HUAWEI Mate 20 lite

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   HUAWEI Mate 20 lite

   Четири камери, придвижувани од вештачка интелегенција

   HUAWEI Mate 20 lite kv

   Вашиот копилот од доверба

   Неверојатните визуелни карактеристики на FullView екранот од 6.3" FHD+ (2340 x 1080) прават да потонат во магични моменти, додека елегантната задна обвивка удобно лежи во дланката

   • HUAWEI Mate 20 lite id
   • HUAWEI Mate 20 lite id
   • HUAWEI Mate 20 lite id

   Специјалист за селфи Al

   Автоматското разубавување Al прави вашите селфи фотки да отскокнуваат од другите. Предната камера од 24 MP + 2 MP со реалистичен bokeh ефект на вашите селфи фотки им дава неверојатна композиција, додека Al може да се оптимизира врз основа на осум сценски категории за ваше претставување во целосен сјај.

   *Фотографијата е дадена само како референција, не е фотографирана со телефонот.

   • Сино небо
   • Ноќ
   • Цвеќе
   • Растение
   • Плажа
   • Соба
   • Снег
   • Сценски перформаси
   HUAWEI Mate 20 lite selfie camera flower HUAWEI Mate 20 lite selfie camera night HUAWEI Mate 20 lite selfie camera blue sky
   HUAWEI Mate 20 lite smart beauty

   Брилијантно осветлување: HDR Pro

   Професионалната HDR технологија зајакната со Al ви дозволува прегледи на HDR фотографии и видео снимки во реално време, овозможувајќи фотографии со вистински бои и живописни снимки дури и во околини со позадинско светло.

   *HDR Pro функцијата работи само на предните камери.
   *Фотографијата е дадена само како референција, не е фотографирана со телефонот.

   HUAWEI Mate 20 lite HDR Pro after HUAWEI Mate 20 lite HDR Pro after HUAWEI Mate 20 lite HDR Pro before

   Изострете ги вашите изрази

   Анимирајте се со 3D Qmojis овозможени од Аl кои ги препознаваат и ги имитираат вашите изрази на лицето, движењата и гласот. Креирајте персонализирани Qmoji GIFs и видеа за лесно споделување на социјалните мрежи.

   HUAWEI Mate 20 lite Qmoji robot, puffer, penguin, dog
   HUAWEI Mate 20 lite Qmoji chameleon four HUAWEI Mate 20 lite Qmoji chameleon three HUAWEI Mate 20 lite Qmoji chameleon two HUAWEI Mate 20 lite Qmoji chameleon one
   HUAWEI Mate 20 lite Qmoji robot, puffer, penguin, dog

   Направете вашите фотографии да сјаат

   Задната двојна камера од 20 MP + 2 MP со отвор f/1.8 додава креативна оригиналност на вашите фотографии со оптички bokeh ефект, додека Аl овозможува 22 категории на оптимизации засновани на препознавање на објект и сцена со кои вашите фотографии ќе изгледаат професионално.

   *Фотографијата е дадена само како референција, не е фотографирана со телефонот.

   HUAWEI Mate 20 lite rear camera ancient building HUAWEI Mate 20 lite rear camera sunset sunrise HUAWEI Mate 20 lite rear camera food HUAWEI Mate 20 lite rear camera car
   HUAWEI Mate 20 lite AI camera scenes
   • Цвеќе
   • Панда
   • Групна слика
   • Автоматски
   • Храна
   • Изгрев/Залез
   • Античка зграда
   • Водопад
   • Текст
   • Портрет
   • Ноќ
   • Плажа
   • Сино небо
   • Растение
   • Огномет
   • Есенски лисја
   • Облаци
   • Снег
   • Велосипед
   • Мачка
   • Куче
   • Сценски перформаси

   Доживејте го секој детаљ

   Забавете го времето со 16X Slow-Mo, чиј режим на снимање насочен кон дејство со 480 кадри во секунда ви го прикажува секој живописен детаљ на екранот.

   *Видеото е дадено само како референција, не е снимано со телефонот.

   HUAWEI Mate 20 lite slow motion
   HUAWEI Mate 20 lite slow motion Play video

   Проверена издржливост

   Долготрајната батерија* 3,750 mAh гарантира дека вашиот доверлив пријател ќе биде до вас цел ден и ноќ, а Брзото полнење на HUAWEI ќе ви помогне доколку сте во движење.

   *Типична вредност. Врз основа на лабораториски тестирања на HUAWEI. Животот на батеријата зависи од реалното користење на уредот.

   HUAWEI Mate 20 lite battery

   Совршеност при обработка во 12 нанометри

   Чипсетот од 12 nm Kirin 710 ви гарантира непрекинат, природен системски одговор, извонредна играчка изведба и одлична енергетска ефикасност. Независните ISP и DSP* го подобруваат фотографското искуство за позадоволувачки резултати од фотографиите и од оптимизацијата.

   *ISP: обработувач на сигнал од фотографија
   DSP: обработувач на дигитален сигнал

   HUAWEI Mate 20 lite chip

   Играјте во Зоната

   Al ја оптимизира играчката изведба со распределба на динамичните ресурси, додека паметниот систем за алармирање управува со нештата кои го одвлекуваат вашето внимание за да ве информира без да го прекинете вашиот тек.

   HUAWEI Mate 20 lite game

   Личен помошник при пазарување во вашиот џеб

   Пазарувањето со Al го поедноставува преминот од „леле, еднаш...“ во „веднаш“. Едноставно фотографирајте или скенирајте веќе постоечка фотографија и Al ќе ги идентификува производите на сликата и ќе ве упати до соодветниот список на Амазон.

   *Потребна е апликацијата Amazon. Стоките се предмет на достапност.
   *Сликата е дадена само како референција, не е сликана со телефонот.

   HUAWEI Mate 20 lite AI shopping

   Паметно организирање фотографии

   AI ви помага да ги организирате, класифицирате и да пристапите до вашите фотографии. Без оглед дали според предмет, состав, пригода или лице, моментот кој го барате ќе го најдете полесно со помош на организерот за фотографии поддржан од Аl.

   HUAWEI Mate 20 lite image gallery
   HUAWEI Mate 20 lite image gallery
   HUAWEI Mate 20 lite image gallery
   HUAWEI Mate 20 lite image gallery

   Паметно поврзување со мрежа

   Приспособливата поврзливост поддржана од Аl паметно се приспособува на вашата околина за постојано да бидете во контакт. Режимот со поткревање брзо го повраќа 4G сигналот и ја оптимизира мрежната изведба, додека HUAWEI GEO овозможува попрецизна услуга за позиционирање и ја подобрува изведбата дури и во тунели. Аl, исто така, го оптимизира и отстранувањето на амбиенталната врева во бучни и ветровити средини.

   HUAWEI Mate 20 lite AI connection