Phones

Извонреден дизајн, револуционерна фотографија
P Series
True-Form Dual-Matrix камера | 6.6" True-Chroma дисплеј, 120 Hz | Двоен HUAWEI SuperCharge, IP68
HUAWEI P50 Pro
HUAWEI P40 Pro
HUAWEI P40 Pro

Ултра Vision Leica Quad Камера, сензор од 1/1.28 инчи

Kirin 990 5G

Екран од 90 Hz, IP68

HUAWEI P40 Pro+
HUAWEI P40 Pro+

Пет Ultra Vision Leica Камери, 1/1.28 инчен сензор

Визионерска фотографија

Нано керамика, 90 Hz дисплеј, IP68

HUAWEI P40 lite
HUAWEI P40 lite

48 MP четири AI камери

4200 mAh батерија со HUAWEI SuperCharge 40 W

6.4" Punch HUAWEI FullView дисплеј

HUAWEI P40 lite E
HUAWEI P40 lite E

48 MP тројна AI камера

6.39 инчи HUAWEI Punch дисплеј

4000 mAh голема батерија

HUAWEI P smart 2021
HUAWEI P smart 2021

22.5 W HUAWEI SuperCharge

Голема батерија од 5000 mAh

48 MP MP Quad AI камера

HUAWEI P smart Z
HUAWEI P smart Z

6.59" екран со ултра целосно прикажување

Камера за селфи која автоматски се појавува

Двојна AI задна камера

Водете со водечките перформанси
Mate Series
5 nm Kirin 9000 5G SoC Chipset | Ultra Vision Cine камера и Selfie камера | Dual HUAWEI SuperCharge
HUAWEI Mate 40 Pro
8" FullView дисплеј на преклоп | Револуционерно мултитаскинг интерактивно искуство | Kirin 990 5G SoC
HUAWEI Mate Xs
Сопствен изглед, вие одлучувате
nova Series
Предна камера од 32 мегапиксели и задна Ultra Vision камера со 50 мегапиксели | 4K континуирано снимање видео со предна и задна камера | 7.77 mm Ултра тенок дизајн
HUAWEI nova 9
108 MP High-Res Camera | 66 W HUAWEI SuperCharge | Креативно Vlog искуство
HUAWEI nova 9 SE
HUAWEI nova 8i
HUAWEI nova 8i

64 MP AI Quad камера

66 W HUAWEI Суперполнење

6.67" HUAWEI екран без рабови

HUAWEI nova 5T
HUAWEI nova 5T

48 MP пет AI камери

Kirin 980 7nm мобилен AI чипсет

6.26" 2340 x 1080 FullView дисплеј

Запознајте се што ви треба
Y Series
екран со предна камера на средината во горниот дел* од 6.09” | 13 MP / 8 MP камера* | 32 GB ROM
HUAWEI Y6 2019
HUAWEI Y6p
HUAWEI Y6p

5000 mAh моќна батерија

13 MP тројна камера

64 GB меморија за складирање

HUAWEI Y5p
HUAWEI Y5p

5.45" HUAWEI FullView дисплеј

32 GB меморија

3020 mAh батерија

Уживајте повеќе заедно
„Пристап до сеопфатен и уникатно искуство за пребарување“.
Лесно пренесување на телефоните HUAWEI.
Уживајте во ексклузивна содржина на апликацијата, локални активности и специјални понуди.
Уживајте во беспрекорната соработка помеѓу вашиот телефон и лаптоп HUAWEI.
Споделувањето и уредувањето меѓу уредите ви помагаат да ја ослободите креативноста.