HUAWEI MateBook X Pro 2020

Огромен дисплеј со кој ја гледате убавината на деталите

Со извонреден сооднос на аспект од 91% помеѓу екранот и телото1, 3K екранот FullView ви дава извонреден поглед во светли бои. Соодносот 3: 2 е идеален за читање и пишување. Со 100% спектар на бои sRGB2, секоја слика и видео оживува во светли и реални бои пред вашите очи.

13.9

инчи

3000 x 2000

резолуција

100%

sRGB

huawei matebook x pro-3k fullview display

Фатете го моментот

Вградениот екран на допир на HUAWEI MateBook X Pro ви овозможува да се движите, зумирате, изберете и работите поинтуитивно и поефикасно. Сега можете дури и да влечете надолу со три прста за брзо снимање на екранот без никаков напор.3

huawei matebook x pro-touchscreen

Класичен и елегантен, го привлекува окото

HUAWEI MateBook X Pro е достапен во 3 шармантни бои. Со лесна и мистериозна нијанса на зелена боја, лаптопот во Emerald Green е исклучително елегантен и стилски, додека оние во Space Grey и Mystic Silver се класичен избор и за бизнис и за задоволство.

huawei matebook x pro-three colors
huawei matebook x pro-three colors

Фин, елегантен и неверојатно лесен

Стилски преносен лаптоп за професионалци. Елегантното метално тело со исклучителна и прецизна изработка на ЦПУ и финиш на песок е ултра тенок со големина од 14.6 мм4 и тежина околу 1.33 кг5, така што можете комотно да го носите насекаде.

14.6 мм

тенок

1.33 кг

лесен

huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design
huawei matebook x pro-sleek portable design

Huawei Share6

Со само еден допир, вашиот паметен телефон и Huawei MateBook ќе се поврзат во “ONE” супер уред, дури и без Интернет врска. По поврзувањето, екранот на вашиот паметен телефон ќе се појави на лаптопот. Ова ви овозможува лесно пренесување и управување со датотеки меѓу нив додека разговарате со колегите на вашиот телефон со користење на иста тастатура и глувче. Оваа интеракција со повеќе екрани е одлична карактеристика на Huawei Share што го олеснува вашиот живот.

Професионална изведба во нови димензии

Со 10та генерација Intel® Core™ i77 процесор и NVIDIA GeForce MX250 дискретни графики8, до 16 GB меморија и до 1TB брза SSD меморија, HUAWEI MateBook X Pro е дизајниран да ви даде моќни перформанси. Неверојатни перформанси во повеќе задачи, побрза обработка на слики и неприкосновено искуство со игри, интегрирани во еден лаптоп. Ажурираните и брзи Wi-Fi и Bluetooth 5.0 гарантираат подобра врска без никакви грижи.

huawei matebook x pro-10th Gen Inter Core i7 processor huawei matebook x pro-10th Gen Inter Core i7 processor

Моќна батерија за целиот ден

Супер моќната батерија од 56 Wh9 вградена во тенокото тело, обезбедува до 13 часа видео репродукција10 со едно полнење. Уживајте во омилените филмови за време на долг лет, дури и без повторно полнење.

11 часа

прелистување на веб10

13 часа

видео репродукција10

15 часа

стандардна работа10

huawei matebook x pro-large battery

Креативно дизајнирани со вашата безбедност на ум

Копчето за старт интелигентно го препознава отпечатокот од прстот, овозможувајќи ви да го вклучите лаптопот со еден допир. Камерата е дискретно вградена во тастатурата и се појавува само кога сакате. Дополнителна заштита за вашата безбедност.

huawei matebook x pro-privacy-protection
huawei matebook x pro-privacy-protection

Јасен и
гласен звук

Моќните звучници и поставувањето на фреквенцијата ви нудат звук со длабок бас и чиста височина. Покрај тоа, четирите микрофони и интелигентните изолации на бучава функционираат ефикасно за да го филтрираат звучното мешање од околината. HUAWEI MateBook X Pro може да го препознае вашиот глас од растојание од 4 метри11, така што апликациите со говорни команди можат да работат беспрекорно.

huawei matebook x pro-loud clear voice interaction

четири звучници

huawei matebook x pro-loud clear voice interaction

360° звучен сигнал

huawei matebook x pro-loud clear voice interaction

говорна интеракција
до 4 метри

huawei matebook x pro-loud clear voice interaction

Погоден за секој дел од вашето патување

Благодарение на ултра-тенок полнач од 65 W, лаптопите, таблетите и паметните телефони на Huawei кои го поддржуваат USB-C интерфејсот, можат да се наполнат брзо12, така што нема потреба да носите повеќе полначи со себе. HUAWEI MateBook X Pro може да се користи најмногу 6 часа со брзо полнење од 30 минути,13 направете кратка пауза и вашиот деловен партнер ќе биде наполнет и спремен за нови задачи.

huawei matebook x pro-multiple devices charger