HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Key Vision
HUAWEI WATCH GT 3 Pro има извонредна изработка и естетика, достигнувајќи ги врвните критериуми за здравје и фитнес, па дури и до откривање на неистражени води.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Key ID
Титаниумско тело
Бројчаник од сафир3
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium High Grade Material
Траење на батеријата
од 2 недели,
30% побрзо полнење
Целосно нова
функционалност
на ЕЦГ1
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium ECG
Компатибилни со
iOS и Android
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Compatibile with iOS and Android
Отпорност на вода до ниво на нуркање

слободни нуркања
до 30 метри

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Workout Mode
Обвиени
со шарм
Титаниумското куќиште на часовникот е местото каде спортскиот стил се среќава со деловниот, со јасни линии и контури што предизвикуваат нови сензации и кажуваат многу за вашиот стил.
Куќиште од титаниум, со прецизно исечени рабови и агли.Бројчаник од сафир,3 издржлив и отпорен на гребење.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Sequence Frame 1
Титаниумската ротирачка круна, трепка и светка со секое вртење на зглобот.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Sequence Frame 2
Нанокристален керамички заден дел, удобноста на кожата е на прво место.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Sequence Frame 3
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium SKU
Титаниумски ремен4
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium SKU
Црн, флуороеластомерен ремен4
Сигурни перформанси во темнина Шарените флуоресцентни дизајни на часовникот секогаш блескаат, дури и навечер, што овозможуваат да сте во тек со сите известувања, само со еден поглед. Подигнете го зглобот за да ги видите сите најважни информации, со живописниот дизајн за часовникот - Always On Display (AOD).
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Dials
Титаниумски ремен4
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Dials
Црн, флуороеластомерен ремен4
Сигурни перформанси преку ден Приспособете го дизајнот на вашиот часовник со фотографии од Галерија или изберете од огромниот број дизајни достапни за преземање,5 пронајдете го вашиот стил што го оживува неверојатниот AMOLED екран!
Следете го вашето здравје HUAWEI WATCH GT 3 Pro го носи целокупното управување со здравјето на ново ниво и поддржува цела низа паметни функции, вклучително и следење на отчукувањата на срцето, SpO2, спиење и стрес, за да останете проактивни и информирани за вашето здравје.
ЕЦГ анализа, која не пропушта ниту едно отчукување на срцето2 Апликацијата ЕЦГ располага со модул со сензор за ЕЦГ со високи перформанси кој нуди едноканални ЕЦГ мерења, анализа во реално време, синусен ритам и атријална фибрилација*. На овој начин останувате информирани и проактивни за сериозните ризици по здравјето на вашето срце. Напредната технологија на електроди го прави ЕКГ-сигналот појасен и попрецизен со додавање на електроди обложени со PVD на заоблениот, проѕирен сафирен грб на паметниот часовник, што резултира со удобно, цврсто вклопување на кожата. Само допрете ја електродата 30 секунди која се наоѓа од страна на паметниот часовник, а резултатот во реално време ќе се прикаже на часовникот по мерењето. *Оваа апликација не е медицински уред. Податоците добиени за време на употребатана оваа апликација се само за референца и не треба да се користат за медицински истражувања, дијагнози или третмани. Ве молиме внимателно прочитајте ги упатствата за употреба.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Health ECG
Паметно следење на отчукувањата на срцето,
со информации во реално време
HUAWEI TruSeen™ 5.0+ технологијата за следење на отчукувањата на срцето распоредува осум фотоелектрични сензори во формација на прстен, за снимање на подобрени сигнали. Сосема новиот алгоритам ги филтрира пречките, за прецизно следење на срцевите откчукувања. Можете дури и да го следите вашиот пулс 24/7, со известувања во реално време секогаш кога пулсот ќе се зголеми или намали.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Heart Rate
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Heart Rate
Со SpO2 мерењата, овозможени од HUAWEI TruSeen™ 5.0+ технологијата за следење на отчукувања на срцето,7 можете да бидете сигурни дека кога станува збор за HUAWEI WATCH GT 3 Pro, грижата е на прво место!
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Health SPO2 Analysis
Партнер кој се грижи за здравјето 24/7
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Sleeping Management
HUAWEI TruSleep™ 2.0 алгоритмот за следење на спиењето ги идентификува клучните состојби на спиење, со резултати за квалитет на спиењето и персонализирани совети за тоа како да го добиете најдобриот ноќен одмор.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Presure Management
Следењето на стресот8 е тука за да ги следи и управува со сите дневни искушенија и вознемирувања, со смирувачки вежби за дишење кои ќе ви помогнат да ги тргнете тие мисли.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Daily Goals
Задачи за проверка на здравиот живот9 - вашата благосостојба нека биде задоволувачки процес ориентиран кон целта, од спиење до пиење вода до вежбање - и многу повеќе!
Истражете нови,
подводни чуда
HUAWEI WATCH GT 3 Pro доаѓа со 5 ATM оценкa за отпорност на вода и издржа неверојатни 200 циклуси на притисок на водата, така што поддржува слободни нуркања до 30 метри, што го прави совршен придружник за сите ваши подморски авантури.6
Нурнете во безбедни води
Часовникот прикажува податоци за нуркање во реално време, вклучувајќи ја брзината, длабочината и времетраењето на нуркањето.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Diving Data
Има поставки за херметички безбедносни потсетници, како што се потсетници ако нурнувате премногу длабоко или премногу долго.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Diving Warning
Бидете подготвени
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Diving Traning
Часовникот е способен да снима податоци за нуркање, како што се времетраењето и длабочината, следејќи го вашиот напредок. Режимот за вежбање на апнеа го снима пулсот, времетраењето на задржувањето на здивот и времето на контракција на дијафрагмата, за да помогне да се зголеми задржувањето на здивот, така што ќе бидете подобро подготвени за подводните предизвици.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium 100+ Sport Mode HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium 100+ Sport Mode
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium 100+ Sport Mode
100+ опции за вежбање
Со повеќе од 100 тренинзи за избор - трчање, возење велосипед, планинарење, пливање во затворен простор, скијање и повеќе - можете да тргнете на отворен пат или да испробате нова патека, само со еден допир на екранот! Метриката за трчање водена од податоци, вклучувајќи индекс на способност за трчање, притисок за тренирање и оптоварување на тренинг, како и совети, ви помагаат да ги максимизирате перформансите без да го преоптоварувате вашето тело, а рутите за трчање имаат можност да се споделат.!
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Golf Traning Mode
Станете професионалец во голфЧасовникот ги снима професионалните податоци на вашето движење при голф, како што се брзината, темпото, времето, и обезбедува режим на опсег што го следи ова движење до последниот детаљ, со практични демо снимки и совети за да ја подобрите техниката за голф!
Повеќе забавни опции
Силното траење на батеријата и брзото полнење го подготвува вашиот часовник за работа, кога и да ви треба. Часовникот има 30% зголемена брзина на полнење и ви овозможува да полните 25% за 10 кратки минути или 100% за само 85 минути,10 и може да го носите до 14 дена11 пред да треба да го полните повторно!
14дена
траење на батеријата
за типична употреба11
8дена
траење на батеријата
за честа употреба11
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Wireless Charge And Battery Life
Изобилство од апликации од трети лица12 достапни за преземање преку Watch AppGallery, сѐ што ви треба може да добиете само со едно движење на зглобот.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium App Market
Одговорете на Bluetooth повиците директно на вашиот часовник. Одговарајте и одбивајте ги дојдовните повици, испраќајте приспособени брзи одговори и прегледувајте повици, за да останете во тек дури и кога телефонот не ви е при рака.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium BT Calling
Слушајте во движење. Часовникот може да синхронизира плејлисти од вашиот телефон и сам да ги пушти омилените песни за време на вежбањето.13 Затоа, ставете Bluetooth слушалки и движете се.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Music
Часовникот се поврзува со паметни уреди. Од уреди на Huawei, до телефони со iOS и Android,14 HUAWEI WATCH GT 3 Pro ќе работи беспрекорно од вашиот зглоб.
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium Multi Devices Support
HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanium
Конектирајте се со вашиот телефон
Апликацијата HUAWEI Health е компатибилна и со уредите со Android и со iOS. Кликнете на копчето подолу и прочитајте како да се поврзете со вашиот паметен телефон!
HUAWEI Watch 3 series HUAWEI Health App
HUAWEI Watch GT 3 health app
Кој часовник
би го сакале?

HUAWEI WATCH GT 3 Pro (46 mm)

HUAWEI WATCH GT 3 Pro (43 mm)

HUAWEI WATCH GT 2 Pro

HUAWEI WATCH GT 3 46 mm / 42 mm

Преден дел

Титаниум

Керамика

Титаниум

Нерѓосувачки челик

Заден дел

Керамика

Керамика

Керамика

Пластика

Ремен

Титаниум / Кожа / Флуороеластомер

Керамика / Кожа

Кожа / Флуороеластомер

Нерѓосувачки челик / Милански начин на изработка на ремен / Кожа / Флуороеластомер

Материјал на дисплеј

Сафирно стакло

Сафирно стакло

Сафирно стакло

Горила стакло

Резолуција

466 x 466

466 x 466

454 x 454

466 x 466

GPS

Двоен-опсег, Пет-системи GNSS

Двоен-опсег, Пет-системи GNSS

Еден-опсег, Два-системи GNSS

Двоен-опсег, Пет-системи GNSS

Следење на
отчукувањата на срцето

HUAWEI TruSeen™ 5.0+

HUAWEI TruSeen™ 5.0+

HUAWEI TruSeen™ 4.0+

HUAWEI TruSeen™ 5.0+

Траење на батеријата

До 14 дена

До 7 дена

До 14 дена

До 14 / 7 дена

Оценка за вода

Нуркање (до наведената длабочина во метри)

Нуркање (до наведената длабочина во метри)

5 ATM, Пливање

5 ATM, Пливање

Мерење на млечна
киселина

Да

Да

Не

Не

Режим на слободно нуркање

Да

Да

Не

Не

Управување со
женски циклус 2.0

Да

Да

Не

Не

Одговор на порака

Да

Да

Не

Да

Сензор за температура
на кожа

Да

Да

Не

Да

Повик преку Bluetooth

Да

Да

Да

Да

 1. Апликацијата ЕЦГ е наменета за употреба на лица постари од 18 години и не треба да се користи за никакви дијагностички цели. Апликацијата ЕЦГ не може да дијагностицира срцеви заболувања или да препознава знаци на срцев удар. Корисниците не треба да ги толкуваат резултатите или да преземаат клинички мерки без консултација со квалификуван здравствен работник. Пред да ја користите апликацијата ЕЦГ, внимателно прочитајте ги упатствата.
 2. Апликацијата ЕЦГ не е наменета да ги замени традиционалните методи на дијагноза или третман од квалификуван медицински професионалец. Ако мислите дека ви треба итна медицинска помош, веднаш контактирајте ги локалните служби за итни случаи за дијагноза и упатување.
  НЕ менувајте ги вашите лекови или дози без претходно да се консултирате со вашиот лекар.
  Се согласувате да ја користите оваа ЕЦГ апликација во согласност со сите Вам достапни упатства. Секоја апликација, функција, карактеристика, или компонента кои се достапни преки ЕЦГ апликацијата може да имаат засебни упатства за користење (вклучително, без ограничување, барање да се прекалибрира апликацијата). Се согласувате да ги прочитате и почитувате пишаните применливи упатства за користење пред употребата на таквата апликација, функција, карактеристика, или компонента.
  Апликацијата ЕЦГ не треба да се користи за дијагностички цели, ниту треба да се прифаќа за замена за примарна здравствена грижа од доктор и не може да детектира срцев удар, тромб или мозочен удар. Доколку не се чувствувате добро или имате било каков симптом од погоре наведените состојби, веднаш побарајте медицинска грижа. Доколку сметате дека се работи за итен случај, упатете се во најблиската служба за итна помош.
  Се согласувате да не ги толкувате информациите достапни преку ЕЦГ апликацијата како дијагностички информации, и се согласувате да не превземате клиничко лекување врз основа на тие податоци без претходно да се консултирате со стручно лице-доктор по медицина.
  Се согласувате дека користењето на ЕЦГ апликацијата е на Ваш личен ризик. Запознаени сте со фактот дека ЕЦГ Апликацијата не е наменета за следните примени:
  (а) да дијагностицира состојби на срцето или да бара знаци на срцев удар
  (б) да замени професионални методи на дијагностика или лекување од страна на стручно лице- доктор по медицина.
  (в) за луѓе кои имаат вграден пејсмејкер, вграден срцев дефилибратор, или други вградени електрични помагала.
  (г) доколку имате состојба на аритмија освен онаа на атриална фибрилација.
  (ж)во итни медицински случаеви или случаеви на итна потреба од медицинска грижа
  (з)да пренесува здравствени информации осетливи на време.
  НЕ ГИ менувајте Вашите лекови или дози без претходно да се советувате со Вашиот доктор.
  Huawei не дава гаранции дека било која информација кој ќе ја добиете преку ЕЦГ апликацијата е доволно точна, сигурна, или соодветна за да биде употребена како алатка за дијагностика или терапија.
  Huawei изречно одбива било каква одговорност која ќе произлезе од било какви дијагнози, следење, детектирање, третман, или активност засновани врз информациите понудени или обезбедени преку ЕЦГ апликацијата.
 3. Материјалот е вештачко сафирно стакло.
 4. Нестандардните ремени треба да се купат посебно.
 5. Дизајните на часовникот може да се преземат од Huawei Watch Face Store. Некои дизајни не се бесплатни.
 6. Овој производ е во согласност со 5 ATM оценкa за отпорност на вода од 50 метри според ISO 22810:2010 стандардот и може да се носи за време на активности на плитка вода, како што се пливање во базени и плитки води покрај брегот. Овој производ ги исполнува барањата на стандардот EN13319 за додатоци за нуркање и поддржува слободно нуркање со максимална длабочина од 30 m. Не треба да се работи во топли тушеви, топли извори или сауни (парни соби), ниту за време на нуркање на платформата, плакнење под висок притисок или други активности кои вклучуваат висок притисок на водата, високи температури, високо ниво на влажност или брзо течење вода. Не е погоден за нуркање, технички нуркања и нуркачки активности на длабочина од 30 m. Исплакнете го часовникот со свежа вода откако ќе го користите во океанска вода. Кожните и металните ремени не се дизајнирани да издржат пливање или пот. Препорачливо е да носите други видови ремени, во такви сценарија. Ве молиме посетете ја официјалната веб-страница на Huawei за повеќе информации за водоотпорноста. Отпорноста на вода не е постојана, а заштитата може да се намали со секојдневно абење.
 7. Заситеноста на крвта со кислород автоматски се открива при мирување. Овој производ не е медицински уред. Податоците и резултатите од мониторингот се само пример и не се користат за дијагноза и медицински цели. Заситеноста со кислород (SpO2) е количината на хемоглобин заситен со кислород во однос на вкупниот хемоглобин во крвта, или концентрацијата на кислород во крвта.
 8. Вашиот притисок автоматски ќе се мери додека сте во мирување. Мерењето во активна состојба не е поддржано. Овој производ не е медицински уред. Податоците и резултатите од мониторингот се само за пример, а не за дијагностичка или медицинска употреба.
 9. За Healthy Living е потребна апликацијата Huawei Health.
 10. Податоците доаѓаат од лабораториите на Huawei и се споредба на брзината на полнење помеѓу HUAWEI WATCH GT 3 Pro и HUAWEI WATCH GT 2 Pro. Перформансите и податоците од реалната употреба може да се разликуваат во зависност од конкретниот модел и условите за тестирање.
 11. Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI. Вистинската употреба може да варира во зависност од разликите во производите, навиките на корисниците и околината. Батеријата може да издржи 14 дена во следните ситуации: 30 минути Bluetooth повици секоја недела, 30 минути музика секоја недела, овозможено следење на отчукувањата на срцето, HUAWEI TruSleep™ овозможено за спиење, 90 минути вежбање секоја недела (овозможен GPS ), овозможени се известувања (50 СМС пораки, 6 повици и 3 аларми дневно), екранот се вклучува 200 пати на ден. Батеријата може да издржи 8 дена во следниве ситуации: 30 минути Bluetooth повици секоја недела, 30 минути музика секоја недела, овозможено следење на отчукувањата на срцето, HUAWEI TruSleep™ овозможено за спиење, овозможено следење на стресот, 180 минути вежбање секој недела (овозможен GPS), овозможени известувања (50 СМС пораки, 6 повици и 3 аларми дневно), екранот е вклучен 30 минути на ден.
 12. Апликациите од трети лица треба да се преземат од Watch AppGallery во апликацијата Huawei Health. Оваа функција не е поддржана на уреди со iOS.
 13. Часовникот не може да увезува музика од уреди со iOS.
 14. Карактеристиките на часовникот може да се разликуваат во зависност од моделот на телефонот.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи