HUAWEI nova 10 SE

HUAWEI nova 10 SE
HUAWEI nova 10 SE
Бидете инспирирани, бидете nova

108 MP High-Res камера1 | 66 W HUAWEI SuperCharge2 | 4500 mAh голема батерија3

Предности на производот
HUAWEI nova 10 SE product highlights

Star Orbit Ring

HUAWEI nova 10 SE product highlights

108 MP High-Res
камера1

HUAWEI nova 10 SE product highlights

6.67-инчи OLED
HUAWEI FullView дисплеј4

HUAWEI nova 10 SE product highlights

Лесен и тенок дизајн

HUAWEI nova 10 SE product highlights HUAWEI nova 10 SE product highlights

голема батерија3

HUAWEI nova 10 SE product highlights HUAWEI nova 10 SE product highlights

HUAWEI SuperCharge2

ДИЗАЈН

Привлечен уште

на прв поглед

Импресивен Star Orbit Ring дизајн

Иконскиот блескав Star Orbit Ring, што сјае под светлина, го истакнува дизајнот на камерата. Нѝ дава поглед кон космосот преку неговиот објектив.

HUAWEI nova 10 SE Star Orbit Ring
Три прекрасни бои

Starry Flash Craft на задните заштитни капаци на целата серија создаваат воодушевувачки изглед и чувство, сјајни и елегантни со кристално јасен мат ефект. Логото исто така се совпаѓа со оваа убавина.

HUAWEI nova 10 SE colors
Starry Silver:

Овој спој на сребрено и златно нѐ води во далечната иднина, каде што технологијата се спојува со уметноста.

HUAWEI nova 10 SE colors
Mint Green:

Елегантната зелена боја со треперлива светлина ја доловува безграничната енергија на младоста.

HUAWEI nova 10 SE colors
Starry Black:

Црната и златна боја се спојуваат за да ги откријат мистериите и да создадат нови извори на фасцинација.

Лесно за држење

HUAWEI nova 10 SE нѝ покажува дека помалку е повеќе, со големата батерија и екранот сместени во неговата лесна форма. Со само 7.39 mm дебелина5, совршено се совпаѓа во вашите раце.

Виткост

7.39 mm

HUAWEI nova 10 SE lightweight thin design
HUAWEI nova 10 SE lightweight thin design
HUAWEI nova 10 SE lightweight thin design
HUAWEI nova 10 SE OLED display
HUAWEI nova 10 SE OLED display
Живописен OLED дисплеј

6.67-инчниот OLED HUAWEI FullView дисплеј4 ја носи неверојатната резолуција и боја надвор од границите. Сепак, извонредниот екран, со 91.85% сооднос екран-тело6, ја зачувува моќта на подобар начин. Стапката на освежување од 90 Hz7 во согласност со стапката на земање примероци на допир од 270 Hz7 нуди непречено доживување при гледањето. Благодарение на неговата P3 палета на бои, ја прави целата ваша содржина да изгледа вистинска.

Одлично гледање кон Flat-Edge екранот

Телефонот има дисплеј со рамен раб, кој го проширува погледот со ултра тесни рамки на три страни. Едноставните линии и контури претставуваат уреден и робустен изглед.

HUAWEI nova 10 SE flat-edge screen
Приспособлив секогаш-вклучен екран

Нов начин за приспособување на екранот со избирање или креирање на тема за прикажување на функцијата Always-On, што ќе ви ги прикажува времето, батеријата и другите клучни информации кога екранот е исклучен.

КАМЕРА

108 MP

High-Res камера1,
Убавина на екранот
пред вас

главна камера
со висока резолуција

108 MP

ултра-широка камера
со длабочина

8 MP

макро камера

2 MP

Надграден 108 MP систем на камери
Вашиот учител од следното ниво

HUAWEI nova 10 SE raw domain fusion algorithm

Алгоритам за фузија на повеќе кадри во RAW доменот:

Го подобрува квалитетот на сликањето и го намалува шумот, со алгоритам за обработка на слика на ниво на пиксели и технологија за синтеза на повеќе кадри. Различни осветлени околини, како темно или позадинско осветлување, автоматски се усогласуваат со соодветниот алгоритам, што ја осветлува секоја фотографија.

9-во-1 Pixel Binning:

Го зголемува динамичкиот опсег на осветлување за подобро справување со посветли или потемни средини и подетално прикажување на косата, бојата на кожата и другите фини детали.

f/1.9 бленда:

Ја зголемува количината на дојдовна светлина и длабочината на полето за да примени вистинско заматување на позадината, ставајќи го центарот на вниманието на главниот лик.
HUAWEI nova 10 SE 108MP high-res portrait

Портрет со висока резолуција: Главната камера од 108 MP го надополнува телефонот со извонредна резолуција и фотосензитивност, откривајќи ги претходно незабележаните детали, особено во светли средини.

HUAWEI nova 10 SE HDR portrait

HDR портрет: Автоматски ги препознава сцените со позадинско осветлување за да го потисне дополнителниот сјај во задниот дел и да ги подобри контрастите за јасно да го прикажете вашето лице.

HUAWEI nova 10 SE night portrait

Ноќен портрет: Алгоритмот за поништување на шум со повеќе кадри ја осветлува целата слика, а истовремено го намалува шумот и ја подобрува јасноста.

Совршена фотографија,
на само еден допир
од вас
HUAWEI nova 10 SE AI Snapshot

AI Snapshot: Фотографирајте
драгоцени моменти.

HUAWEI nova 10 SE selfie

Селфи: Фотографирај се во најдоброто издание.

HUAWEI nova 10 SE ultra wide angle shot

Ултра-широк кадар: Оди подалеку за да
добиеш совршен кадар со сите елементи во него.

HUAWEI nova 10 SE bokeh portrait

Bokeh портрет: Заматете ја
заднината за да го префрлите фокусот.

Снимај забавни влогови со малку труд

Предно / Задно Dual-View видео: Подели го екранот на два дела и раскажи ги двете страни на приказната.

Видео со ултра-широк агол: Проширете го кадарот за да снимите огромен пејзаж или повеќе пријатели во групни селфи видеа.

ПЕРФОРМАНСИ

Опуштете се и

уживајте

*Слика симулирана за илустративна цел и само за референца.

Ви треба полнење на батеријата?
Нема да чекате долго

Полначот и кабелот за полнење HUAWEI SuperCharge2 од 66 W што доаѓаат со телефонот поддржуваат четири часа краток видео стриминг по брзо полнење од 10 минути8, или наполнете го телефонот целосно за само 38 минути.9

Батерија што е создадена да трае

Батеријата од 4500 mAh3 е енергетски ефикасна, и заедно со паметната технологија за управување со енергија, ви овозможува 12 часа видео стриминг со целосно полнење.10

HUAWEI nova 10 SE 4500mah battery

EMUI

Безбеден, лесен
и едноставен

Super Device: едноставна соработка

Поврзете се со вашите Vision, слушалки и уреди за носење, со влечење на иконите на уредот во Control Panel и почнете да слушате, гледате и прелистувате без ограничувања.11

HUAWEI nova 10 SE super device
HUAWEI nova 10 SE privacy
Вашите податоци
се заштитени

Чувствителни предупредувања за дозволи за микрофонот, локацијата, камерата и другите клучни функции.

Smart Folder

Големите папки ви овозможуваат да складирате и да пристапувате до вашите омилени апликации со леснотија. Само допрете ја иконата за да се отвори.

HUAWEI nova 10 SE smart folder
Која nova ти се допаѓа?
HUAWEI nova 10 Pro
HUAWEI nova 10 Pro
HUAWEI nova 10
HUAWEI nova 10
HUAWEI nova 10 SE
HUAWEI nova 10 SE
Дисплеј
6.78'' OLED
6.67'' OLED
6.67‘’ OLED
Стапка на освежување
120 Hz
120 Hz
90 Hz
Резолуција
FHD+ 2652 × 1200
FHD+ 2400 × 1080
FHD+ 2400 × 1080
Дебелина
7.88 мм
6.88 мм
7.39 мм
Тежина
191 гр
168 гр
184 гр
Задна камера
50(RYYB) + 8 + 2 MP
50(RYYB) + 8 + 2 MP
108 + 8 + 2 MP
Предна камера
60 + 8 MP
60 MP
16 MP
Зум на предна камера
до 5 пъти
×
×
Снимање видео со предна и задна камера
Dual-view видео
Батерија
4500 mAh
4000 mAh
4500 mAh
Полнење
100 W Turbo
66 W
66 W
Меморија
8 + 256 GB
8 + 128 GB
8 + 128 GB
 1. Задната главна камера е камера од 108 MP. Може да сликате портрет фотографија од 108 MP во режимот HIGH-RES. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ.
 2. 66 W е максималната моќност за полнење и може да се достигне само кога се користат посебниот полнач и кабел за 66 W HUAWEI SuperCharge. Вистинската моќност на полнење може да варира.
 3. Типичниот капацитет на батеријата е 4500 mAh, а номиналниот капацитет е 4400 mAh.
 4. Екранот дијагонално е 6.67 инчи, како стандарден правоаголник. Вистинската површина на екранот може да биде помала од наведената вредност, поради присуството на заоблени агли.
 5. Податоците се од лабораториите на Huawei. Длабочината на телефонот не ја вклучува додадената дебелина на камерата. Вистинските димензии и тежина може да се разликуваат во зависност од спецификациите на производот, процесот на производство и методот на мерење.
 6. Податоците се од лабораториите на Huawei. Мерењето се основа на големината на видливата површина на екранот во сооднос со големината на екранот. Вистинскиот производ треба да преовладува.
 7. HUAWEI nova 10 SE поддржува стапка на освежување на екранот до 90 Hz и стапка на земање примероци на допир до 270 Hz. Стапката на освежување на екранот и стапката на земање примероци на допир може да се разликуваат во зависност од конкретната апликација или игра.
 8. Податоците за полнење и траење на батеријата се од лабораториите на Huawei. По 10-минутно полнење под следниве услови: поставување на температурата и релативната влажност на специфични вредности, почнувајќи од 3% моќност, користење на полначот HUAWEI SuperCharge и кабелот за полнење што доаѓа со телефонот и полнење додека екранот е исклучен, телефонот поддржува четиричасовен краток видео стриминг за време на кој телефонот е поврзан на Wi-Fi мрежа, осветленоста на екранот е поставена на 150 нити, јачината на звукот е поставена на средно ниво и сите апликации освен апликацијата за кратко видео стриминг се затворени. Вистинскиот век на батеријата може да варира во зависност од производот, навиките за користење и факторите на околината.
 9. Податоците се од лабораториите на Huawei. Вистинската брзина на полнење може да варира во зависност од производот, навиките за користење и факторите на околината.
 10. Податоците се од лабораториите на Huawei. Вистинскиот век на батеријата може да варира во зависност од производот, навиките за користење и факторите на околината.
 11. Оваа функција е применлива само за одредени уреди на Huawei. Уредот треба да се најави на истиот профил на Huawei, со вклучени Wi-Fi и Bluetooth. Уредите што претходно биле поврзани со вашиот телефон ќе бидат препознаени како доверливи уреди и ќе бидат наведени под Super Device. За повеќе информации за тоа кои модели на уреди и верзија на софтвер ја поддржуваат оваа функција, ве молиме контактирајте ја службата за корисници на Huawei.
 12. *Видеата се за илустративни цели. Бојата, обликот, интерфејсот и функциите на производот се само за референца. Вистинскиот производ може да варира.
Напуштање на customers.huawei.com
Откако ќе кликнете на линкот, ќе влезете во веб-страница управувана од трета страна. Huawei не е одговорен и нема контрола врз оваа веб-локација управувана од трета страна.
Врати се Продолжи