HUAWEI WATCH FIT

huawei watch fit-smart watch

1.64" Vivid AMOLED дисплеј | Quick-Workout Анимации | 10 дена траење на батеријата1

'Global Media High Star'
Оцени и Награди

 • HUAWEI Freelace Pro- pro-high star ratings and awards

 • HUAWEI Freelace Pro- pro-high star ratings and awards

'Global Media High Star' Оцени и Награди

 • HUAWEI Freelace Pro- pro-high star ratings and awards
 • HUAWEI Freelace Pro- pro-high star ratings and awards

Повеќе можности на Вашиот
рачен зглоб

Одликувајќи се со прекрасен правоаголен AMOLED дисплеј со 1.64" и 280 x 456 HD резолуција,2 HUAWEI WATCH FIT овозможува ултра јасно и широко искуство во гледањето. Автоматското прилагодување на светлината нуди подобро гледање на сончева светлина, додека шесте Always-On3 изгледи на часовникот овозможуваат да го истакнете вашиот личен стил и расположение во текот на денот.
huawei watch fit-amoled display

1.64 инчен дисплеј

2.5D заоблено стакло

70% сооднос на екранот со телото

280 x 456 HD резолуција

326 PPI

16.7 мега бои

Освежи го твојот секојдневен стил

Персонализирање на часовникот со цел да одговара на вашиот секојдневен изглед со разни шарени изгледи4. Дополнително на официјалните, има огромен број прекрасни изгледи за часовници во Watch Face Store од кои можете да изберете. Исто така, можете да ја направите уникатен изглед со која било фотографија од вашиот мобилен уред .5
huawei watch fit-amoled display
huawei watch fit-colorful watch face
huawei watch fit-colorful watch face
huawei watch fit-colorful watch face
huawei watch fit-colorful watch face
huawei watch fit-amoled display
huawei watch fit-colorful watch face
huawei watch fit-amoled display
huawei watch fit-colorful watch face

Прилагоден
за вас

Сега функциите што ви се важни може лесно да се прилагодат. Она за што најмногу се грижите, како времето, срцевиот ритам, чекорите, траењето на батеријата и други, можат слободно да бидат избрани и поставени на соодветна позиција според вашите навики на гледање.6
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
 • huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
  huawei watch fit-customizable watch face
huawei watch fit-colorful watch face
huawei watch fit-colorful watch face

Каков стил и да посакате

Текстурираната мат рамка на часовникот совршено се спојува со разнобојните и меки ремени за врвен и цврст дизајн. HUAWEI WATCH FIT ви носи софистициран и трендовски изглед .
huawei watch fit-id design
huawei watch fit-id design
huawei watch fit-id design
huawei watch fit-id design
Sakura Pink Mint Green Cantaloupe Orange Graphite Black
huawei watch fit-match your style
huawei watch fit-match your style
huawei watch fit-match your style
huawei watch fit-10 days battery life

Полесен дизајн,
подолг век на траење на батерија

Неверојатно тенкиот и лесен HUAWEI WATCH FIT ги надгради перформансите на батеријата во само 21 грам,7 што го прави совршен придружник за целиот ден. Одликувајќи се со двојна архитектура на чипсетот и алгоритми за заштеда на енергија, овој часовник може да работи и 10 дена. А со технологијата за брзо полнење, часовникот може да се наполни за само 5 минути.8

Приватен тренер

Започнете со тренинг во секое време со HUAWEI WATCH FIT и ослободете се од пребарување видеа за демонстрација. Овој часовник обезбедува 12 видови на анимирани брзи тренинзи9 како Вежбање дома, Истегнување на целото тело, вежби за стомачни мускули и вклучува 44 стандардни демонстрации за движење. Искористете го слободното време како паузи за кафе или викендот за да бидете во форма со овојпаметен часовник.

