HUAWEI Mate 20

За подобро корисничко искуство, ве молиме употребете ја последната верзија на Internet Explorer или користете друг интернет пребарувач.

Популарни резултати

  Предложени резултати

   внесете повеќе клучни зборови за пребарување

   CO-ENGINEERED WITH

   Добре дојдовте во
   повисоката интелигенција

   Визуелна уметност што ги обединува технологијата и занаетчиството. HUAWEI Mate 20 е направен со потполно сјаен екран којшто ја нагласува неговата вистинска убавина. Моќниот внатрешен механизам ги открива идните можности и создава нов пат за интелигенцијата.

   Репрезентативен дизајн

   Естетика и иновација

   Врамете го светот

   Репрезентативниот квадрат што ги комбинира тројната камера Leica и еден блиц го наследува концептот на серијата Mate со камера со централен и едноставен дизајн за да создаде естетски печат на HUAWEI Mate 20. Гледајте низ прозорецот, истражете го светот.

   Цел екран, неограничени можности

   Потонете во екранот Dewdrop со извонреден сооднос на екранот со телото, поддржувајќи цел екран на карактеристична прегледност и впечатливи бои. Беспрекорниот дизајн ви дава широк простор за истражување на светот.

   Доловете ја светлината

   Славејќи ги живописните бои на природата, HUAWEI Mate 20 е достапен во четири динамични бои. Светлото се рефлектира прекрасно од заднината на полноќно-сината или од смарагдно-зелената, правејќи уникатните хипероптички шеми да блескаат. Специјална стаклена текстура којашто не се слизга и на којашто не остануваат отпечатоци од прстите.

   Смарагдно-зелена
   замрачена
   полноќно-сина
   црна
   A Symphony in Your Hand A Symphony in Your Hand
   A Symphony in Your Hand A Symphony in Your Hand

   Симфонија во вашата рака

   Софистицираното мајсторство создава мек и нежен контраст со заднината на стаклото и го прави пријатен и сигурен за држење.

   Симфонија во вашата рака

   Софистицираното мајсторство создава мек и нежен контраст со заднината на стаклото и го прави пријатен и сигурен за држење.

   Перформанси

   Најмоќниот и најинтелигентниот, кога и да било,

   Првата светска, мобилна група чипови за вештачка интелигенција од 7nm

   Технологијата за обработка на Kirin 980 од 7nm водечка во индустријата генерира директна надградба на перформансите за подобрување на брзината и ефикасноста на енергијата.

   Со прифаќање на напредната и флексибилна архитектура на CPU И GPU со повеќе јадра, брзината на уредот за задачи и работа се зголеми значително. Едниот DUAL-NPU нуди бескрајно пресметување со вештачката интелигенција, а другиот се фокусира на специфични задачи за да создаде огромна ефикасност и драстично подобрено корисничко искуство.

   ? %
   % Надградба на перформансите на CPU за 75%1
   ? %
   % Надградба на ефикасноста на енергијата на CPU за 58%1
   ? %
   % Надградба на перформансите на GPU за 46%1
   ? %
   % Надградба на ефикасноста на енергијата на GPU за 178%1

   Енергија

   Трајност овозможена со вештачка интелигенција.

   Импресивен капацитет

   Долготрајната енергија е секогаш симбол на серијата Mate. Импресивната батерија од 4000 mAh2 со попаметно управување на енергијата со вештачка интелигенција ви ги задоволува потребите за дневна работа и забава.

   0
   mAh
   Impressive Capacity

   Енергија во којашто може да верувате

   HUAWEI SuperCharge со безбедносната TÜV-сертификација поддржува брзо полнење на батеријата од 58%3 за само 30 минути. Брзо, безбедно и без грижи.

   Тројна камера Leica

   Ослободете ја вашата креативност.

   Нова тројна камера Leica

   Новата тројна камера Leica, овозможена од вештачката интелигенција, ја открива животната драма, текстура, боја и убавина во секоја фотографија што ќе ви го одземе здивот.

   Designed for different scenarios, the 12 MP main RGB lens captures great details in everyday photos, while the 8 MP telephoto lens will focus on your distant shots and the new 16 MP Leica Ultra Wide Angle Lens is perfect for the landscape photos and macro shots.

   Проширете ги вашите хоризонти

   Не дозволувајте камерата да ви го ограничи погледот. Со ултра широкоаголната Leica-леќа, доловете импозантно широка перспектива, дури и од границите на тесниот простор.

   Приближете се

   Доловувајте ги деталите и изненадувањата што досега не можевте. Ултра широкоаголната Leica-леќа прави макро-фотографии од 2.5 cm. Откријте го светот од нова перспектива.

   Get Closer

   Боење фотографии со вештачка интелигенција

   Препознавајќи повеќе од 1500 сценарија и 25 категории, надграденото фотографирање со вештачка интелигенција сега може да сегментира различни објекти и сцени во една фотографија. Боите, светлината и контрастот се прилагодуваат автоматски и прецизно, исто како да ја боите фотографијата, со совршена рамнотежа.

   Доловете ја ноќта

   Овозможен од напредната карактеристика за стабилизација на сликата со вештачка интелигенција на HUAWEI, ноќниот режим на HUAWEI Mate 20 ќе направи неверојатно јасни и фокусирани рачни фотографии при слабо светло. Ноќниот режим може и да ги балансира сцените со висок контраст за да создаде неверојатни слики во секаква средина.

   Кинематографија со
   вештачка интелигенција

   Снимајте како режисер

   EMUI

   Прегрнете го реалниот живот

   Прегрнете го реалниот живот

   Откријте ги деталите на природата и одразете ги во новиот EMUI 9.0. Поедноставете ги интерфејсот и интеракцијата со цел да ви понудиме напредно и мазно мобилно искуство што се поврзува лесно со вашиот реален живот.

   Безжично проектирање

   Ослободете се од жиците. HUAWEI Mate 20 ви овозможува веднаш да проектирате презентации, игри или видеа на поголем екран4, зголемувајќи ја забавата. Во овој компјутерски режим, сѐ уште ќе може да испраќате пораки или да упатувате телефонски повици независно, со добро заштитена приватност.

   Acces­sories

   Match the Unique You

   Дизајниран за вас

   Дизајнирани се најразлични високо квалитетни маски за различни ситуации и потреби за да може да го направат HUAWEI Mate 20 да ви биде најдобар пријател.

   Дознајте повеќе за серијата HUAWEI Mate 20

   1. Сите податоци и референтни резултати се засноваат на внатрешно тестирање. Резултатите може да се разликуваат во различни средини.
   2. Типична вредност. Врз основа на резултатите од лабораториските тестирања на HUAWEI. Долготрајноста на батеријата зависи од нејзиното користење.
   3. Врз основа на резултатите од лабораториските тестирања на HUAWEI. Средина за лабораториско тестирање: температура од 25 °C, релативна влажност: од 45% до 80%. Со користење на полначот и кабелот на HUAWEI SuperCharge, телефонот беше наполнет од 1% енергија со статус на мирување на 4G-мрежата.
   4. Поддржани екрани со Miracast.