HUAWEI WATCH FIT 2

1.74-inch HUAWEI FullView дисплеј |
Bluetooth повици | батерија што трае 10 дена

huawei watch fit 2 smart watch
huawei watch fit 2 match styles

6 нешта што ќе ги сакате

huawei watch fit-2 fullview display

1.74-инчу HUAWEI
FullView дисплеј

huawei watch fit 2 bluetooth calling

Bluetooth
повици

huawei watch fit 2 All Day Health Management

Целодневно следење
на
здравјето

huawei watch fit 2 10 days battery

Батерија
што трае
10 дена

huawei watch fit 2 quick workout animations

Анимации
за брз
тренинг

huawei watch fit 2 spo2 monitoring

Компатибилен
со iOS
и Android

Дозволува да бидете слободни

Со својот AMOLED дисплеј од 1.74 инчи, врамен до совршенство со ултра тесни рамки, HUAWEI WATCH FIT 2 ви го дава токму она што ви треба со само едно подигнување на зглобот. Од вежбање до дојдовни повици, сè е поставено со леснотија и на природен начин.

huawei watch fit 2 amoled fullview display

однос тело-екран2

72.2%

поголем екран2

18.6%

Носете го срцето на вашиот ракав

HUAWEI WATCH FIT 2 доаѓа со креативни AOD дизајни за сите негови прекрасни лица3, а Watch Face Store го олеснува создавањето стилови што зборуваат за вас. Бројчаникиот има ризница од секојдневни функции, така што вашиот приспособен стил доаѓа во практично пакување.

huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face
huawei watch fit 2 colorful watch face

Стилизирајте го часовникот со вашите омилени ремени

Active Edition нуди цврсто решение на раката што ја смирува кожата, додека модерната кожа на Classic Edition импресионира со својата фина текстура. И да не ја заборавиме минималистичката метална форма на Elegant Edition, која обезбедува уникатна привлечност што буквално блеска. Со седум бои и три материјали за избор, почестете го вашиот зглоб со гардеробата што ја заслужува!

huawei watch fit 2 silicone strap

Active
Edition

Sakura Pink

Isle Blue

Midnight Black

huawei watch fit 2 leather strap

Classic
Edition

Moon White

Nebula Gray

Допри за префрлување

Поставете слика од телефонот како лице на часовникот, префрлајќи ја само со допир5, и прикажете цели слики на привлечниот квадратен екран. Потоа, продолжете да допирате за да соберете уште повеќе животни моменти на екранот.

huawei watch fit 2 customized watch face
huawei watch fit 2 customized watch face
huawei watch fit 2 customized watch face huawei watch fit 2 customized watch face

Батерија што
долго трае

Целосното полнење на вашиот часовник овозможува до 10 дена типична употреба или 7 дена честа употреба6, што значи дека можете да слушате без ограничувања и да го живеете животот во потполност, без да изгубите сон! Можете дури и да добиете цел ден користење со само 5-минутно полнење7

huawei watch fit 2 10-day battery life
huawei watch fit 2 10-day battery life

10-дневно

траење на батеријата
при нормално користење.6

7-дневно

траење на батеријата
при тешка употреба.6

Останете поврзани
и во движење

HUAWEI WATCH FIT 2 не е само часовник; тоа е вашиот искрен комуникациски центар, со поддршка за повици преку Bluetooth8, брзо враќање на пораки9, и префрлени контакти! Каде и да одите, можете да бидете спокојни знаејќи дека вашите повици доаѓаат до вашиот зглоб и можете да ги одговорите или одбиете.

huawei watch fit 2 bluetooth calling
huawei watch fit
huawei watch fit 2 assistant today screen

Лизгајте надесно,
за лесна и пристапна услуга

huawei watch fit 2 assistant today screen

Лизгањето надесно ве носи до екранот на HUAWEI Assistant∙TODAY, што го прикажува времето или музиката. Можете дури и да го користите овој гест за да го вклучите Voice Assistant,10 за вистински беспрекорен пристап.

huawei watch fit 2 message reminder

Навремени
известувања

huawei watch fit 2 message reminder

HUAWEI WATCH FIT 2 е асистент за секојдневниот живот од вашите соништа, што ве одржува приклучени со известувања во реално време, дури додека ги синхронизирате пораките и е-поштата од вашиот телефон.

huawei watch fit 2 voice assistant

На ваша
заповед

huawei watch fit 2 voice assistant

Вашата желба е заповед - само кажете што ви треба, а вашиот часовник ќе се погрижи за останатото, од поставување аларм, до проверка на времето или фотографирање!11 Повлечете надесно на екранот на HUAWEI Assistant∙TODAY и притиснете го копчето Voice Assistant или притиснете го копчето Home 1 секунда, за да го активирате Voice Assistant,10 и завршувајте ги обврските во движење.

huawei watch fit 2 independent music playing

Слушајте без
граници

huawei watch fit 2 independent music playing

HUAWEI WATCH FIT 2 поддржува плејбек на музика12, плејлисти што можете да ги поставите во апликацијата на телефонот и да одговараат на одредени тренинзи - за да бидете во елемент дури и кога телефонот не ви е при рака!

Ве движи

Со ексклузивни фитнес анимации и гласовно загревање за 7 најчести вежби,13 како трчање, возење велосипед и пливање, можете да го извлечете најдоброто од секој тренинг.

huawei watch fit 2 exercise motivation
huawei watch fit 2 warm ups animation

Загревање
пред трчање

Загрејте се пред да започнете, со следење на водичот преку анимација на вашиот часовник, за да го спремите вашето тело и дух за тренинг.

huawei watch fit 2 real time running data

Податоци за трчањето
во реално време

Часовникот ги следи отчукувањата на срцето и ја прикажува зоната на отчукувања на срцето, истовремено обезбедувајќи аудио сигнали во реално време. Податоците за трчање (растојание, темпо, отчукување на срцето во реално време и друго) се читаат на глас на секој километар, а паметниот придружник е при рака во текот на целата сесија, за да ве информира додека трчате.

huawei watch fit stretch animation

Истегнување по трчање

Следете ги анимираните водичи по вашите трчања за да ги истегнете и опуштите мускулите, да ги максимизирате перформансите додека избегнувате непотребно оптоварување на телото.

huawei watch fit 2 get-up reminder

Седите предолго?
Станете!

HUAWEI WATCH FIT 2 може да ја следи вашата активност во одредени временски периоди и да обезбеди звучни анимации со допир што ќе ви помогнат да се истегнете ако седите премногу долго.

huawei watch fit 2 97 workout modes

Истражете нови активности,
со 97 режими за вежбање

97 режими на вежбање ви ги даваат сите алатки што ви се потребни за да останете активни и ангажирани, со следење на сите ваши трчања, возења и екскурзии.

huawei watch fit 2 activity records

Најдобриот партнер
за трчање

Часовникот е и личен тренер на вашиот зглоб, синхронизирајќи персонализирани планови за тренинг што се засноваат на вашите податоци за трчање во апликацијата Huawei Health. Паметните метрики како што се индексот на сила на трчање и оптоварувањето на тренингот, го земаат предвид растојанието, отчукувањата на срцето и темпото за да ви дадат извонреден увид и да ве одведат во незапирлив ритам за трчање.

huawei watch fit 2 gps tracking

Одете подалеку, а сепак бидете безбедни

Со поддршката за сателитски системи GPS, Beidou, GLONASS, Galileo и QZSS и посилни перформанси против пречки, часовникот ќе ги следи вашите тренинзи на отворено, за да можете да ја истражувате околината без страв дека ќе се изгубите. Сосема новата функција за следење на рути генерира рути за вашите тренинзи, што може да се споделат со пријателите со притискање на едно копче.

Сенаменска функција -
здравствен менаџер

HUAWEI WATCH FIT 2 обезбедува паметни функции на високо ниво за управување со вашето здравје, вклучувајќи SpO2, отчукувања на срцето, спиењето и следење на стресот.

huawei watch fit 2 health manager
huawei watch fit 2 healthy living management

Здравиот живот
е уште полесен

Овој часовник ви помага да напредувате на секој начин, со внимателно време за спиење, будење, хидратација и активност, како и приспособени дневни потсетници за задачи, што може да се постават во апликацијата Huawei Health. Ќе откриете дека секој ден со вашиот HUAWEI WATCH FIT 2 е нова шанса да го надополните телото, умот и душата.

huawei watch fit 2 heart rate monitoring

Точно следење
на отчукувањата
на срцето

HUAWEI WATCH FIT 2 постојано го следи пулсот, без разлика дали седите, лежите или се движите. Часовникот ќе испраќа проактивни предупредувања штом ќе открие дека вашиот пулс во мирување е превисок или премногу низок,14 земајќи го предвид здравјето на вашето срце и ви дава неспоредлив душевен мир.

huawei watch fit 2 oxygen saturation detection

Целодневно следење на SpO2

SpO2 е клучен индикатор што обезбедува увид во респираторното, метаболичкото и циркулаторното здравје. Часовникот има високопрецизен SpO2 монитор1 што работи беспрекорно во секое време и испраќа потсетници во реално време секогаш кога нивото на SpO2 ќе ви падне премногу ниско - за да ви помогне да ги намалите главоболките во младоста и да ви го расчисти умот.

huawei watch fit 2 cycle tracker

Следење на менструалниот циклус
синхронизиран само за вас

Часовникот е опремен со функцијата Календар на циклуси, управувана од податоци што го олеснува следењето на вашиот менструален циклус и подобро разбирање на потребите на вашето тело. Кога ќе ви се приближи овој период, часовникот ви испраќа паметни потсетници однапред, за никогаш да не бидете изненадени.15

huawei watch fit 2 sleep monitoring

Спијте мирно

Алгоритмот HUAWEI TruSleep™ 2.0 на часовникот продолжува да се раздвижува, дење и ноќе, долго откако ќе заспиете. HUAWEI TruSleep™ може да идентификува шест вообичаени проблеми со спиењето и да обезбеди повеќе од 200 совети засновани на податоци за тоа како да го подобрите вашиот сон! Значи, без разлика дали станува збор за 20-минутна дремка или 8 часа сон, можете да бидете мирни знаејќи дека вашиот одмор е заслужен.

huawei watch fit 2 pressure monitoring

Сега е сѐ
полесно

HUAWEI TruRelax™ алгоритмот го следи вашето ниво на стрес во текот на денот и обезбедува смирувачки вежби за дишење што ќе ви помогнат да се опуштите секогаш кога стресот ќе го извлече најдоброто од вас.

HUAWEI WATCH FIT 2
Поврзете се со вашиот телефон
Апликацијата HUAWEI Health е компатибилна со уредите со Android и iOS. Кликнете на копчето подолу и научете како да се поврзете со вашиот паметен телефон.
HUAWEI Watch 3 series HUAWEI Health App
HUAWEI Watch GT 3 health app
Кој часовник
би го сакале?

HUAWEI WATCH FIT 2

HUAWEI WATCH FIT

HUAWEI WATCH FIT mini

HUAWEI WATCH GT 2 Pro

HUAWEI WATCH FIT new

HUAWEI WATCH GT 3 46mm/42mm
Големина на екран

1.74 инчи

1.64 инчи

1.47 инчи

1.64 инчи

Материјал

Издржлив полимер / алуминиумски материјали за предна страна, Издржливи полимерни материјали за задна страна

Издржлив полимер / Нерѓосувачки челик за предна страна, Издржливи полимерни материјали за задна страна

Светло златен алуминиум за предна страна, Издржливи полимерни материјали за задна страна

Издржлив полимер

Bluetooth повици

Да

Не

Не

Не

Музика

Да

Не

Не

Не

Враќање на пораки

Да

Не

Не

Не

Поврзување со bluetooth слушалки

Да

Не

Не

Не

Здрав живот

Да

Не

Не

Не

Копче за вклучување камера

Да

Не

Не

Не

Компас

Да

Не

Не

Не

Лице за часовник AOD

Да

Не

Не

Не

Индекс на способност за трчање

Да

Не

Не

Не

Водич за истегнување

Да

Не

Не

Не

Пат назад

Да

Не

Не

Не

 1. Заситеноста со кислород (SpO2) е пропорција на хемоглобин заситен со кислород во однос на вкупниот хемоглобин во крвта, т.е. концентрацијата на кислородот во крвта во крвта. Податоците и резултатите од мониторингот се само за референца и не треба да се користат за дијагностички или медицински цели.
 2. Областа за гледање е 18.6% поголема од онаа на HUAWEI WATCH FIT. Податоците доаѓаат од лабораториите на HUAWEI и може да се разликуваат од вистинската област за гледање.
 3. Лицата на часовникот може да се преземат од продавницата на HUAWEI Watch Face, а некои дизајни треба да се купат посебно. Оваа функција е достапна во избрани земји и региони.
 4. Link е суштински додаток за корисниците на Active Edition кои го купуваат ременот HUAWEI EasyFit (20 mm). Оваа функција може да се разликува во зависност од земја или регион. За детали, погледнете ја официјалната веб-страница на HUAWEI.
 5. Фотографиите направени на мобилен телефон може да се постават како лица на часовникот преку апликацијата Huawei Health, или преку OneHop за лица на часовникот. Функцијата OneHop за часовници е поддржана само на мобилните телефони HUAWEI што поддржуваат NFC и работат со EMUI 11 или понова верзија. Active Edition не поддржува OneHop за часовници. Оваа функција е достапна само во одредени земји и региони.
 6. Вообичаена употреба: 10 дена. Се користат стандардните поставки, 30 минути Bluetooth повици неделно, 30 минути музика неделно, овозможено е следењето на отчукувања на срцето и следење на спиењето, 30 минути вежбање неделно, овозможени се известувања (50 СМС пораки, 6 повици и 3 аларми дневно), а екранот се вклучува 200 пати дневно.
  Честа употреба: 7 дена. Се користат стандардните поставки, 30 минути Bluetooth повици неделно, 30 минути музика неделно, овозможено е следењето на отчукувања на срцето и HUAWEI TruSleep™, 60 минути вежбање неделно, овозможени се известувања (50 СМС пораки, 6 повици, и 3 аларми дневно), а екранот се вклучува 500 пати дневно.
  Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Вистинската употреба може да варира во зависност од разликите во производите, корисничките навики и променливите на околината.
 7. Податоците за полнење доаѓаат од лабораториските тестови на HUAWEI спроведени во контролирани средини со поставена температура од 25 ± 1 °C и релативна влажност од 45% - 80%. Уредот се полнеше почнувајќи од 3% ниво на батерија, во состојба на подготвеност и со исклучен екран во текот на целиот процес. Податоците може да варираат во зависност од поединечниот производ, навиките за користење и факторите на околината.
 8. Оваа функција е поддржана само кога часовникот е поврзан со паметен телефон.
 9. Брзите одговори на SMS се поддржани само на мобилни телефони со Android 7.0 или понова верзија.
 10. Voice Assistant е поддржан само на мобилните телефони HUAWEI со EMUI 10.1 или понова верзија, а кои ја имаат инсталирано најновата верзија на апликацијата Huawei Health (ве молиме ажурирајте го EMUI на најновата верзија, бидејќи броевите на под-верзијата за различни модели на мобилни телефони може да се разликуваат). Оваа функција не е поддржана на уредите со iOS и е поддржана само во одредени земји и региони.
 11. Далечинскиот shutter е поддржан само на мобилните телефони на HUAWEI со EMUI 8.1 или понова верзија. Оваа функција не е поддржана на уреди со iOS.
 12. iOS не поддржува синхронизација на музика. Оваа функција (Зачувај до 5000 песни) е достапна преку OTA ажурирања.
 13. 7-те стандардни режими на вежбање се како што следува: Трчање на отворено, трчање внатре, возење велосипед на отворено, возење велосипед внатре, пливање во базен, пливање во отворена вода и скокање со јаже.
 14. Оваа функција може да се овозможи со одење до Уреди > Следење на здравјето > Континуирано следење на отчукувањата на срцето во апликацијата Huawei Health.
 15. Оваа функција е достапна само во одредени земји и региони.
 16. Ниту една од горенаведените карактеристики не е наменета за медицинска употреба, дијагноза, третман, лекување или спречување на која било болест. Сите податоци и мерења треба да се користат само за лична референца.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи