е достапна во одредени земји и региони.
 12. Податоците од тестот и резултатите од овој производ се само за информативни цели и не се наменети за дијагностичка или медицинска употреба. iOS не ја поддржува оваа функција.
 13. Корисниците треба да ги преземат соодветните апликации од трети лица од HUAWEI AppGallery за часовник. Оваа функција е достапна само во одредени земји и региони.
 14. За оваа функција е потребна најновата верзија на апликацијата Huawei Health. HUAWEI Assistant · TODAY е достапен во одредени земји и региони.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи