HUAWEI nova 8i

huawei nova 8i smartphone

Super Camera, Super Charge

64 MP AI Quad Camera1 | 66 W HUAWEI SuperCharge
HUAWEI AppGallery

4 Things to Love

Дизајн

Убавина во вашата рака

Наследувајќи ја целата врвна естетика и динамични бои на Nova серијата, HUAWEI nova 8i ви носи извонредно визуелно искуство и супериорно чувство на држење во рака. Префинетата NCVM изработка создава прекрасен приказ на бои и сенки, додека 4Д заобленоста обезбедува прецизно дизајнирани заоблени рабови, за ултра-мазен допир.

huawei nova 8i color design huawei nova 8i color design

Moonlight Silver

huawei nova 8i color design huawei nova 8i color design

Starry Black

Наследувајќи ја целата врвна естетика и динамични бои на Nova серијата, HUAWEI nova 8i ви носи извонредно визуелно искуство и супериорно чувство на држење во рака. Префинетата NCVM изработка создава прекрасен приказ на бои и сенки, додека 4Д заобленоста обезбедува прецизно дизајнирани заоблени рабови, за ултра-мазен допир.

6.67'' HUAWEI екран без рабови

Безгранично гледање, Неограничена забава

huawei nova 8i edgeless display huawei nova 8i edgeless display
huawei nova 8i edgeless display

1.3 mm

1.35 mm

6.67'' HUAWEI екран без рабови

Безгранично гледање, Неограничена забава

Супер-тесните рамки овозможуваат целосен преглед.

Односот екран-тело на 6.67" HUAWEI екран без рабови доаѓа со извонредни 94.7%, за супер-тесни рамки.2 FHD+ резолуцијата 2376 x 1080 со голема палета на бои ви овозможува секоја слика да се распрснува со восхитување, без разлика дали гледате видеа, играте игри или само прелистувате фотографии.

huawei nova 8i edgeless display

Односот екран-тело на 6.67" HUAWEI екран без рабови доаѓа со извонредни 94.7%, за супер-тесни рамки.2 FHD+ резолуцијата 2376 x 1080 со голема палета на бои ви овозможува секоја слика да се распрснува со восхитување, без разлика дали гледате видеа, играте игри или само прелистувате фотографии.

66 W HUAWEI брзо полнење

Моќен, подготвен за употреба

huawei nova 8i 66W HUAWEI supercharge huawei nova 8i 66W HUAWEI supercharge huawei nova 8i 66W HUAWEI supercharge huawei nova 8i 66W HUAWEI supercharge huawei nova 8i 66W HUAWEI supercharge huawei nova 8i 66W HUAWEI supercharge

66 W HUAWEI брзо полнење

Моќен,
подготвен за употреба

Поддржува 66 W HUAWEI брзо полнење. Додека спиете, телефонот може да се полни до 60% за 17 минути и целосно да се наполни за 38 минути.3Големата батерија од 4300 mAh комуницира со алгоритми за вештачка интелигенција за заштеда на енергија за да ви обезбеди моќ што трае во текот на денот.4

huawei nova 8i 64MP AI quad camera
huawei nova 8i 64MP AI quad camera huawei nova 8i 64MP AI quad camera huawei nova 8i 64MP AI quad camera huawei nova 8i 64MP AI quad camera huawei nova 8i 64MP AI quad camera

8 MP f/2.4

камера со ултра-широк агол

64 MP f/1.9

Главна камера од

2 MP f/2.4

макро камера

Камера 2 MP
f/2.4

длабочина

huawei nova 8i 64MP AI quad camera

8 MP f/2.4

камера со
ултра-широк агол

64 MP f/1.9

Главна камера од

2 MP f/2.4

макро камера

Камера 2 MP
f/2.4

длабочина

Блиску
или далеку,
се е јасно

huawei nova 8i high res camera

Камера со висока резолуција

Благодарение на големиот, напреден сензор, главната камера од 64 MP ви помага да ги снимите сите ваши најдобри моменти со живописни детали. Спомените со пријателите и семејството се зачувани за да ги запомните, јасно како во моментот кога се случиле.

120° Ултраширокo аголен објектив

Магични прегледи во една рамка

Откријте поголема перспектива со камерата со ултра широк агол од 120°. Планински венец, величествена зграда или голема групна фотографија, сите тие можат да бидат фантастично снимени во само една фотографија.5

huawei nova 8i rear depth camera huawei nova 8i rear depth camera huawei nova 8i rear depth camera

Издвојте го она што вие го сакате

Користејќи ја моќната перцепција за длабочина на AI, задната камера може да ја замагли позадината и да го истакне предениот план без напор. Направете што сакате, истакнете се со HUAWEI nova 8i.6

huawei nova 8i super night shot huawei nova 8i super night shot
huawei nova 8i super night shot

Откријте ја тајната на ноќта

Благодарение на вградениот алгоритам за намалување на бучавата, сцените претходно скриени во темнина сега може да се видат со сета своја светлина. Снимајте прекрасни ноќни сцени секој пат кога снимате со HUAWEI nova 8i.

Покажете го
вашиот неверојатен
сјај

huawei nova 8i AI beauty camera huawei nova 8i 16MP front camera

16 MP предна камера

huawei nova 8i AI beauty camera
huawei nova 8i AI beauty camera
huawei nova 8i AI beauty camera

AI
Beauty

Со иновативен алгоритам за убавина со вештачка интелигенција, предната камера обезбедува посветено решение за секое лице, зачувувајќи ги сите детали.

Задржете го она што го сакате

Чувајте ги сите ваши фотографии, видеа и пораки, без проблем. Со 128 GB простор за складирање, нема повеќе да се грижите за недоволното место за складирање. RAM меморијата од 6 GB ви овозможува истовремено да извршувате повеќе апликации и течно да се префрлате помеѓу нив.7

huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage

6GB+128GB

Задржете го она што го сакате

Чувајте ги сите ваши фотографии, видеа и пораки, без проблем. Со 128 GB простор за складирање, нема повеќе да се грижите за недоволното место за складирање. RAM меморијата од 6 GB ви овозможува истовремено да извршувате повеќе апликации и течно да се префрлате помеѓу нив.7

huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage huawei nova 8i 128GB large storage

8GB+128GB

Keep More of What You Love

Store all your photos, videos and messages, no problem. With 128 GB ROM storage, you won't have to worry about insufficient storage any more. And the 8 GB RAM allows you to run multiple apps simultaneously and to switch between them fluidly.7

Паметен асистент за игри

Имерзивно искуство со игри

Со вкупно 7 вградени антени и стапка на земање примероци на допир од 180 Hz, HUAWEI nova 8i обезбедува ултра-мазно гејмерско искуство со силен сигнал, без разлика дали се игра хоризонтално или вертикално. Плус, режимот „Не вознемирувај“ се грижи да играте непречено дури и кога има дојдовни повици или пораки.

huawei nova 8i 66W HUAWEI supercharge HUAWEI nova 8i huawei nova 8i gaming experience
HUAWEI MeeTime

Очекувани HD повици

HUAWEI MeeTime ви овозможува видео разговор со вашето семејство лице в лице и споделување на екранот со пријателите преку уредите HUAWEI8, дури и ако има слаба конекција.

huawei nova 8i huawei meetime
Безбедно споделување9

Споделете го вашиот живот,
а не вашите податоци

Пред да испратите фотографија, можете да изберете да избришете чувствителни информации, како што се локацијата и спецификациите на камерата. Ова ви овозможува да ги споделите животните искуства, а приватните детали да ги држите подалеку од љубопитните очи.

huawei nova 8i safe sharing
huawei nova 8i note lock
Заклучени забелешки

Чувајте ги вашите белешки приватни

Чувајте ги вашите највредни информации во безбеден шифриран свод, со Note Lock, за што е потребна проверка на идентитетот за пристап.

huawei nova 8i note lock huawei nova 8i safe sharing huawei nova 8i huawei meetime
Заклучени забелешки

Чувајте ги вашите белешки приватни

Чувајте ги вашите највредни информации во безбеден шифриран свод, со Note Lock, за што е потребна проверка на идентитетот за пристап.

Безбедно споделување9

Споделете го вашиот живот, а не вашите податоци

Пред да испратите фотографија, можете да изберете да избришете чувствителни информации, како што се локацијата и спецификациите на камерата. Ова ви овозможува да ги споделите животните искуства, а приватните детали да ги држите подалеку од љубопитните очи.

HUAWEI MeeTime

Очекувани HD повици

HUAWEI MeeTime ви овозможува видео разговор со вашето семејство лице в лице и споделување на екранот со пријателите преку уредите HUAWEI8, дури и ако има слаба конекција.

HUAWEI nova 9

HUAWEI nova 9

Истражи >

  1. Задна камера: објектив со висока резолуција од 64 MP + објектив со ултра широк агол од 8 MP + макро објектив од 2 MP + bokeh објектив од 2 MP.
  2. Податоците доаѓаат од лабораториите на HUAWEI. Пресметка на соодносот екран на тело: АА област/предна површина ТО.
  3. Вистинскиот век на батеријата и моќта на полнење може да варираат во зависност од употребата и поставките.
  4. Типичен капацитет на батеријата е 4300 mAh. Номиналниот капацитет на батеријата е 4200 mAh. Врз основа на резултатите од лабораториските тестови на HUAWEI.
  5. Видното поле по корекција на искривување е помало од 120°.
  6. Оваа функција може да бара надградба на HOTA.
  7. 8 GB + 128 GB е достапно само на некои пазари. Другите пазари нудат верзија од 6 GB + 128 GB.
  8. Оваа функција е достапна само во некои земји или региони. Ве молиме консултирајте се со услугата за клиенти на HUAWEI за детали.
  9. Безбедно споделување фотографии во моментов е поддржано само на Huawei Share.

  10. *Овој производ е пре-инсталиран со HUAWEI AppGallery, наместо Google Play.
 
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи