HUAWEI nova Y61

HUAWEI nova Y61 Key Vision
50 MP AI тројна камера1 丨 22.5 W HUAWEI SuperCharge2
Погледни го видеото
Пет нешта што ќе ги сакате
50 MP AI тројна камера1
HUAWEI nova Y61 Love the Camera
22.5 W HUAWEI SuperCharge2
HUAWEI nova Y61 Love the Charge
Извонреден ID дизајн
HUAWEI nova Y61 Love the Design
5000 mAh моќна батерија3
HUAWEI nova Y61 Love the Battery
Seamless AI Life
HUAWEI nova Y61 Love the EMUI 12
Дизајн
Целосно нов изглед и чувство

Со завршна обработка со ѕвезден ефект, телефонот доаѓа во три сјајни бои: Midnight Black, Sapphire Blue, и Mint Green. Деликатниот дизајн е лесен и за очите и за рацете.

HUAWEI nova Y61 Sapphire Blue
HUAWEI nova Y61 Mint Green
HUAWEI nova Y61 Midnight Black
Sapphire Blue
Mint Green
Midnight Black
Камера
HUAWEI nova Y61 Camera
HUAWEI nova Y61 Camera
50 MP главна камера1

Со F1.8 бленда за прикажување на секојдневните сцени во HD резолуција.

4 cm макро камера

Воодушевувачки минијатурни светови во фокус.

Камера за длабочина

Со прекрасни bokeh ефекти.

HUAWEI nova Y61 Camera
Осветлете ја ноќта

Само посочете, снимајте и задржете за да ја доловите привлечноста на улиците со неонски светла, со Super Night Shot RAW формат и уживајте во помал шум со поголема јасност.

HUAWEI nova Y61 Super Night Shot
Доловете ги сите моменти

Автоматски ја прилагодува блендата за да снима снимки од сцени во движење, на спортски настани и во секојдневниот живот, со AI SnapShot, што го користи ексклузивниот алгоритам за откривање движење на Huawei.

HUAWEI nova Y61 AI Snap Shot
Bokeh ефект со голема бленда

Заматете ја позадината за да го издвоите предметот, со главната камера од 50 MP на телефонот и камерата за длабочина од 2 MP.

HUAWEI nova Y61 Large Aperture
Light Painting можност

Снимете ги графитите, сообраќајните знаци, водата или дури и ѕвездените патеки, за вашиот свет да изгледа како спој на светлина и текстура.

HUAWEI nova Y61 Silky Water
Забавено движење/
Slow Motion

Снимајте движење со голема брзина со опцијата Slow Motion и прегледајте ги и најситните детали од кадрите.

Предно/
Задно снимање

Префрлете се помеѓу предната и задната камера по желба и уживајте во непрекинат поглед со беспрекорни транзиции.

Селфи фотографии
Креативни селфи фотографии
во неколку чекори
HUAWEI nova Y61 Front Camera
HUAWEI nova Y61 Beauty Mode
HUAWEI nova Y61 HDR
HUAWEI nova Y61 Front Camera
HUAWEI nova Y61 Beauty Mode
HUAWEI nova Y61 HDR
Селфи со предна камера

Селфи со предна камера од 5 MP.

Beauty Mode

Го средува тенот на кожата и додава ефекти со ВИ.

Front Super Backlight HDR

Ги подобрува сликите направени со задно осветлување, за јасни и светли портрети во различни услови на светлина.

Батерија
Гледај видео во време од 6 часа
со полнење од 30 минути4

Батеријата од 5000 mAh3 ви овозможува да ги гледате вашите омилени филмови, а сепак да имате доволно енергија за да го поминете денот. 22.5 W HUAWEI SuperCharge2 има Battery Safety Assistant5 и 20-Layer Battery Protection, што ви овозможува полнење за момент.

Полнете ја батеријата само 30 минути за4

Повици
Видео
Игри
Сурфање на интернет
HUAWEI nova Y61 Battery
Екран
Свилен
Нежен екран

Прилагодете ја осветленоста на екранот на посакуваното ниво со Smooth Screen Dimming Control и префрлете се на E-books Mode или Eye Comfort Mode, за да читате и прелистувате без да ги напрегате очите.6

HUAWEI nova Y61 Smooth Screen Dimming Control
HUAWEI nova Y61 Smooth Screen Dimming Control

Smooth Screen Dimming Control

HUAWEI nova Y61 Eye Comfort Mode
HUAWEI nova Y61 Eye Comfort Mode
HUAWEI nova Y61 Eye Comfort Mode

Eye Comfort Mode

HUAWEI nova Y61 E-books Mode
HUAWEI nova Y61 E-books Mode
HUAWEI nova Y61 E-books Mode

E-books

Smooth Screen Dimming Control
Eye Comfort Mode
E-books
8x ултра-висока
резолуција

Со прецизност на контрола на допир 8 пати над резолуцијата на екранот,7 секоја задача со допирање на екранот ќе биде успешна.

HUAWEI nova Y61-8 Times Resolution Touching
HUAWEI nova Y61 EMUI 12
Seamless AI Life
Super Device,
Smart Collaboration

Допри и повлечи за да се поврзат повеќе HUAWEI уреди со Super Device,8 или да гледаш видеа на голем екран додека звукот го слушаш на слушалки или звучници.

HUAWEI nova Y61 Superdevice
Додатоци за приспособени услуги

Креирајте го вашиот совршен распоред на почетниот екран и пронајдете го она што ви треба без мака.

HUAWEI nova Y61 Service Widgets
Внимателен и пристапен

Simple Mode ја зголемува содржината на екранот и го зголемува нивото на јачината на звукот, така што корисниците од сите возрасти можат удобно да пребаруваат.

HUAWEI nova Y61 Simple Mode
Се гледаме на MeeTime

MeeTime поддржува повеќе повици и уреди истовремено. Може да реализирате видео повици во висока резолуција, било кога и било каде.9

HUAWEI nova Y61 Y61 Meetime
MeeTime
  1. Максималниот излез на задната главна камера е 50 MP и може да се постигне само во режимот HIGH-RES. Ќе преовладуваат реалните излезни ефекти.
  2. 22.5 W е максималната моќност за полнење и може да се достигне само кога се користат посебниот полнач и кабелот HUAWEI SuperCharge од 22.5 W.
  3. Типичната вредност на батеријата е 5000 mAh, а нејзиниот номинален капацитет е 4900 mAh. Батеријата не се отстранува. Податоците се од лабораториите на HUAWEI.
  4. Податоците се од лабораториските тестови на Huawei, со поставена температура на 25 ± 1℃ и релативна влажност поставена на 45%-80% RH, со помош на полначот Huawei SuperCharge и кабелот за полнење што доаѓаат со производот и со телефонот наполнет во standby mode со исклучен екран. (За време на полнењето, температурата на вашиот телефон може малку да се зголеми, што е нормално.) Податоците за онлајн видеата се тестираат со YouTube. Податоците за игрите се тестираат со Mobile Legend: Bangbang. Вистинскиот век на батеријата може да варира во зависност од производот, навиките за користење и факторите на околината.
  5. Некои од функциите ќе се активираат само откако телефонот ќе се користи одреден временски период, што зависи од ажурирањата на софтверот.
  6. Овој производ не е уред за медицински третман и не е наменет за дијагностички и терапевтски цели.
  7. 8 пати се однесува на контролата на допирање со резолуција 5760 × 12800 во споредба со контролниот екран на допир со резолуција 720 × 1600. Податоците се од лабораториите на HUAWEI.
  8. Оваа функција е применлива само за одредени уреди на Huawei. Уредот треба да се најави на истиот HUAWEI ID, со овозможени Wi-Fi и Bluetooth. Уредите што претходно биле поврзани со вашиот телефон ќе бидат препознаени како доверливи уреди и ќе бидат наведени под Super Device. За повеќе информации за тоа кои модели на уреди и верзија на софтвер ја поддржуваат оваа функција, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei.
  9. Резолуцијата на видео повиците може да варира во зависност од мрежните услови. За повеќе информации за тоа кои модели на уреди ја поддржуваат функцијата MeeTime на конкретниот пазар, ве молиме контактирајте со службата за корисници на Huawei.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи