HUAWEI P40 Pro

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   Популарни пребарувања

    Популарни препораки

     huawei p40 pro kv back
     huawei p40 pro kv front

     Искажете се со Ултра Vision Leica Quad Камера преку снимање фотографии и видеа во секое време и каде и да посакате. Револуционизирајте го вашето искуство со брзината и моќта на врвниот чипсет Kirin 990 5G. Иновативниот дизајн ја надоградува вашата визуелна забава и ергономската удобност. Истражете ги сегашноста и иднината со HUAWEI P40 Pro.

     huawei p40 pro design touch and feel

     Гледај, допри, почувствувај. Полно со возбуда.

     huawei p40 pro quad curve overflow display

     Течно чудо во Вашата рака

     Инспириран од убавината и формата на водата што тече, Quad-Curve Overflow Display 1 е иновиран да ги раствори бариерите на гледањето и имагинацијата на секој раб. Плус со стапката на освежување од 90 Hz, можете да уживате во потоптен поглед на целиот флуиден екран. Средната рамка за поставување и заштитните тркалезни агли го подобруваат хармоничното чувство од очите до вашата рака.

     Зграпчете ја елеганцијата во длабочината

     Одразувајќи ја чистотата на природата, HUAWEI P40 Pro ги усвојува јаките бои на Ice White, Black и Silver Frost. Рефракциониот мат финиш нагласува етерично чувство на длабочина што открива елеганција и внатрешен мир во секоја сенка.

     Истражете го светот, креирајте ги вашите приказни

     Никогаш не престанувајте да го истражувате животот и да создавате приказни. Работејќи како високо унифициран систем, четворната камера Ultra Vision Leica секогаш ве поддржува да фотографирате секој ден или ноќ, без разлика дали предметот е близу или на оддалеченост. Без напор фотографирајте го она што го гледате и оставете го тоа да зборува за она што го чувствувате.

     huawei p40 pro rear main camera
     huawei p40 pro rear cine camera
     huawei p40 pro rear telephoto camera
     huawei p40 pro rear 3d depth sensing camera
     huawei p40 pro leica quad camera stage

     Главна камера со 50 MP SuperSensing

     Ultra Vision Sensor од 1/1.28 инчи
     Низа за филтрирање RYYB боја
     Автоматски фокус Octa PD
     Внесете масивна светлина и детали за супер јасност.

     12 MP Телефото Камера

     Оптички зум2 од 5x
     Хибридно зумирање3 од 10x
     Максимално зумирање од 50x
     Направете растојанието да исчезне за невидени детали.

     Филмска камера со широк агол од 40 MP

     Сензор од 1/1.54 инчи
     4K видео со мала светлост
     Телефото видео
     Ултра забавено видео
     Забрзано видео
     Филмска видео камера со повеќе функции.

     Камера 3D Depth Sensing

     Откривање на длабочина во реално време
     Создадете Боке ефекти на професионално ниво.

     Цел ден, целосен приказ, супер дефиниција

     Водечкиот сензор во индустријата од 1 / 1.28 инчи со 2.44 μm супер големи димензии на пиксели сега е дел од паметен телефон. Плус со низата за филтрирање во боја RYYB, носи масивна светлина, висок динамичен опсег и низок шум. Поддржувајќи 4-во-1 соединување на пиксели и автоматско фокусирање на Octa PD, главната камера од 50 MP го редефинира снимањето со супер јасност и прецизни детали без оглед на сложеноста на сцената и условите на светлината. HUAWEI XD Fusion Engine се напојува со надградените ISP и NPU и е целосно компетентен за брзо процесирање на огромната количина на информации и зајакнување на извонредната јасност на ниво на пиксели за секоја слика, без разлика дали дење или ноќе.

     huawei p40 pro super sensor
      
     Ве молиме движете го глувчето за подетални информации.
     Ве молиме движете го глувчето за подетални информации.
     huawei p40 pro super definition daylight sample photo
     huawei p40 pro super definition daylight sample photo

     Секој дел раскажува друга одлична приказна

     Уживајте во прекрасниот поглед со главната камера од 50 MP исто како што гледаат очите, но исполнето со неверојатни детали. Зголемете го кој било мал дел од рамката и добивате уште една одлична фотографија со богата текстура и боја.

     Ве молиме движете го глувчето за подетални информации.
     Ве молиме движете го глувчето за подетални информации.
     huawei p40 pro super definition low light sample photo
     huawei p40 pro super definition low light sample photo

     Само малку светлина до посакувана јасност

     Благодарение на HUAWEI Ultra Vision Sensor, дури и во темница, вашата сигурна насмевка, фенси фустан и зачудувачкото ноќно небо може да бидат фотографирани со одлично осветлување, остра боја и низок шум. Откирјте приказни во приказните.

     Од тука до таму, подалеку и појасно отколку што гледате

     Дизајнот на перископот SuperZoom е познат по тоа што вметнува неколку леќи во компактното тело. Така што, можете да ги видите работите јасно од токму пред вашите очи до некаде надвор од видикот. Иновативниот сензор RYYB овозможува 40% 4 повеќе светлина за голема јасност дури и при слаба осветленост. И подобрениот AIS plus OIS обезбедуваат незаменлива изведба на зумирање до 50x.

     huawei p40 pro zoom telephoto sample
     0.6x
     5x
     10x

     Бидете мирни. Видете ги невидените детали.

     Нема потреба да одите нанапред. Сè се приближува со висока резолуција, остри контури и точна боја. Ќе можете да ја видите ексклузивната гитара на омилениот пејач, текстот на знакот за предупредување од другата страна на реката и солзите радосници на лицето на спортистот. Сите овие детали заслужуваат да бидат видени.

     huawei p40 pro zoom 1x huawei p40 pro zoom 1x huawei p40 pro zoom 1x

     Студио за AI портрети за вас и за сите останати

     Искорисувајќи ги предностите на главната камера Ultra Vision и сензорот за мулти-спектар на температура на бојата со AI AWB алгоритам, HUAWEI P40 Pro има 45% * подобра прецизност во бојата и е способен за точна анализа и сегментација на околините и луѓето. Со подобрувањето на нивото на пиксели се обновува оригиналниот изглед со одлично осветлување, природна боја и остри детали. Секогаш бидете подготвени да фотографирате висококвалитетни портрет фотографии за секого, во кое било време или на кое било место.

     huawei p40 pro ai portrait
     huawei p40 pro pure background potrait

     Репродуцирајте ја вашата природна боја на кожата на чиста позадина.

     huawei p40 pro close up portrait

     Дури и веѓите и прамените коса се остри и јасни во крупен план.

     huawei p40 pro telephoto portrait
     huawei p40 pro telephoto portrait

     Каде и да сте, вашата убавина може јасно да се долови.

     huawei p40 pro backlit hdr portrait

     Точна количина на светлина за осветлување на лицето во позадинско осветлување.

     huawei p40 pro lowlight portrait

     Вашата насмевка е зачудувачка во мракот.

     huawei p40 pro group portrait

     Сите се водечка улога.

     Побарајте го најдоброто без да дадете сè од себе

     Новиот сет на ажурирана предна камера со висока дефиниција од 32 MP со автоматско фокусирање и камера со IR длабочина, работат заеднички за да произведат добро селфи со природни ефекти на Боке. Интелигентната оптимизација на осветлувањето, бојата на кожата и деталите за текстурата се поточни и лични за да ве натераат да сакате да направите селфи.

     huawei p40 pro front camera high quality sample photo
     huawei p40 pro front camera close up selfie

     Задржете го фокусот на вашите светли очи.

     huawei p40 pro front camera lowliht selfie

     Дури и во мала светлина може јасно да се покажат точните и природните бои.

     huawei p40 pro front camera grouphie

     Мулти-фокусот плус корекцијата на нарушувањата придонесува за добра групна фотографија која ќе ги направи сите среќни.

     AI прави да се случи магија

     HUAWEI Golden Snap Најдобар AI момент

     Алгоритмот за движење на AI ги открива и препознава карактеристиките на ставот и изразувањето. Потребна е 4K подвижна слика околу 1,7 секунди *. Потоа, алатката за уредување на Галеријата препорачува 1-3 слики од најдобриот момент на движење.

     HUAWEI Golden Snap AI ги отстранува минувачите

     Дозволете AI можноста на Galery Edit да ви помогне да ги отстраните минувачите 5 комбинирајќи неколку рамки во една. Така, можете да имате чиста позадина и фокусот целосно ќе се истакне.

     HUAWEI Golden Snap AI ја отстранува рефлексијата

     Не дозволувајте рефлексијата на светлина да ја уништи добрата фотографија. Одете во Галерија, можноста за уредување на AI ќе ви помогне да го поправите тоа со отстранување на специфичниот слој.

     Ви ја правите приказната. Ние ја снимаме.

     Професионалната филмска камера со широк агол од 40 MP со иновативната 16-во-1 технологија за фузирање и сензорот RYYB ви овозможува да ја активирате вашата креативност при правење на филмски видеа. Со толку многу филмски карактеристики, можете да снимате 4K видеа со висока резолуција и со задната и со предната камера, да ги снимите минливите најдобри моменти и спокојството во животот или да зумирате од растојание за да раскажувате приказни на различни начини.

     Запомнете ја прекрасната ноќ, фотографирајте ја живописната приказна

     Снимајте висококвалитетни видеа на секаква светлина. Без разлика дали го фотографирате животот ноќе или ги гледате децата како играат на плажа за време на зајдисонцето, секоја приказна ќе биде снимена исто како и кога се случувала пред вашите очи. До ISO 51200, сè уште сте во можност да фотографирате јасна приказна.

     Ви се тресат рацете? Не грижете се.

     Држете го телефонот. Зумирајте го местото. Со сите нови HUAWEI AIS и OIS, можете да ја фотографирате секоја приказна дури и од далечина со јасност и стабилност.

     Слушајте што сакате

     Луѓето зборуваат, луѓето пеат Гласот оди со вашата камера. Зумирајте6 го тоа што сакате да го слушнете и слушнете го гласно.

     Од селфи до велфи

     Сега можете да снимате супер јасни селфи видеа со видео-функцијата 4K на предната камера. Започнете го вашиот 4K видео блог и секогаш бидете подготвени да ги споделите вашите секојдневни приказни.

     Фатете го времето на летање

     Бидете волшебник за да го забавите времето и да уживате во секој скапоцен момент со видеото со супер споро движење од 7680 fps.

     Фотографирајте ја суштината на времето

     Поддржувајќи го снимањето со 4K и ултра широк агол, карактеристиката за професионалн о видео-заостанување ви овозможува да го запомните секој момент за само неколку секунди.

     Една приказна, двоен поглед

     Две задни камери кои работат истовремено ви овозможуваат да ја гледате целокупната сцена и да се фокусирате на центричниот дел. Погледнете ја приказната од различни гледишта со HUAWEI Video со двоен поглед.

     Крајна изведба за вистинско искуство

     Опфатете ја ултра брзата брзина со првиот интегриран светски чипсет 5G SoC7, Kirin 990 5G. Благодарение на технологијата 7nm + EUV и иновативните архитектури на процесорот, HUAWEI P40 Pro може да постигне висока ефикасност и флуидност на системот. Бидете воодушевени од извонредните графички перформанси на графичкиот процесор Mali-G76 MC16, ненадмината обработка на слики, напојувана со надградениот ISP и напредната можност за AI во двојното јадро NPU.

     HUAWEI P40 Pro kirin 990 5G SoC
      

     Импресивно играње имајќи сè под контрола

     Надградениот мотор на слики интелигентно ги оптимизира рамките на сликите за да обезбеди висока флуентност со помала потрошувачка на енергија. На зачудувачкиот екран со 90 Hz вашите очи ќе ја видат вистинската разлика во играњето игра од 90 fps. Сега е потечен и постабилен и подолго време опстојува во висока рамка. И не грижете се за проблемот со прегревање бидејќи уникатниот систем на супер ладење со 3D графен филм заедно со ултра тенкиот VC за ефикасно спроведување на топлината.

     huawei p40 pro immersive gaming
     huawei p40 pro 4k livestream
     4K следење во живо

     Ултра високата мрежна брзина плус краткото време на одложување, значи дека можете да уживате во јасно и течно 4K следење во живо колку што е можно повеќе.

     huawei p40 pro dual sim esim
     Двојна SIM Plus e-SIM10

     Изберете кој било два од трите канали, врз основа на вашите потреби. Вмрежување и повикување во исто време.

     huawei p40 pro wifi 6 plus
     Wi-Fi 6 Plus

     Користејќи ја технологијата Динамичен тесен опсег, телефонот со можност за Wi-Fi 6 Plus продира низ повеќе sидови и подови. Поддржувајќи ја широчината на опсегот од 160 MHz, таа има оптимална брзина која достигнува до 2.4 Gbps.9

     huawei p40 pro 5g network icon
     Компатибилност на мрежата

     Поддржувајќи ги мрежите 2G/3G/4G/5G, мрежните архитектури SA и NSA и повеќето мејнстрим фреквенции, ви овозможуваат да патувате низ целиот свет.8

     Продолжете понатаму, уживајте во секој моќен ден

     huawei p40 pro battery power

     Иновативната архитектура на процесорот носи голема ефикасност на електричната енергија. А, механизмот за распределување на AI подобро ја искористува батеријата од 4200 mAh за да постигне одлични перформанси и подолго работно време.11

     huawei p40 pro supercharge
     huawei p40 pro wireless supercharge
     huawei p40 pro wireless car charge
     huawei p40 pro reverse wireless charge

     HUAWEI SuperCharge од 40W12

     Релаксирајте се и напијте се кафе. Кога ќе сте подготвени да одите, вашиот телефон ќе биде со полна моќност.

     Безжично HUAWEI SuperCharge од 27W13

     Уживајте во брзиот, безбеден и лесен начин на полнење. Повлечете го кога и да посакате.

     Безжичен полнач за автомобил на HUAWEI SuperCharge од 27W14

     Лесно и брзо полнење додека возите. Подобро искористете го вашето време.

     Безжично обратно полнење

     Бидете поблизу за да ги споделите вашите љубов и моќ.sup>15

     Заштита насекаде, безбедност и здравје

     IP68, Изграден за слободните души16

     Обезбедувајќи заштита од ненадејни капки дожд или случајни прскања, вие сте слободни да истражувате и да продолжите со авантурите. Време е да ја ослободите сета ваша енергија и креативност.

     huawei p40 pro ip68 water and dust resistant

     Вашето лице е ваша лозинка

     Отклучувањето со лице точно ги открива карактеристиките на вашето лице за да ви помогне да го отклучите екранот или да пристапите до приватна апликација. Без разлика дали околината е светла или темна, верификацијата се прави брзо и доверливо.

     huawei p40 pro face unlock
     huawei p40 pro fingerprint verification

     Допри, скенирај и потврди

     Секој пат кога ќе го земете телефонот истовремено можете да го отклучите со отпечаток од прст во зголемената област за верификација. Тоа е најприродниот начин за точна и ултра брза проверка.

     Ве знаеме, се грижиме за вас и ве заштитуваме

     Предниот сензор за гестови и двоен NPU работат заедно за да ги разберат гестовите на вашите раце и да ви помогнат да го контролирате слајдот или да направите скриншот без да го допрете телефонот. Покрај тоа, ако открие дека некој друг гледа во вашиот телефон, приватното известување ќе се прикаже без никакви детали, така што вашата приватност ќе биде заштитена.

     huawei p40 pro gesture control privacy protection
     huawei p40 pro gesture control privacy protection

     Двоен метод, целосна заштита

     Независниот TEE OS е создаден само за чувствителни операции. Микрокернелот на овој систем има постигнато CC EAL 5+, најдобар сертификат за безбедност во класата. Исто така се спроведува безбеден чипсет за складирање за да се чуваат доверливи информации. Дополнително на другите безбедносни карактеристики, EMUI 10.1 обезбедува сеопфатна заштита.

     huawei p40 pro secured tee os and cc eal 5+

     Добро чувани апликации

     За да ја осигураме безбедноста на секоја апликација отворена во HUAWEI AppGallery, поставивме сеопфатен систем од крај до крај, кој вклучува проверка на идентитетот на развивачот, безбедносно откривање со четири слоеви, преземање/инсталирање на заштитни мерки и одбрана при работење.

     huawei p40 pro secured app gallery
     huawei p40 pro secured app gallery

     Беспрекорен AI Life

     Очекувани HD повици, неочекувана забава

     Дури и при слаба осветленост или слаби мрежни услови, HUAWEI MeeTime ви овозможува да имате стабилен аудио и видео перформанс со висока резолуција со други HUAWEI уреди17. Истовремено, можете да го споделите екранот на вашите пријатели за совети за купување или да ги водите вашите родители да го користат нивниот телефон, покажувајќи им чекор по чекор. Соработувајќи со акционата камера или Fisheye* конференциски камера систем, можете да уживате во извонредни повици, продуктивни состаноци и различни видови на забава.

     Соработка на повеќе екрани, работејќи како единстевните

     Повеќе од само спојување на телефонскиот интерфејс во лаптопот, сега можете да ги користите апликациите за лаптоп за да отворите датотеки на вашиот телефон за уредување или директно да имате телефонски повици преку микрофонот, звучниците и камерата на лаптопот. Од софтвер до хардвер, овие двајца стануваат единствените.18

     Олеснето споделување

     Не е потребен кабел, податоци од интернет, ниту какво било инсталирање на апликации, само изберете HUAWEI Share и така можете лесно да започнете брз пренос на датотеки или фотографии помеѓу HUawei телефони, таблети, и печатачи од треба страна. Со едноставен допир, можете да му дозволите на звучникот да продолжи да емитува музика од вашиот телефон или да се поврзе со Wi-Fi од рутерот.19

     Еј Celia

     Запознајте ја новата пријателка, Celia. Таа може да ги разбере вашите говорни команди и да ви помогне при остварување на повици, поставување настани во календарот, одговарање на пораки, пуштање музика или проверка на времето. Имајќи AI способност, таа исто така може да ги види работите околу вас како идентификување на растенија, превод на менија и проверка на калории на храната пред вас.20

     Лесни кратенки за разделени интерфејси

     Малку лизгајте од десната страна и можете да ги видите прилагодените кратенки за апликации. Ако добиете порака, само кликнете на неа и одговорете во лебдечкиот мал прозорец без да менувате апликации.

     Сите уреди, една контролна табла

     Само повлечете нагоре од левата страна на дното за да активирате контролен панел за управување со сите паметни уреди во близина21. На пример, можете директно да го проектирате екранот на телефонот, да започнете соработка со повеќе екрани или да ги вклучите звучниците.

     Додатоци

     Пронајдете го најдобриот парник на HUAWEI P40 Pro.

     Learn More
     huawei p40 pro accessories

     Серија HUAWEI P40

     huawei p40 comparison
     huawei p40 comparison
     huawei p40 plus comparison
     HUAWEI P40
     HUAWEI P40 Pro
     HUAWEI P40 Pro+
     Color
     • Black
     • Blush Gold
     • Deep Sea Blue
     • Ice White
     • Silver Frost
     • Black
     • Blush Gold
     • Deep Sea Blue
     • Ice White
     • Silver Frost
     • Black Ceramic
     • White Ceramic
     Display
     Size:

     X inches 10

     Size:

     16.7 million colours

     Type:

     OLED

     Resolution:

     FHD+ X*Y 11

     Size:

     X inches 10

     Size:

     16.7 million colours

     Type:

     OLED

     Resolution:

     FHD+ X*Y 11

     Size:

     X inches 10

     Size:

     16.7 million colours

     Type:

     OLED

     Resolution:

     FHD+ X*Y 11

     Processor
     CPU:

     HUAWEI Kirin 990

     Octa-core Processor

     2 x Cortex-A76 Based 2.86 GHz + 2 x Cortex-A76 Based 2.09 GHz + 4 x Cortex-A55 1.86 GHz

     GPU:

     16-Core Mali-G76

     NPU:

     Big Core + Tiny Core NPUs (Neural-network Processing Unit)

     CPU:

     HUAWEI Kirin 990

     Octa-core Processor

     2 x Cortex-A76 Based 2.86 GHz + 2 x Cortex-A76 Based 2.09 GHz + 4 x Cortex-A55 1.86 GHz

     GPU:

     16-Core Mali-G76

     NPU:

     Big Core + Tiny Core NPUs (Neural-network Processing Unit)

     CPU:

     HUAWEI Kirin 990

     Octa-core Processor

     2 x Cortex-A76 Based 2.86 GHz + 2 x Cortex-A76 Based 2.09 GHz + 4 x Cortex-A55 1.86 GHz

     GPU:

     16-Core Mali-G76

     NPU:

     Big Core + Tiny Core NPUs (Neural-network Processing Unit)

     Memory
     X GB RAM + Y GB ROM

     *The available internal storage may be smaller as part of the internal storage is occupied by software. Actual memory space may change due to application updates, user operations, and other related factors.

     External Memory Support:

     NM SD Card, up to 256 GB 18

     X GB RAM + Y GB ROM

     *The available internal storage may be smaller as part of the internal storage is occupied by software. Actual memory space may change due to application updates, user operations, and other related factors.

     External Memory Support:

     NM SD Card, up to 256 GB 18

     X GB RAM + Y GB ROM

     *The available internal storage may be smaller as part of the internal storage is occupied by software. Actual memory space may change due to application updates, user operations, and other related factors.

     External Memory Support:

     NM SD Card, up to 256 GB 18

     Camera 13
     Rear Camera:

     SuperSensing Cine Camera

     40 MP ( Cine Camera, f/1.8 aperture) + 40 MP (SuperSensing Camera, f/1.6 aperture, OIS) + 8 MP (Telephoto Camera, f/2.4 aperture, OIS)+3D Depth Sensing Camera supports Autofocus (phase focus, contrast focus), supports AIS (HUAWEI AI Image Stabilization).

     е‰ЌзЅ®з›ёжњє:

     32 MP, f/2.0 aperture

     Rear Camera:

     SuperSensing Cine Camera

     40 MP ( Cine Camera, f/1.8 aperture) + 40 MP (SuperSensing Camera, f/1.6 aperture, OIS) + 8 MP (Telephoto Camera, f/2.4 aperture, OIS)+3D Depth Sensing Camera supports Autofocus (phase focus, contrast focus), supports AIS (HUAWEI AI Image Stabilization).

     е‰ЌзЅ®з›ёжњє:

     32 MP, f/2.0 aperture

     Rear Camera:

     SuperSensing Cine Camera

     40 MP ( Cine Camera, f/1.8 aperture) + 40 MP (SuperSensing Camera, f/1.6 aperture, OIS) + 8 MP (Telephoto Camera, f/2.4 aperture, OIS)+3D Depth Sensing Camera supports Autofocus (phase focus, contrast focus), supports AIS (HUAWEI AI Image Stabilization).

     е‰ЌзЅ®з›ёжњє:

     32 MP, f/2.0 aperture

     Battery & Charging
     XmAh (Typical Value) 19
     XmAh (Typical Value) 19
     XmAh (Typical Value) 19
     1. Екранот е обезбеден од повеќе добавувачи. Ефектот може малку да варира. Huawei обезбедува конзистентност на спецификациите на производите.
     2. HUAWEI P40 Pro поддржува околу 5x оптичко зумирање со фокусна должина од 125mm.
     3. Повеќекратни фотоапарати работат заеднички за да испорачаат одлични ефекти со хибридниот зум 10x.
     4. Врз основа на резултатите од лабораториските тестови HUAWEI во споредба со RGGB сензорот .
     5. Функцијата за уредување поддржува само отстранување до 2 минувачи кои доаѓаат од кој било раб на рамката.
     6. Оваа карактеристика функционира само во рамки на зумирањето од 10x.
     7. Овде SoC е мобилен чипсет интегриран со модем и процесори за апликација, 7nm Plus EUV е технологија на процеси со TSMC 7nm плус екстремна ултравиолетова литографија.
     8. Квалитетот на услугата може да варира поради мрежата на локалниот оператор.
     9. Се применува само со рутери со Wi-Fi 6 Plus. Податоци добиени од внатрешните лаборатории на HUAWEI.
     10. за eSIM е потребен план за безжична услуга и ви овозможува да го активирате планот за мобилна мрежа без употреба на Nano SIM. Достапноста на eSIM може да варира во зависност од земјата и превозникот. Проверете кај операторот.
     11. Типична вредност. Номиналниот капацитет на батеријата е 4100 mAh.
     12. Максимални податоци.
     13. Максимални податоци. HUAWEI SuperCharge безжичен полнач и кабел се продаваат одделно.
     14. Максимални податоци. HUAWEI SuperCharge безжичен полнач за во автомобил и кабел. Се продаваат одделно.
     15. Безжичното обратно полнење е применливо за некои уреди што поддржуваат безжично полнење и биле тестирани во внатрешните лаборатории на HUAWEI.
     16. Овој производ е оценет како IP68 за прскање, вода и отпорност на прашина според стандардот IEC 60529 и беше тестиран под контролирани лабораториски услови. Отпорноста на прскање, вода и прашина не е трајна состојба и таа може да се намали како резултат на нормалнота употреба. Не обидувајте се да полните влажен производ. Гаранцијата не покрива оштетување од течности.
     17. Списокот со уреди вклучува HUAWEI паметни телефони и таблети инсталирани со EMUI 10 и понови верзии. Ве молиме, консултирајте се со HUAWEI Customer Services за список на уреди од трети страни кои го поддржуваат HUAWEI MeeTime. Достапните карактеристики може да се разликуваат во зависност од пазарот.
     18. Ве молиме, консултирајте се со HUAWEI Customer Services за списокот со уреди што поддржуваат соработка на повеќе екрани.
     19. Ве молиме, консултирајте се со HUAWEI Customer Services за списокот со модели на телефони, лаптопи, печатачи, фотоапарати и беспилотни летала што поддржуваат HUAWEI Share. Уредите кои ја поддржуваат функцијата за поврзување се претстојниот HUAWEI Sound X и HUAWEI Router A2.
     20. Поддржани јазици се: Англиски, француски и шпански. Достапно во Велика Британија, Франција, Шпанија, Чиле, Мексико и Колумбија.
     21. Уредите вклучуваат IoT уреди што поддржуваат HUAWEI HiLink, паметен екран и HUAWEI MateBook.
     ×
     Поставување на cookie