96 Режими за вежбање

HUAWEI WATCH FIT обезбедува прецизни и навремени мерила за вежбање за 11 режими на професионален спорт вклучувајќи трчање, пливање и возење велосипед. 85-те режими на сопствено вежбање ви овозможуваат да го ослободите вашиот потенцијал, без разлика дали сакате јога или тренинг со висок интензитет, часовникот исто така ги следи отчукувањата на срцето во реално време, калориите и времетраењето на тренингот.
huawei watch fit-96 workout modes
huawei watch fit-96 workout modes
huawei watch fit-96 workout modes
huawei watch fit-96 workout modes

Пронајди го твојот
најдобар ритам

Со вграден GPS сензор, 5ATM10, алгоритам за отчукување на срцето со AI и иновативни сензори, HUAWEI WATCH FIT е дизајниран за сите начини на кои вежбате. Овој часовник ви помага да тренирате подобро, обезбедувајќи метрика во реално време, проценки на ефектите од научен аспект и професионално водство.
huawei watch fit-gps tracking

Паметен партнер за вежбање,
Напредна метрика

HUAWEI WATCH FIT е во состојба да го детектира почетокот на тренингот, да го препознае типот на тренингот и да ве потсети да започнете да го следите.11 Без разлика дали трчате или пливате, HUAWEI WATCH FIT може да ги следи потребните точни метрики за вежбање. Откако ќе завршите, можете да видите подетални информации, професионална анализа и научни факти во HUAWEI Health App.
huawei watch fit-smart workout recognition
huawei watch fit-smart workout recognition

Бидете мотивирани
секој ден

HUAWEI WATCH FIT го следи вашиот напредок во текот на цел ден и ве потсетува да станувате од време на време за да спречите претерано седење. Часовникот го бележи вашиот дневен број на чекори, активни часови и периоди на активности со среден до висок интензитет во три шарени кругови и ви обезбедува чувство на успешност кога ги завршувате.
huawei watch fit-exercise motivation

24-часовно следење
на срцевиот ритам

Благодарение на технологијата за следење на отчукувањата на срцето, HUAWEI TruSeen ™ 4.0, овој паметен часовник може точно да го следи срцевиот ритам во реално време во текот на денот, а дури и кога спиете. Навремено откријте дали срцевиот ритам го надминува нормалниот опсег и испратете потсетник за да ви обезбеди целосна здравствена заштита.12

Replayhuawei watch fit

Откривање на сатурација
на кислород13

Ниското ниво на сатурација на кислород во крвта (SpO2) може да резултира со здравствени проблеми. Обидете се да го носите HUAWEI WATCH FIT и започнете со откривање на SpO2 со едноставен допир. За само неколку секунди, тој точно ќе ги покаже податоците и ќе ви даде препорака да обрнете внимание на вашето здравје.

Replayhuawei watch fit

Подгответе се за
посебни денови

Водете сметка за вашите менструални циклуси14 и проценете го датумот на овулација со овој паметен часовник. HUAWEI WATCH FIT може да ви испрати потсетници според записите и да ви помогне да се подготвите за посебните денови.
huawei watch fit-menstruation cycle tracking

Подобро следење на спиењето

Врз основа на срцевиот ритам и технологијата за следење на спиењето HUAWEI TruSleep™ 2.0, овој часовник е способен прецизно да ја сними состојбата на вашиот сон и да го анализира вашиот квалитет на спиење, како и да обезбеди 200+ научни совети15 за подобрување на квалитетот на спиењето.
huawei watch fit-sleep monitoring

Ослободете се од стресот

Технологијата HUAWEI TruRelax и алгоритмот за целодневно следење на стресот можат ефикасно да ги следат нивоата на стрес за да проверат дали се чувствувате напнати.16 Обидете се да ги следите предложените вежби за дишење за да го намалите стресот.
huawei watch fit-stress tracking
HUAWEI Health Download

Превземи

Превземи ја апликација Health од HUAWEI AppGallery веднаш и погледни како можеш да започнеш ново поглавје во Вашиот живот.

Инсталирај веднаш

Инстант
потсетник за
пораки

Обезбедувајќи навремени потсетници за СМС пораки, дојдовни повици, настани во календарот и други апликации на социјалните медиуми, HUAWEI WATCH FIT ви овозможува повеќе да не пропуштате важни работи.
huawei watch fit-message reminder

Личен асистент

Може да имате подобра контрола врз музиката16, да фотографирате од далечина17 или да го пронајдете телефонот со овој паметен часовник. Може да користите и други функции како што се Weather, Alarm, Timer, Stopwatch, Flashlight.
huawei watch fit-personal assistant
×

HUAWEI Health е интегрирана апликација за податоци и услуги за апликации на Huawei производи што се носат.

За Android Телефони:

Исталирајте сега

За IOS Телефони:

Пребарајте "HUAWEI Healse" во APP Store и превземете ја последната верзија.