HUAWEI MateView GT 34-inch Standard Edition

HUAWEI Mateview GT SE
HUAWEI MateView GT SE

Ултра-широк монитор со висока стапка на освежување

Заоблен монитор од 34"

|

Екран од 3K 165 Hz

|

Филмска-боја

Стандардно издание
HUAWEI MateView GT SE Immersive Viewing Experience

Подгответе се да бидете
Визуелно шокирани

Ултра заоблен екран 21:9

Почувствувајте ја силата на целосно уживање

Ултра широкиот1 21:9 екран2 од 34 инчи, навистина ја исполнува вашата визија, бидејќи супер-закривениот 1500R дизајн2 ве носи во нов свет на извонредно гледање.

HUAWEI MateView GT SE Immersive Viewing Experience

Ултра заоблен екран 21:9

Почувствувајте ја силата на целосно уживање

Ултра широкиот1 21:9 екран2 од 34 инчи, навистина ја исполнува вашата визија, бидејќи супер-закривениот 1500R дизајн2 ве носи во нов свет на извонредно гледање.

Екран со висока стапка на освежување

Освежувачки брз

HUAWEI MateView GT SE High Refresh Rate

*Сликата е само пример.

Екранот WQHD 3440 x 1440 на HUAWEI MateView GT има повеќе хоризонтални пиксели од стандардните 1440p, за навистина да ги оживее сликите, непосредно пред вашите очи. И визуелните слики течат беспрекорно и непречено со ултра ниската латентна стапка на освежување од 165 Hz3.

*Сликата е само пример.

*Сликата е само пример.

Динамички опсег 4000:1

Видете го секој детал, отклучете го секој елемент

HUAWEI MateView GT SE Light And Clear
HUAWEI MateView GT SE Light And Clear

*Сликата е само пример.

Уживајте во осветленост во HD до 350 нити4 и добијте подлабок преглед дури и на најтемните слики благодарение на технологијата HDR10 и соодносот на контраст 4000:14. Повеќе да се види, повеќе да се истражува.

Видете го секој детал, отклучете го секој елемент

Динамички опсег 4000:1

Над 1 милијарда бои

Супериорна палета на бои, зачудувачки визуали

Уживајте во убавината на 1.07 милијарди бои на големиот екран, за попрецизни, вистински градиенти. Широката палета на бои од 90% DCI-P35 обезбедува искуство како кино, а прецизноста на Delta E < 26 дозволува секоја боја да е прикажана онака како што е наменета да се види.

HUAWEI MateView GT SE Wide Color Gamut

Покажете ја вашата страст
за Игри

Помош за игра

Дополнителни оружја за вашиот арсенал

HUAWEI MateView GT SE Game

*Сликата е само пример.

Немојте да бидете во неизвесност за тоа каде е непријателот. Функцијата 'Dark Field Control' ви овозможува да ја прилагодите осветленоста на екранот во сцените со слаба осветленост, за да можете да го забележите вашиот противник пред да ве забележи7. И кога ќе ги забележите, нишанете многу полесно со дигиталните целни нишани на екранот „Crosshairs“7.

*Сликата е само пример.

HUAWEI MateView GT SE 8 Display Modes

Префрлете го режимот на дисплејот

Променете ги параметрите на вашата игра

Брзо изменете ги параметрите на екранот за да одговараат на различни типови игра користејќи го лесно достапниот физички 5-насочен џојстик. Изберете од 8 различни режими, специјално дизајнирани за RTS игри, MOBA игри, стрелци во прво лице и многу повеќе.

Постигнете целосна
Интеграција

Ниска сина светлина, екран без треперење

Останете фокусирани на наградата

HUAWEI MateView GT SE Eyecare

Останете подолго ангажирани во вашето гледање со екранот со слаба сина светлина и без треперење, како што е потврдено од TÜV Rheinland8. Дајте им на вашите очи нешто убаво за гледање, додека секогаш чувајте ги заштитени.

HUAWEI MateView GT SE Eyecare

TÜV Rheinland8

HDMI и DP влезови

Поддршка за влезови

HUAWEI MateView GT SE Multifunction Interface

Магнетниот заден капак што лесно се отстранува се отвора за да ги открие HDMI и DP интерфејсите, за поврзување лаптопи, конзоли за игри и други уреди. Вклучи и играј, за целосно потопување на големиот екран.

HUAWEI MateView GT SE Multifunction Interface
HUAWEI MateView GT SE Minimalist Aesthetics

Silver Frost Ring

Звучно е

Извонредниот дизајн на Silver Frost Ring на задната страна обезбедува естетски допир за да му овозможи на HUAWEI MateView GT навистина да се издвојува од толпата. Прилагодете ја висината до 110 mm и аголот на наклон за 5 степени напред и 20 степени назад. Плус, лесно отстранете го држачот за да може целосно да се монтира на ѕид9.

HUAWEI Wireless Mouse GT

Ослободете го вашиот потенцијал за игра

Дознајте повеќе HUAWEI Wireless Mouse GT >

HUAWEI Wireless Charging Mouse Pad GT

Ослободете го вашиот потенцијал за игра

Дознајте повеќе HUAWEI Wireless Charging Mouse Pad GT >

HUAWEI MateView

Однесете ја паметната работа на ново ниво

Дознајте повеќе за елегантниот и моќен MateView >

  • Податоци од лабораториите на Huawei. Екранот се мери како стандарден правоаголник и големината на екранот се пресметува преку должината на неговата дијагонала (по површината на екранот).
  • Податоци од лабораториите на Huawei. Вистинската големина и искривување на производот може да варираат во зависност од производствените техники на производот и методите на пресметка.
  • Стапка на освежување до 165 Hz. Вистинските перформанси може да се разликуваат во зависност од влезниот уред.
  • Податоци од лабораториите на Huawei. Вистинските перформанси може да се разликуваат.
  • Типична вредност.
  • ΔE < 2 е типичната вредност на фабричката просечна прецизност на бојата на HUAWEI MateView GT (sRGB). Точноста на бојата може малку да варира во зависност од времетраењето на користењето на екранот и инструментот за тестирање, итн.
  • Вистинското искуство може да варира во зависност од спецификациите на производот, верзијата на системот, условите за користење и околината.
  • HUAWEI MateView GT доби сертификат TÜV Rheinland Low Blue Light и Flicker Free. Услови за тестирање за сертификација на ниска сина светлина: кога е овозможен режимот за удобност на очите, ефектот на екранот ги поминал тестовите за слаба сина светлина на TÜV Rheinland (со исклучок на прилагодувањето на температурата на бојата). Овој производ не е за медицинска употреба.
  • Држачот за монтирање на ѕид се продава одделно.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи