HUAWEI MateView GT 27-inch Standard Edition

HUAWEI MateView GT 27
HUAWEI MateView GT 27

Curved High-Refresh Monitor

27" Заоблен монитор

 | 

2K 165 Hz дисплеј

 | 

филмска-боја

Стандардно издание

Подгответе се да
бидете визуелно воодушевени

HUAWEI MateView GT 27 Immersive Viewing Experience

Ултра-заоблен екран

Почувствувајте ја силата на целосното уживање

Екранот од 27 инчи1, 16: 92 , го исполнува вашиот поглед бидејќи супер-закривениот дизајн 1500R ве носи во нов свет на извонредно гледање.

Екран со висока стапка на освежување

Освежувачки брз

Екранот QHD 2560 x 1440 на HUAWEI MateView GT ги оживува сликите, веднаш пред вашите очи. Визуелите течат беспрекорно и непречено преку ултра-ниската латентна стапка на освежување од 165 Hz.3

HUAWEI MateView GT 27 High Refresh Rate

* Сликата е само за референца.

Динамички опсег 4000: 1

Почувствувајте го секој детаљ,
отклучете го секој елемент

Искусете ја осветленоста подготвена за HD до 350 нити4 и добијте подлабок преглед дури и на најтемните слики благодарение на технологијата HDR10 и соодносот на контраст 4000: 14. Повеќе да се види, повеќе да се истражува.

HUAWEI MateView GT 27 Light And Clear
HUAWEI MateView GT 27 Light And Clear

*Слика од HITMAN 3. Само за илустративни цели. Ве молиме погледнете го вистинското искуство.

HUAWEI MateView GT 27 Wide Color Gamut

Кино-ниво
P3 Боја

HUAWEI MateView GT 27 Wide Color Gamut

Δ E < 2 Точност
на боја

Кино-ниво P3 Боја

Супериорна палета на бои, повеќе зачудувачки визуали

Уживајте во убавината на 8-битниот, екран со 16,7-милиони бои, кој овозможува попрецизни, вистински градиенти. Широката палета на бои5од 90% DCI-P3 обезбедува искуство како кино, а прецизноста на Delta E < 26 дозволува секоја боја да свети како што е наменета да се види.

Покажете ја вашата
страст за игри

HUAWEI MateView GT 27 Game

Помош за игра

Дополнителни оружја за вашиот арсенал

Немојте да бидете во неизвесност за тоа каде е непријателот. Функцијата 'Dark Field Control' ви овозможува да ја прилагодите осветленоста на екранот во сцени со слаба осветленост, за да можете први да го забележите вашиот противник7. И кога ќе го направите тоа, целете попрецизно со дигиталните целни нишани на екранот „Crosshairs“.7

HUAWEI MateView GT 27 Game Assistance
HUAWEI MateView GT 27 8 Display Modes

Префрлете го дисплеј режимот

Променете ги параметрите на вашата игра

Брзо изменете ги параметрите на екранот за да одговараат на различни типови игра користејќи го лесно достапниот физички 5-насочен џојстик. Изберете од 8 различни режими, специјално дизајнирани за RTS игри, MOBA игри, стрелци во прво лице и многу повеќе.

Ниска сина светлина, екран без треперење

Држете ги очите на наградата

Останете подолго ангажирани во вашето гледање со екранот со Low Blue Light и Flicker Free, како што е потврдено од TÜV Rheinland8. Дајте им на вашите очи нешто убаво за гледање, додека остануваат заштитени.

HUAWEI MateView GT 27 Eyecare

HDMI и DP порти

Rich Port поддршка

Дискретно скриениот заден капак се отвора за да ги открие HDMI и DP интерфејсите, за поврзување лаптопи, конзоли за игри и други уреди. Вклучи и играј, на лесен начин.

HUAWEI MateView GT 27 Multifunction Easy Connection

HDMI

HUAWEI MateView GT 27 Multifunction Easy Connection

DP

Silver Frost Ring

Звучно е

Впечатливиот 'silver frost ring' за игри на Huawei му дозволува на HUAWEI MateView GT навистина да се издвојува од толпата. Прилагодете ја висината до 110 mm и аголот на наклон за 5 степени напред и 20 степени назад. Плус, лесно отстранете го држачот за да може целосно да се монтира на ѕид.9

HUAWEI MateView GT 27 Minimalist Aesthetics
HUAWEI Wireless Mouse GT

Unleash your game potential

Learn more HUAWEI Wireless Mouse GT >

HUAWEI MateView

Take Smart Work to A New Level

Learn more about elegant and powerful MateView >

  • Податоци од лабораториите на Huawei. Екранот се мери како стандарден правоаголник и големината на екранот се пресметува преку должината на неговата дијагонала (по површината на екранот).
  • Податоци од лабораториите на Huawei. Вистинската големина и искривување на производот може да варираат во зависност од производствените техники на производот и методите на пресметка.
  • Стапка на освежување до 165 Hz. Вистинските перформанси може да се разликуваат во зависност од влезниот уред.
  • Податоци од лабораториите на Huawei. Вистинските перформанси може да се разликуваат.
  • Типична вредност.
  • ΔE<2 е типичната вредност на фабричката просечна прецизност на бојата на HUAWEI MateView GT (sRGB). Точноста на бојата може малку да варира во зависност од времетраењето на користењето на екранот и инструментот за тестирање, итн.
  • Вистинското искуство може да варира во зависност од спецификациите на производот, верзијата на системот, условите за користење и околината.
  • HUAWEI MateView GT доби сертификат TÜV Rheinland Low Blue Light и Flicker Free. Услови за тестирање за сертификација на ниска сина светлина: кога е овозможен режимот за удобност на очите, ефектот на екранот ги поминал тестовите за слаба сина светлина на TÜV Rheinland (со исклучок на прилагодувањето на температурата на бојата). Овој производ не е за медицинска употреба.
  • Поддржува 100 x 100 mm VESA монтирање. Држачот за монтирање на ѕид се продава одделно.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи